Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výmena motora


Guest Mirdeld

Recommended Posts

naprosto bez problémů 

do podobného prostoru vleze 1.6i ,1.8 i, 1.9 i , 1.7 d ,1.7 Td, 1.9d ,19Td ,1.9 16 V

s trochou úprav 2.0 16 V ,s velkýma úpravama alá šílenství  2.1 td,

 

když se podíváš na 1.7 Td a 1.9 Td ....1.9 Td záleží s jakou periferií , prakticky stejné

takže už to definitivně fouklo..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odisla mi remenica, presnejsie to ozubene koliesko co je za nou, cize zacalo to klepat tak som to chcel dat spravit, no ako na potvoru zacal ist cierno modry dym z vyfuku, cize mi to bolo jasne. Dal som to rozobrat a prislo sa na to ze na bloku motora je z vnutra poodstrbovane...cize este by pobehal ale isto nie dlho....Tak som povedal ze dame druhy motor, akurat hladam nieco no inzeraty su len na 1.9...v servise mi povedali aby to nemalo riadiacu jednotku lebo potom by to bolo komplikovanejsie a nedoplatim sa....Cize ak tam nie je problem tak by som do toho siel. Podarilo sa mi jeden motor zajednat za cca 100eur ale bez turba(povodne je pokazene).... Preto sa pytam ci to turbo bude problem.  Je mi luto toho auta lebo je zachovale, bez hrzde...ostatne veci su vsetky menene...napravy,brzdy akurat som kupil rasne nove kolesa :D....no proste skodarozpredat a dat do srotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ,ten původní převod  z 1.7 Td....zachováš tím ty pěkné převody do rychla

 

kdysi jsem zažil 1.9 D 51kW(nevím ,jestli origo či úpravy,je to 10 let z5) s touho převodovkou z Td 1.7 ,

ještě stará garda ,91 r.v.

žádné el. kraviny ,katalyzátory.sice jezdil z 6L,se mnou i víc  ale  ...jak se to roztočilo přes 2500,bylo to jako saze ,a na ropáka velmi zajímavé.Rádo to hrabalo.

Ten samý motor v kdysi letitých Zx z 93 lítal 170 , v sedanu 405 ,Bx i víc , letěl jsem s tím 190 . To už se dnes nevyrábí......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam mam turbo z Bx-ka, to auto slapalo...teda az do teraz...ale ked tam supnem tu 1.9 myslim ze to bude masaker...len sa dost obavam tej kupy, motor z ktohovie odkial, turbo na nom odislo ktohovie preco a ktohovie kolko to uz ma najazdene...ale asi ine ako to risknut mi nezostava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ,66 kW ,jak už jsem kdysik psal.Rozdíl je pouze v nepatrném kroutícím momentu ,díky objemu motoru .

Leda že by jsi si to nechal poladit na čerpadle... a pouštěl se do úprav ,což vzhledem ke kvalitám tohoto díla moc význam nemá.A je jedno ,jestli je tam turbo z Bx ,4O5,305 ---jsou to kopie v jiné kastli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz nevadi, ja som bol spokojny aj s tym povodnym. Jazdim do prace cez horsky prechod a to auto v kopci nemalo ziadny problem. Samozrejme ked date autu v kopci zabrat trochu sa zohreje. Ale vsetko v norme. Cize ak to pojde minimalne tak dobre ako pred tym budem rad. Uz len dufat ze vymeneny motor sa vyhne podobnemu osudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

naprosto bez problémů 


do podobného prostoru vleze 1.6i ,1.8 i, 1.9 i , 1.7 d ,1.7 Td, 1.9d ,19Td ,1.9 16 V


s trochou úprav 2.0 16 V ,s velkýma úpravama alá šílenství  2.1 td,


 


když se podíváš na 1.7 Td a 1.9 Td ....1.9 Td záleží s jakou periferií , prakticky stejné


takže už to definitivně fouklo..?


........................................................................

 

si ty příspěvky neprohlížíš..????

 

možné je vše ........., a ..........máš k tomu periferie ,svody ,elektro .........?na netu je X fotek přestaveb,neggooglíš...???

 

viděl jsem místo 1.9 i nacpaný ten 2.0 16V ,ale chladič origo z toho nebyl nadšený.Nebyla to moje kára ,dle majitele to tam nějak nacpal .Musel to řešit.

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to četl to se nebojte, jen nevím zda je rozdíl v uloženi motoru mezi starší a novější 405 :( jaké úpravy by bylo potřeba udělat? Krom elektro instalace chladicí soustavy... ? Ještě jsem někde četl ze je snad i možné udělat z 1.8 8v 16v ale už jsem se nedočetl zda se to povedlo či ne. O.o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.8 16V se začal dávat cca v 97 roce u Zx ,Xsar ,Xantií a jiných pažoutích řad,

o úpravách co a jak předělat motor...zase virtuál  co by kdyby....

zajeď se podívat osobně na tu nabídku ,nabídku eshopů v detailech ,...poměř si to ,podívej se sám ,jak co leží ,jaký to má řešení na kladkách ,svodech,vývodů hadic ......ať víš do čeho deš.

Je to jak chápeš o periferii,rozměrech,místu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...