Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dovoz - Slovensko /ITÁLIE


Stroza2

Recommended Posts

Chlapi, jak probíhá dovoz auta ze SVK? Řekněme, že tam zajedu, plácnu si s týpkem a co dál? Můžu jet na SVK značkách sem a pak mu je jen poslat nebo si musím zařídit převozky nebo jinak? A co STK, klasická dovozová jako z Německa, nebo máme se Slováky volnější režim? Díky :papa

EDIT: A další věc - Itálie je samozřejmě to samé, převozky apod. A máte někdo tip, fígl nebo znáte mezinárodní kolizní úpravu týkající se záruky na koupené auto v Itálii - Když by se mi líbilo, jak ho nechat zkontrolovat v servise? Jsou tam nějaké slušné servisy, respektive nemáte tam někdo náhodou nějakého známého? Nebo dovézt do ČR a nechat to zkontrolovat tady? A co potom právě možnost vrácení auta, mají něco jako my záruku na odstoupení od smlouvy či podobně???

[upravil dne 25/5/14 11:19 od Stroza2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se Slováky nemáme volnější režim.

Auto musí jet pojištěné a na značkách. Mohou to být slovenské značky (nejlepší by asi bylo dojet až na parkoviště STK, po dohodě), následně je v CZ odmontuješ a s doklady pošleš (nebo vlakem nebo jiným autem dojedeš) na slovenské úřady auto odhlásit.

V CZ musíš absolvovat technickou prohlídku asi za 2700 Kč a přihlášení auta z ciziny (taky vzpomínám snad 2000)

[upravil dne 24.5.2014 19:33 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud předem počítáš s vrácením auta, vrácením peněz, vymáháním záruky, tak do toho nechoď.

Know-how dovozu spočívá v tom, že tam máš spolehlivý kontakt (např. autorizovaného prodejce), a můžeš mu důvěřovat.

Ono většina obchodů na světě je založena na důvěře. I když odsud, z České republiky to tak nevypadá.

Je to na dlouhou diskusi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak ...

Pokial sa k nám dováža niečo zo SR, je to voľnejšie v tom, že nepotrebuješ úradné preklady dokladov + STk a EK sa robia len administratívne (akceptuje sa platnosť tej urobenej v ČR)

Samozrejme, zákony na ochranu spotrebitela tu sú, ale sú vymáhatelné asi tak, ako v ČR, čiže skorej nijak ... Tým duplom keď by to bol ešte \"medzištátny\" spor ...

PS: Tiež nechápem nákup auta z SK do ČR ... Robí sa to skorej naopak, hlavne kvôli aktuálne \"výhodnému\" kurzu Eura vs CZK (výhodného pre Slováka) ... Myslím, že nikdy sme nemali lacnejšie autá a tým duplom, že kurz je teraz nepriaznivý, tak to bude pre teba ešte horšie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KO myslím musíš dať určite :) STK a EK - pokial sa nemýlim, tak stačí administratívna = tj nalepia ti SK nálepky STK a EK s platnosťou pôvodnej, ktorá bola udelená v ČR ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záruka, odstoupení od smlouvy a podobné srandičky se obtížně řeší i u nás, natož pak zvenku. Své kouzlo má dovoz spíš v tom, že si najdu v D auto se zárukou a přesvědčím prodejce k prodeji bez ní s patřičnou slevou, protože jezdit něco reklamovat tak daleko se prostě nevyplatí. Slovensko má auta obecně dražší a horší, takže nákup je mimo mísu, v Itálii je to pak místo od místa, na to je třeba se tam vyznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nechci být protivnej, ale já se vůbec neptal na to, jestli se vám líbí, že hypoteticky uvažuju o SK nebo I, věřte nebo ne, důvody k tomu mám, ale na tu záruku (což děkuji za odpovědi :papa), nicméně právě kvůli té \"důvěře\", jak zmiňujete, se ptám na servisy !!! Příklad - vyhlédnu si tam Civica, tak jestli zajet na kontrolu do tamní Hondy, nebo jak jsem se ptal tam nemá někdo někoho známého (co já vím, třeba se vyplatí tam jet v tomhle podnikat) nebo tam najít nějaký renomovaný servis -

respektive na vaše zkušenosti.

