Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vývěva brzd 405


starter

Recommended Posts

Řemenová vývěva v sobě skrývá klasický klikový mechanismus, s kluznými ložisky, je mazaná normálním olejem (motorovým), olej se doplňuje a kontroluje špuntem na konci, na imbus 8 - olej má být až k hraně díry. Uložení hřídele je zapouzdřené, s trvalou tukovou náplní. Většinou ta vývěva chcípne proto, že začne téct vnitřní gufero, olej vyteče přes to zapozdřené ložisko ven, a na vývěvě se zadře ojnička. Opravit to prakticky nejde - musel by se vyrobit novej vnitřek. Dtto, pokud je vůle na hřídeli, to je v pr.... celé to zapozdřené ložisko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
Původně zaslal: starter

takže olej sem dolil a samozřejmě hned protekl

jak říkal oddie nová cca 3,9K a repas v Písku za 2,8K výměnou a dokonce ji hned přehodí

pokud je záruka na repas tak do toho asi jdu

nemáte s repasem zkušenosti?

Neví někdo, zda se dá ta vývěva koupit někde repasovaná v Praze a okolí?

A jaká je obvyklá cena přes inzerát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Repase najdeš v každé Annonci, starší jeté se prodávají tak od 1500 výš. Pokud je to do hodně perspektivního auta, tak Genei prodává nové...

Takže když jsem narazil na jetou za 800 tak nemám váhat?

Do perspektivního auta to není. Genei - je to někde na internetu?

V Annonci jsem hledal, teda hlavně v té internetové a nic. Takže asi budu muset juknout do samotných novin...

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: MatrixChose

Vymeva by byla, ale nevim co je to za typ. Je to z novyho modelu 1.9 TD

Ta je mu na ho..., tady je řeč o té s řemenicí...

Ta co má MatrixChose je přímo na hlavu? No splést si je asi nemohu, že.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jetá - je otázka, v jakém je stavu. Pokud je načatá, tak se ti za chvíli rozpadne taky.

Genei na netu je, ale nevím jestli maj katalog.

Prý měnil gufero, olej a membránu.

Věřit tomu mohu ale nemusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, takže se do ní už lezlo. V ložisku zřejmě bude vůle, proto se měnilo gufero, a ojnice bude načatá, protože jinak by se na to asi nepřišlo... to je můj odhad. Dost lidí se to pokouší podomácky opravovat, ale ještě jsem neviděl, že by to vydrželo dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peto670 Jak ti mohla pomoct brzdovka s problémem, který se týkal vývěvy? :myslim

Já nedávno řešil to samé ale hned jak začal téct olej takže ložisko i ojnička je OK jen nevím jestli se dají vyměnit ty gufera co tam už netěsněj. Jinak jsem radši koupil jinou jetou od člena abcdef kterému tímto děkuji (funguje a neteče).

No a teď mám čas laborovat nad tou mojí. Jinak ty vývěvy co jsou přímo z boku na hlavě asi tak poruchový nebudou nebo se to tu tak často neřeší. Za jímalo by mě to protože ji mám na druhým autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chotemicak

Peto670 Jak ti mohla pomoct brzdovka s problémem, který se týkal vývěvy? :myslim

Já nedávno řešil to samé ale hned jak začal téct olej takže ložisko i ojnička je OK jen nevím jestli se dají vyměnit ty gufera co tam už netěsněj. Jinak jsem radši koupil jinou jetou od člena abcdef kterému tímto děkuji (funguje a neteče).

No a teď mám čas laborovat nad tou mojí. Jinak ty vývěvy co jsou přímo z boku na hlavě asi tak poruchový nebudou nebo se to tu tak často neřeší. Za jímalo by mě to protože ji mám na druhým autě.

Nevim jakym spusobem mi pomohla, ale robila mi tiez ramus pod kapotou cca 4-5 krat do tyzdna.. Tak nic moc s nou nespravis iba tak olej skontrolujes. A ja som si vsimol ze brzdovky mam skoro na minime tak som dolial a od vtedy fakt nic. mozno blba nahoda. za zajtra mi to zacne znova mlatit. To bol moj postreh ohladne vyvevy.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Hm, takže se do ní už lezlo. V ložisku zřejmě bude vůle, proto se měnilo gufero, a ojnice bude načatá, protože jinak by se na to asi nepřišlo... to je můj odhad. Dost lidí se to pokouší podomácky opravovat, ale ještě jsem neviděl, že by to vydrželo dlouho.

Takže za pár měsíců můžeš čekat mou další akci se sháněním vývěvy...

Za tu cenu do toho jdu, jestli pak odejde, tak asi půjdu do nové...

Ta nová od Genei stojí ty 4 tis.Kč ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...