Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Pánové, pánové, já tedy nevím, ale co se vám na té Itálii tak líbí. Zmrzlinu mají všude, ale to je asi jediné. Jasně každému sedí něco jiného, ale kilometry pláží, lehátek a lidí. Kam musím chodit z nějakých ubytovacích kapacit. Přidělené lehátko (pokud to mám zaplacené) třeba sto metrů od kraje moře. Spousty komárů z přímořských kanálů, zakalené moře, naprosto mrtvé.

To vás fakt tak láká?

Aspoň já tohle zažil v Caorle a řekl jsem nikdy více i zadarmo by mě tam nikdo nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz sme sa tu o tom kedysi bavili. Osobne mi vyhovuje taliansky naturel a historia nemozem si pomoct. V poslednom case chodievam do chorvatska pravidelne ( sluzobne ) a uz na hranici mam casto dvihnuty tlak zo spravania colnikov. Potom pride na rad to drahe myto a nakoniec vsade pritomna policia vzdy pripravena na sikanovanie ,,inostrancov ,, Taliansko je pre mna osobne zaujimave od Rimini na juh . O Gargane sa nemusime ani bavit to uz nema nic spolocne zo severom , zakalenym morom a preplnenymi plazami. Okrem toho nezvyknem sa cele dni valat na plazi:bojim To v ziadnom pripade .MotoMoto ak si pamatas na jesen som planoval ist na predlzeny vikend do chorvatska ale aj tak som nakoniec skoncil v IT a nelutujem:super Samozrejme osobne nevylucujem ze niekedy stravim dovolenku v Chorvatsku. Na to ale potrebujem tutovy tip ktory by splnal moje predstavy :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně historie OK, super, je co objevovat a nacházet. Jih Sicílie a podobně, také OK, úplně jiná Evropa, ale ten sever, ten sever.

Jinak nevím jak asi náklaďáky, ale jinak osobáky, bych řekl, že v Itálii je dražší mýto na dálnicích než v Chorvatsku.

Já prostě nemohu ty velikánské pláže, ani v Itálii, ani v Bulharsku a ani třeba občas někde v Řecku. Prostě nejlepší je vzít loď i třeba malý gumáček, najít si malinkou zátočinku, kde jsem sám a je klid a pohoda. A nebo sedět pod pnoucím vínem na terásce přímo u pláže a odskočit si když chci zaplavat a zase si nalít další sklínku crno vino. Prostě se nikam nestěhovat s nikým se neprat o ručník, že ho měl tam dřív a já že už se nevejdu a podobně. Ani v Chorvatsku nemám rád města, městské pláže a plno lidí.

Na dovolené chci buď aktivitu jako je jachting nebo potápění a nebo zase klid a odpočinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo abych nezapomněl k tomu Italskému naturelu. Jednou nám v Neapoli ukradli celé auto i se všema věcma a podruhé v Miláně nás přepadli a ukradli nám doklady, foťáky, mobily, kameru a všechny peníze.:bacha

V Chorvatsku většinou ani nezamykám auto.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ale nelze Italům upřít je snaživost a funkčnost jejich policie. Normálně tři roky po tom přepadení v Miláně. Pro upřesnění nám prořízli na světlech kolo a když jsme zastavili, že budeme muset měnit kolo tak přijeli ostří hoši s kudlama, postavili nás ke zdi a vybrali celé auto co se dalo, naskákali do auta a zmizeli. V 11 dopoledne. na poměrně rušné ulici.

Ale abych to dopověděl, za tři roky přišel dopis z ministerstva zahraničí v Praze ať si přijedeme pro tašku ve které byl foťák (ještě analog Yashika) pánský parfém a ještě pár drobností. Normálně to někde vyhodili do popelnice, někdo to našel a odevzdal a oni podle popisu to přiřadili a poslali do Česka. Nebyl tam žádný doklad nic. Prostě nechápu podle čeho to dohledali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že máte přehled... No já se přiznám, že máme zabookováno tolik kritizováné Bibione (přesněji rezidence Jumbo - přímo u pláže, první zaříjový týden, s možností zrušení rezervace)

máme malé děti a naše priority byly písčítá pláž, ubytování co nejblíže pláže a max. 10hod. jízdy autem z ČR

přemýšleli jsme nad chorvatskem, ale co jsem si prohlídl foto z dovolených na netu tak moře sice nádherně čisté, ale kamenité pláže (většinou ve svahu), prudké klesání do moře, ubytování daleko od pláže...

cca před 20-ti lety jsme s rodiči jezdívali do itálie (jih itálie, sardinie apod.) a jako děcko mám pěkné vzpomínky (hlavně na pisčité pláže a čistotu oproti např. řecku) proto mě teď zarazila kritika právě námi vybraného Bibione (nejen tady na fóru) a tak přemyšlím nad alternativami, takže pokud má někdo nějaký tip tak velice uvítám ;) sice už je asi pozdě, většina asi bude rezervováno :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jn, ceny mýtného jsou tam šílené, původně jsme měli vybráno Vieste, ale zdůvodu dlouhé cesty a ceny mýtneho jsme jej zamítli...

radimrepka: poslední týden v srpnu? takže si předáme štafetu... :) nevíš náhodou jaké tam bývá počasí na přelomu srpen/září? nebude už chladno na koupání pro děcka?

[upravil dne 30/5/14 15:57 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máme malé děti a naše priority byly písčítá pláž, ubytování co nejblíže pláže a max. 10hod. jízdy autem z ČR

přemýšleli jsme nad chorvatskem, ale co jsem si prohlídl foto z dovolených na netu tak moře sice nádherně čisté, ale kamenité pláže (většinou ve svahu), prudké klesání do moře, ubytování daleko od pláže...

Pláž budeme mít písčito-obláskovou s mírným klesáním, ubytování tři metry od pláže. Ale hlavně to křištálově čisté moře.

Není to deset hodin jízdy, ale jedenáct.

[upravil dne 30/5/14 16:15 od elton]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...