Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čipovat nebo raději né?


Jan 5008

Recommended Posts

Nechci teď vypadat nějak divně, ale o hlavě to není. Jsou i jiné důvody. U mě je to hlavně z finančních důvodů. Bohužel nemám momentálně na auto, které má 100kW. Ale jinak děkuji za odpovědi, budu se toho držet, jen mě zajímalo, zda to náhodou někdo neaplikoval na svém voze a jak je s tím spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a s tou spolehlivostí...teď mi odešel usměrňovač v altu , půl km od baráku,zrovna když jsem měl v autě malou a byli jsme zrovna na cestě domů po 120 km .....

pokud to máš olítaný jak já ,řešil bych úplně něco jiného a zavčasu...

... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a s tou spolehlivostí...teď mi odešel usměrňovač v altu , půl km od baráku,zrovna když jsem měl v autě malou a byli jsme zrovna na cestě domů po 120 km .....

pokud to máš olítaný jak já ,řešil bych úplně něco jiného a zavčasu...

... 

Když já mám to auto sice vylítaný, ale takové za podobnou cenu už určitě neseženu. A hlavně 1,2kč/km to je sakra výzva =o). Mám v hlavě furt něco silnějšího a do budoucna i většího (s největší pravděpodobností to ani nebude PUG, ale něco z koncernu sharan, touran), bohužel je to jen o financích a taky o štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spíš o štěstí , já měl v Kosovu LR110 plachtu a žral 7.5 L /100 teren neterén, tady v čr jsem měl LR110ky a nešly pod 9-10 L

PSA auta v základu nad 1.6 budeš mít horko těžko problém v benzínu jet pod 7..jsou to velký silný auta,nedej bože se dostat do města a kolon...

stará Galaxy jezdila komusi za 6L v naftě jsem registroval..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stará Galaxy klidně může jezdit za 6, pokud má někdo lehkou nohu. A taky klidně za 10, pokud má někdo v hlavě a nohách nas*áno... Mnohem větší problém je tu starou Galaxy najít ve stavu, kdy by mělo smysl ji vůbec ještě provozovat, z tohoto ohledu jsou tyhle nejstarší modely dnes už prakticky pasé, a nebo stojí nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak se zastavím u ceny 1.2 kč za 1 km ....to je pěkná utopie ...

je jaro a začal trend sezony ,zdražování z principu...ropa je levná ,pumpy mají zásoby ale stejně nám to zdraží, protože se víc staví,buduje.....honíš se za chimérou.

1.2 za km věřím někdy v 2006 leden ,to bych to skousl .

Výdaje za provoz ,opotřebení ,tvůj čas ,průběžné opravy ....1.20 za km jsou slepičí zuby.Realita je jiná:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já říkám pokud je vše OK a chip udělá odborník,dát klidně chip autu to neublíží a spotřeba klesne.Pokud  člověk jezdí jak prase oddělá motor aj bez chipu.Tankuju jedině prémiové nafty ale výkon to určitě nezvýší natož filtr.

Upraveno uživatelem Cyrďák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj, mohu pouze přidat svou zkušenost. P807 202HDi 94kW ,rv 2005. Po koupi zjištěno, že je to líná stodola, která nás asi sežere. Naštěstí jsem našel Strakiho007 v sousedství a po chipu pokles spotřeby cca 0,5l/100 a ve zrychlení zásadní posun! Od té doby pouze standardní servis a žádné problémy. Již najeto 55tis km a žádný problém.

Toť má velmi pozitivní zkušenost s chipem. Určitě doporučuji si vybrat někoho zkušeného kdo ví co dělá...u nějakého garážníka bych se neodvážil ničit motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čipy dělá i někdo jiný než garážisti? To, že si někdo koupí velkou dílnu, na ni dá velkou reklamu, vybaví ji za fůru peněz, to z něj stále nedělá odborníka.

 

Ale prosím, tohle je obecná věta, nevztahovat na Strakiho, jeho práci neznám, nikdy jsem u něj nebyl a tedy nemám právo ho jakkoli hodnotit - to, že pisatel předemnou ho zmiňoval, je náhoda. Kdyby napsal jen "servis v okolí", reagoval bych stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám 406 2,0 HDI s čipem a jsem nad míru spokojen. Nechtěl jsem čip kvůli machrování ani proto, že budu auto honit co to dá. Před čipem byly strašně líné rozjezdy např. odpíchnout se rychle do kruháče a i při přeřazování na další rychlosti byla cítit nepříjemná prodleva než auto zatáhne. Teď jezdí krásně plynule. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...