Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opakujúce sa závady FC82 a 9C85


milanblatnica

Recommended Posts

V denníku závad (diagbox) sa na aute často vyskytujú tieto závady:FC82-modul prepínačov pod volantom-závada komunikácie s prenášačom a závada 9C85-modul prepínačov pod volantom-závada ovládača svetiel-koherencia.Vyzerá to tak,že závady sa zobrazia hneď po naštartovaní a v zápätí zmiznú.Vie niekto poradiť ako to riešiť?Čo vlastne blbne?Imobilizér + niečo s nastavovaním svetiel?V piatok odchádzam na dovolenku a nerád by som niekde zostal trčať.Vďaka za odpovede.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes som opäť pozeral na tie prechodné závady a popis u obidvoch sa zmenil na : 9C85-kód poruchy neznámy.Pretože počítač nie je vyhovujúci,môže byť kilometrový priebeh chybný.FC82 to isté.Všetko funguje ako má,aspoň mám taký pocit.Čo s tým?Nikto nevie ? Počas celkového testu zatiaľ vždy:jednotka signalizácie stavu nabitia akumulátora-závada-komunikácia.Všetko ostatné bez závad.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak závady fc82 a 9c85mám tu opäť s textom ako uvádzam v prvom príspevku.Podľa denníka závad takmer pri každom štartovaní + pribudli závady P1693-s predstihom riadené prebudenie počítača a U2001 s tým istým textom +U???(zabudol som)-komunikácia can confort.Vie niekto poradiť ?Myslím ,že všetky závady medzi sebou súvisia.Tu na fóre som našiel  tento pokec:
Při každém zapnutí zapalování je autentičnost klíče ověřována jednotkou BSI.
BSI1 zašle signál probuzení s předstihem počítači motoru přes vedení Dálkové probuzení počítačů (RCD), spojený s hlášením v
datovém rastru pro částečné probuzení sběrnice CAN (cesta C3 černého 32 cestného konektoru CH počítače vstřikování).Našiel by sa niekto ochotný,kto by k sem hodil k danému  problému nejakú el. schému?Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...