Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svítící nápis - oslava


odee

Recommended Posts

Zdar klubáci, potřeboval bych poradit ohledně materiálu na výrobu svítícího nápisu. Problém je hlavně velikost. Bude se jednat o externí aplikaci a porozovací vzdálenost bude cca 100m. Nápis bude instalován na zemi (šikmý svah) a bude se na něj dívat z vyššího místa. Uvažoval jsem původně LED pásy pro venovní použití, ale při písmu vysokém 2m (asi 11 znaků) jsem se dopočítal na nějakých 70m materiálu, což je pro jednorázovou záležitost šíleně nákladné, ikdybych písmo zmenšil a dostal se např. na polovinu, tak je to mimo...pokud na podobné věci neexistuje např. nějaká půjčovna (já sem nic nenašel). Navíc jako bonus bude ten nápis v místě, kam není možné přivést proud, takže o šťávu se bude muset postarat agregát. Druhá možnost, která mě napadla, byla udělat to z něčeho reflexního a osvítit to ve správný okamžik z místa pozorování...

Není tu někdo, kdo má s něčím podobným zkušenost, nebo nápad jak, případně z čeho nápis udělat?

 

Předem díky za nápady, nebo rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chuck - též by šlo, ale znamenalo by to dovést tam inkriminovanou osobu se zavázanýma očima, aby to neviděla po cestě...

Péťa - o tom sem taky uvažoval, dokážeš něco doporučit? Ještě bych měl doplnit, že ten svah, na kterém to bude umístěné, je nějaký násyp jemného stěrku, takže aplikace prášku, nebo barvy by se asi dala, akorát u toho prášku mám malinko strach, aby v čase, mezi aplikací a chystaným "spuštěním" ten prášek nenatáhl vlhkost ze země :myslim  Ta barva, taky není zlý nápad, ještě jepší by bylo, kdyby existoval nějaký reflexní šedý nátěr, ten by nebyl vůbec vidět, když by se stmívalo, a jakmile by bylo dostatečně šero, tak by se zapnul reflektor, ktery by na to zasvítil a je to :mrk

 

Ještě mě napadla jedna varianta, ale nevím, jestli je to realizovaletné, co zkusit silný zdroj světla (nějaký reflektor), před něj umístit čočku, která by zse nastavila do takové vzdálenosti, aby světlo udělalo kruh cca 5m průměr a před čočku dát šablonu s nápisem...tokový samodomo vidoemapping, nebo spíš fotomapping...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...