Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motor 1.6 vti ,spotreba oleja


andrej77

Recommended Posts

Krátké jízdy se projevovat budou hodně, stejně tak styl jízdy – příliš vysoké nebo nízké otáčky a podobně. 1l na 6000km už není úplně málo, na druhou stranu, pokud se to nezhoršuje, tak bych si s tím nedělal hlavu.

Já najedu tak 50/50 trasy kolem 6-20km po městě / trasy kolem 200km převážně po dálnici. Olej mně auto žere počítám +/- stejně, jako původnímu tazateli. Měním olej co 15tkm a vezme to tak z maxima někam lehce nad minimum, takže bych vůbec nemusel dolívat, nicméně většinou někde kolem 10tkm tam tak půl litru pro vlastní dobrej pocit leju. Ten olej mně zbývá z výměn (5l kanystr, 4l do auta), tak ho ani nemusím kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš ešte dobré, mne to vyšlo 1l na 6000km :( neviem či to môže byť tým, že sa často jazdia úplne krátke vzdialenosti a iba sem tam dlhé (nad 100km) :myslim A to mám najazdené 50000km.

Som z toho nešťastný :(:(:(

Pokud jsi od roku 2010 najel 50 tis. a máš spotřebu oleje na 1l na 6tis. tak jsi dolil přibližně 5 litrů. Nevím jaký olej používáš, ale řekněme, že to stálo na oleji za 4 roky 700 Kč? To tě trápí? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš ešte dobré, mne to vyšlo 1l na 6000km :( neviem či to môže byť tým, že sa často jazdia úplne krátke vzdialenosti a iba sem tam dlhé (nad 100km) :myslim A to mám najazdené 50000km.

Som z toho nešťastný :(:(:(

Pokud jsi od roku 2010 najel 50 tis. a máš spotřebu oleje na 1l na 6tis. tak jsi dolil přibližně 5 litrů. Nevím jaký olej používáš, ale řekněme, že to stálo na oleji za 4 roky 700 Kč? To tě trápí? :myslim

Peniaze ma netrápia, to je najmenej dokúpiť a doliať... tu ide o princíp, ešte som sa nestretol s takým motorom, čo by žral tolko oleja ;) Používam predpísaný olej Total Ineo ECS 5w30. Keby mal nabehané 200tis km tak nepoviem ani slovo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Mám stejný motor i rok výroby. Do 60 000Km téměř nežral, teď při 90 000 mám zhruba stejnou spotřebu oleje když většinou pojíždím po městě. Ber to tak, že ten špatný olej vlastně tím novým vylepšuješ. ;)

[upravil dne 10/8/14 18:50 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...