Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cukání motoru peugeot 407 2.0HDi


Encore

Recommended Posts

Pro ferinko2: nemá už 100kw 2,0Hdi elektronické ovládání EGR ventilu? Protože pak tam žádná hadička nebude, jen kabel.

EGR je elektický,ale klapka EGR v saní je ovládaná podtlakom cez ďalší elektropneumatický ventil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferinko2: Díky za info ohledně té regenerace.

Měl bych ještě jednu prosbu: Mohli byste vložit nějakou fotku (obrázek), kde bude označeno kde je ta EGR klapka a MAP senzor? Když budu vědět, kde to je tak to snad vyčistím :) A klidně i ta hadička od ovládání EGR klapky, která by se měla pro otestování zaškrtit (popř. nemůže to něčemu extra ublížit, když ji zaškrtím).

Díky

RadimB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, klapka je odvládána podtlakem. Takže pak by u něj mohl být problém buď

- v zasraných hadičkách k ovládání té klapky

- zasraná klapka č.7 na prvním obr.

- vadný elektronický podtlakový ventil ovládání klapky č. 18 na druhém obrázku

post-53410-14109638335217_thumb.png

post-53410-14109638335754_thumb.png

[Edited on 25/6/14 10:35 by HonzaC2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc chlapi za obrázky. Zkusím v motoru něco podobného najít a kouknout na to. Doufám že tam bude přístup zvrchu, protože nemám žádný servisní kanál, abych na to měl dobrý přístup zespodu.

Tipuji že ty hadičky k zaslepení jsou přímo na té klapce (č.7). Můžu mít jen dotaz jak jsou +- tlusté? Abych se nějak moc nespletl.

RadimB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....a podľa prínakov čo uvádzaš,to vyzerá tak,že ti neotvára pri regenerácii tú spodnú klapku - bypas intercoolera.Popis funcie máš v prvom maile.Buď je vadný el ventil,alebo klapka (skúsiť podtlak ústami,či nie je deravá membrána),alebo deravé-netesné podtlakové potrubie-hadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

To co poslal ferinko2 je klapka z rv2006 a vejš u vstřikování Delphi. u Siemens (což máš ty) je klapka jako poslal Honza. Klapku najdeš uplně jednoduše. Jen sundej kryt motoru a hned jí uvidíš před sebou :papa

Jo a ještě dodám že ta spodní klapka se ráda sekne. Já když je čistil tak spodní byla seklá. Ale až jí vymontuješ tak uvidíš sám. Pouze povolíš dvě spony na hadicích. Hadice odsuneš. Pak vyšroubuješ dva šrouby na klapce a třetí jen povolíš (mám za to že imbusovej) a je hotovo. Jen nezapoměn odpojit i dvě čidla. (Tlak a teplota) které potom taky opatrně bezkontaktně sprejem očisti.

[upravil dne 25/6/14 18:04 od Chozeluizskuner]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych měl jeden dotaz. Zatím jsem se do motoru nekoukal, zatím jen na netu. Našel jsem obrázek klapky, kterou bych tam měl mít. A ještě ten dotaz: Ty hadičky na řízení klapek (přes podtlak) jsou připojeny do míst, které jsem označil?

Chtěl bych udělat následující:

1. zkontroluji ty klapky, jestli nejsou zaseknuté

2. kdyby byly ok tak Ferinko2 radil zaškrtit jednu z těch hadiček (která z nich by to měla být? ).

Asi to jsou pro Vás celkem hloupé otázky, ale díky moc.

RadimB

post-54028-1410963834708_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Jelikož máš FAP i EGR tak neodstavovat žádnou.... Zkusit hezky rozhejbat. Podle mě můžeš zkusit funkčnost pomocí injekční stříkačky a kousku hadičky. Tak že budeš injekční stříkačkou vytvářet podtlak a sledovat jestli se hejbe klapka. Za novou by ses plácnul přes kapsu. Stačilo mi že tu jeden člen za tu složenou (jedno klapku) chtěl přes 4tis za použitou :D

[upravil dne 26/6/14 17:37 od Chozeluizskuner]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj chlapi,

tak se hlásím po delší době, ale bohužel jsem se k tomu dříve nedostal. Včera jsem auto rozebral a vyčistil jsem škrtící klapky a zkoušel jestli funguje jejich ovládání. Zkoušel jsem udělat podtlak a spodní se otevřela. Naopak podtlakem se horní zavřela. Takže to vypadá že škrtící klapky fungují v pořádku. Ještě mne napadá zkusit vyměnit ten el.mag.ventil, který ty klapky ovládá (díval jsem se a cena je cca 1000,-), přičemž dostat se k němu dostanu celkem v pohodě. Jen jsem si všiml, že ty ventily tam jsou dva úplně totožné vedle sebe (pod sebou). Podle obrázků, co jste mne posílali kdysi, by jeden měl ovládat škrtící klapky a druhý asi EGR. Nevíte jestli jde nějak otestovat funkičnost toho el.magn. ventilu? Popřípadě ho koupím a zkusím vyměnit.

Po tom vyčištění se mne zdá, že auto cuká o něco méně (při tom propalování). Každopádně ale cukání úplně nepřestalo (pocitově to je o něco lepší, ale je možné že to bylo tím, že to začlo cca při 140km/h, takže je možné, že ve městě by to cukalo zase hodně). To musím nějak testnout.

Takže prozatím mám vyměněný EGR ventil, vyčištěné a na ovládání podtlakem vyzkoušené škrtící klapky a cukání ještě nepřestalo. Další postup je asi ten el.magn. ventil že (myslím, ten který ovládá ty klapky)?

Díky moc.

RadimB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...