Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

redukce na objektiv


oni

Recommended Posts

Po par mejch dotazech ohledne fotoaparatu jsem zjistil, ze nejaky znalci tady sou. :D Pri vyklizeni baraku jsem nasel objektiv trioplan 1:2.8/100, kdyz jsem zjistil, za kolik se da prodat, tak jsem byl rozhodnut, ze pujde k prodeji. Pak jeden mistni clen mi to ale vyvratil a kdyz jsem videl jaky to dela fotky ve spojeni s digitalem, jsem se rozhodl, ze si ho necham. Ale potrebuju redukci na Nikon D5100. Co jsem zatim zjistoval, tak redukce existuje, ale vetsinou je bez nejakyho predradnyho clenu, coz jsem pochopil je cocka, bez ktere objektiv pak neumi ostrit na nekonecno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Tvůj dotaz? Jinak jde o to, že stejně, jako makro mezikroužky, posouvá objektiv od roviny expozice. Důsledkem je, že je schopen zaostřit blíže, omezuje však ostření do dálky - na nekonečno. Osobně si však myslím, (zkušenost nemám), že objektivy maj ještě rezervu mírně za nekonečno, která by mohla toto \"oddálení\" vykompenzovat. Jinak redukcí jsou po světě mraky, za nejrůznější peníze nejrůznějších konstrukcí a vlastností, tak to asi chce jen pohledat. Koleka má na nikonu s bajonetem jakýsi prastarý nikkor 1,2/50 s M42, problém s ostřením s redukcí nemá a je naprosto spokojenej. Jaký to má \"uchycovací\" systém?

[upravil dne 27.4.2014 11:27 od Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uchycovaci mechanismus je exa (exakta) ve finale je to bajonet jako nikon, ale mensi. vzhledove teda- :) Asi se zeptat blbe, ale jakou vzdalenost ten objektiv dokaze zaostrit, to mi asi nikdo nerekne ze? takze je to vhodne na portrety atd.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.615926481831094&type=1 jedna se o ten prvni objektiv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...