Hlavně nekritizujte Civicy z Itálie, příklad je naschvál NEOPRAVDOVÝ! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sa vlastne pýtaš na to, ako si poriadne v týchto \"krajinách\" preveriť auto ?

Možno na takúto odpoveď by to chcelo konkrétne údaje = napr idem sa mrknúť na BMW 330i z roku 2003 do Bratislavy, poradíte mi ?

Je ťažké paušálne odpovedať pre oba štáty v globále :)

Keby si toho Civica prišiel pozerať do Trnavy, tak ti dám kontakt na maníkov, že lepších na celej SK nenájdeš :D Takže to bude kus od kusu.

Zo zárukou zo zahraničia to snad nemozes ani mysliet vazne pri klasickej jazdenke :D

Inak pri kupe obycajnej jazdenky sa mi oplatili bezne kontroli v autorizovaných servisoch. Za akciove poplatky zväčša do 10 Eur robia kontroli pred zimou, po zime, pred dovolenkou atd atd ... Vzdy byva nejaka v akcii ...

Vyhoda je, ze po tejto prehliadke dostanes do ruky cenovu ponuku na odstranenie zavad, ktore nasli :) Je to super vec pri zjednavani ceny :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkazy na firmy co jsou ochotne dovezt slusne auto z ciziny uz tu na foru probehly nekolikrat - maji tam sve proverene zdroje a vozi jen slusne veci. Jenze to pochopitelne neco stoji.

Pokud tam chces jet sam bez zkusenosti tak nezbyva nez poprat hodne stesti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záruka, odstoupení od smlouvy a podobné srandičky se obtížně řeší i u nás, natož pak zvenku...

O jedne vyjimce bych vedel, kdyz muj znamy pravnik po koupi auta v servisu zjistil jak ho ojebali tak auto vratil. Nejdriv nechteli ani slyset, pak si vymenili par mailu a dalsi tyden vratili vsechno co dostali, uhradili servisni prohlidku a jeste si pro ten kram prijeli k nemu domu s omluvou za to ze ho vubec obtezovali. Ale je fakt ze nekupoval deset let starou popelnici a je dobry pravnik :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubko: To máš pravdu, no konkrétně to tu zatím naschvál nechci rozebírat :) Každopádně jsem spíš myslel na tu Itálii, jasně, že na Slovensku byste mi maníků doporučili ranec :D A myslím to vážně - např. když by mi zatajil, že tam chčije voda a hned po cestě domů bych vařil, je to určitě nárokovatelné i v rámci mezinárodního práva :) Akorát by mě zajímal rozsah takovéto \"záruky\" apod. Každopádně je pravda, že to je na 99% ztracené.

Takováto kontrola zní dobře! :) Jen jestli to takhle mají i ti čmoudi

Vvitty: Já si rád věci zařizuju sám, mám úplnou kontrolu nad děním a samozřejmě taky zodpovědnost. Neříkám, že by to tak bylo, ale už jsem se v různých situacích, kdy jsem lidem důvěřoval, dost spálil, takže to radši vezmu na sebe a když si přivezu vrak, můžu nadávat jen sám sobě. Čím více podpisů na papírech, tím hůře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záruka, odstoupení od smlouvy a podobné srandičky se obtížně řeší i u nás, natož pak zvenku...

O jedne vyjimce bych vedel, kdyz muj znamy pravnik po koupi auta v servisu zjistil jak ho ojebali tak auto vratil. Nejdriv nechteli ani slyset, pak si vymenili par mailu a dalsi tyden vratili vsechno co dostali, uhradili servisni prohlidku a jeste si pro ten kram prijeli k nemu domu s omluvou za to ze ho vubec obtezovali. Ale je fakt ze nekupoval deset let starou popelnici a je dobry pravnik :D

Ale jo, pár případů znám taky, ale furt to nejsou řádově ani procenta. Hlavně s tím, co jsou lidi schopní při koupi podepsat. Na známého právníka se občas někdo napálený obrátí, většinou na letmé pročtení smlouvy odpovídá, že když podepsali tohle, prakticky nemají šanci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...