Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 RC buchanie v prednej naprave


ericc64

Recommended Posts

Caute Peugeotaci :)

 

Potreboval by som poradit, lebo som uz zufaly ...  Uz dlhu dobu mi bucha niekde nieco v prednej naprave a neviem na to prist ze co , vymenilo sa uz skoro vsetko a bucha to stale ...

 

Takze co sa menilo ...

 

Na jar : 2x cele ramena , 2x cap riadenia ...

 

Teraz v lete : 2x tycka riadenia ( spojovacka ) 2x tycka stabilizatora ... 

 

Asi rok dozadu sa menili loziska v hornom ulozeni tlmicov , takze tie budu OK, tak isto aj samotne ulozenie si myslim ze bude OK ...

 

A v com spociva problem ? 

 

Za normalnej jazdy v podstate nebucha nic  , bucha to hlavne ked idem pomalicky na jednotke a prejdem nejake nerovnosti , kamenista cesta, zly asfalt , atd ... 

 

Jedine co sa nemenilo su tie gumy na stabilizatore  ... http://www.pkrok.ival.pl/france/allegro/SAS0945805.JPG   ... Tie by to teoreticky sposobovat mohli , ze ano ?   Tie sa chystam este vymenit ...

 

Ale prisiel som potom na este jednu vec ... Ked auto stoji na mieste a trasiem volantom, tak tam nieco silno bucha, je to taky zelezny zvuk ...  Vyzera to ako vola v riadeni , v hrebeni ?   Nemoze to sposobovat aj to ? 

 

 

 

Co sposobuje toto buchanie vo videu ?  kedze vsetko uz je nove okrem tych gum a predpokladam ze to tie gumy nerobia ...

 

 

Diky 

 

ericc64  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám hodnou dobu velmi podobný problém a teď o víkendu se mi to začalo projevovat při projíždějí pravoúhlých zatáček nebo vracácích točených na levou stranu pod plynem. Včera jsem byl v servise a je to homokinetický kloub prý na levé straně, i když se mi zdá, že to jde z prava. :myslim Kuličky v něm nejsou už kulaté a mají po sobě plošky a tím pádem jsou volný. Když vypnu rádio a vezmu takovou zatáčku ostřeji, tak je slyšet, jak si to chroustá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to řešil taky, je to vůle v hřebenu řízení. Ten samý zvuk a při tom samém zacházení s volantem a hlavně to krásně jemně klepe při jízdě přes dlažební kostky (stačí jet fakt pomalinku).

Tady popisuji postup jak to zkontrolovat http://www.peugeot-club.com/topic/92943-up-307-zarucene-reseni-vibraci-pri-120km-h/page-2

A mohu ti naznačit, že bude-li to v tomto případě v tom řízení (v hřebeni) nechej to tak dokud se to komplet nerozsype, protože vyměnit to, nestojí pár kaček i kdybys to dělal sám, myslím cenu řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky chalani za pomoc ...

 

Ako som aj pisal, tiez mam podozrenie ze to bude prave vola v tom hrebeni, kedze je vsetko nove, nikde inde by chyba uz nebala byt ...

 

Tony :  Precital som si celu tu diskusiu , mne to nastastie netresie volantom  ani pri vysokej rychlosti , mozem ist bez problemov aj 180km/h a je to OK ... Jedine co pozorujem je, ze ked idem pomalicky na jednotke ( napr 10km/h )  cez kostky, dlazby, tak to klepe , cize presne ako si pisal ...

 

Skusim to este dotiahnut, ten 6- tihran, ak tam taky mam , ci to pomoze ... To ale az na jar, ide uz zima a valat sa mi pod autom uz nechce  :) Do servisu to davat nebudem ....   Ak to nepomoze, tak sa vykaslem na to  a vymenim cele riadenia az ked sa to rosype, ako si pisal :) 

 

maricek : Ved prave , to mi neslo do hlavy aby nieco taketo sposoboval ten stabilizator ... ked som aj pozeral tie gumy na nom, tak na oko vyzerali byt v poriadku ... Na jar ich ale este vymenim aj tak, pre istotu , stoja par € ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...