Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

F.I.Kovo kábro "S16"


F.I.K

Recommended Posts

Abych tu stále neprudil s Xsarou, která sem tak moc nepatří, tak založim vlákno i pro takový další menší projekt. Dlouho jsem uvažoval o prodeji, ale nakonec se podařilo sehnat pár dílů do skládačky a budu pokračovat.

Minulé léto jsem se rozhodl, že nutně potřebuju 306 v kabriu, ale aby to nebylo tak jednoduché, musel to být dvoulitr a v kůži. Poté co jsem objel pár šrotů za neadekvátní peníze jsem koupil ještě větší šrot za málo peněz . :D Na první pohled dvoulitr RFX s béžovou kůží a hrozným lakem. RFX sedí i podle vinka, ale v TP je jako typ motoru RFY a 112kW. :o Na motoru co tam byl šíleně zmršená elektrika a asi i motor. Šel jsem do toho s tím, že sehnat motor s kabeláží bude hračka - omyl, nebyla. :grr No takhle to vypadalo po dovozu.

dJmPb.jpg

71la.jpg

Výfuk kapitola sama o sobě, každých 10cm naprskaný svár, nebo díra a na konci tehle hrůza kvůli které kdosi udělal do nárazníku díru rozbruskou.

F13TI.jpg

A elektrika?

HbJ4O.jpg

nrmRg.jpg

Časem se podařilo sehnat motor v trošku horšim stavu a ten mi od té chvíle leží na půdě. :D

Nicméně před týden se zadařilo a pořídil jsem kompletní S16 nabořenou na předek a jako bonus tlumiče Kyb Ultra a pera HR. :)

wNh5A.jpg

Pustil jsem se do toho s chutí a rozbruskou v ruce. :roker

k8Xq.jpg

CdPOX.jpg

oZK4R.jpg

Asi tak 4 dlouhé večery i s výměnou brzd a podvozku. Z S16 šla pro jistotu i palubka s kompletním svazkem.

hiCHb.jpg

Teď už jen ladit detaily a sehnat nějaké bačkory, v dílně už čekaj 9x16\" Kolečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že se líbí. :) Ta zprasená elektrika už tam samozřejmě neni... Hodim pár rychlofotek, ale telefon prostě nedokáže zachytit tu barvu. :D

VsJW5.jpg

NF7o.jpg

Tady jedna s budoucim kolem, teď už jen zjistit, jestli se tam vejdou. :mrk

irLlD.jpg

Jinak už to lítá. Jen mám pocit, že bude někde v háji nějaký podtlak ke klapkám, mezi 3-4 t.ot. to má strašnou díru a do 4 tisíc po přidání plynu a puštění plivne na neutrál do výfuku. Ale to se snad ještě doladí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest bluesman

Veľmi pekné, dobre si sa do toho obul, nech sa darí! :mrk

Ak budeš mať chuť a čas, mohol by si sa trošku rozpísať, čo všetko obnášal ten swap motora. ;) V snoch sa ešte stále pohrávam s myšlienkou, že do mojej 1.6ky tiež časom prehodím 2.0 S16. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo. Docela si mě potěšil, už jsem měl hrůzu co se tam zas porouchalo. :) Ale celkově je to třeba oproti VTeSu takový jalový... Ještě udělám filtry a uvidíme.

to je prave ono Prvni generace MI16 1.9 16V hlinikove sani pak nachvily ty nase plastovy berany s kratkym dlouhym sanim a pak zase vraceni k hlinikovymu u VTS a GTI6 asi vedeli proc se k tomu vraci ale od 4 tis to jede pekne a kolem 5500 mam poradnej zaber i kdyz u me uz nejsou komprese takovy jaky by meli bejt a to mi rovnou nahrava na to nebylo by mozny ze by jsi mi zmeril jaky mas komprese ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě je změřim, jen zrovna nemám čim. :-) Je fakt, že když chceš jet rychle, tak musim skočit až kousek před omezovač. Pak to i jede. :D

bluesman - Jestli se tvoje auto vyrábělo s tím motorem co chceš, tak o ničem nespekuluj a kup rovnou to. ;) Věř mi, tohle je druhý swap co sem dělal. Konkrétně pro tvojí záměnu budeš potřebovat mimo motoru kompletní svazek od motoru, z podběhu a z podpalubky. Budíky, výfuk, všechny držáky, řazení a poloosy. Přední nápravu buď upravit, nebo dát jinou, má jinak držák na motor a u některých nfz je jiné i řazení... Jestli o tom uvažuješ, tak jedině koupit další nabořenou 306 a překopat to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest bluesman

Díky za podrobné info. ;) Zatiaľ neviem o tom, že by sa dával 2.0 benzín aj do 5-dverových verzií hatchbacku, a keďže môjmu motoru asi končí životnosť (& prevodovka melie z posledného :D ), zatiaľ čo karoséria nevykazuje známky korózie, uvažujem nad tým (zatiaľ len teoreticky). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na bazoši je právě za 10 bez Tk... Chybělo málo a stála by mi na zahradě místo té zbořené. :D Jinak taková zajímavost, motor co jsem vyndal z kabrouše - na první pohled RFX, po rozhození mne překvapila hliníková vana a ještě víc, když jsem si přečetl na bloku kód RFV. Jsem zvědav, co v tom bude za písty. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...