Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ROZVODY XU7JP4


vinorak

Recommended Posts

dělám na xsaře s motorem 1.8 16v rozvody a má i sundanou hlavu. jelikož je to motor XU tak počítám, že klikovka se aretuje v pozici když jsou všechny písty v rovině ( přesně tak to bylo u MI16 co skládám). Jenomže je asi o 1 cm protočená řemenice a nesedí to:D Naštěstí jsem našel trik jak na to, a to použít pro nastavení rozvodů řemenici z XU9 (8v) která je taky na klínek, ale z jednoho kusu. Takže můj jediný dotaz vlastně je, jestli mají být válce při aretaci klikovky všechny ve stejné výšce ? díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar, ja poskladal vybrousenou hlavu do kupy dneska (lizli mi ji o 0.12mm v utery v Hovorcovicich), hraju si s tim uz dva dny :) zabrusovani ventilu je fakt labuzo, ale ted chodi jedna basen, taky jsem je mel pridreny, zvlast ty vyfukovy (njn 360tis km na LPG :) ) Jeste asi pri jedny praci dam rovnou novy krouzky, kdyz jsem zalil valce petrolejem, aby nezrezly, tak do druhyho dne byly dva prazdny a vcera uz byl prazdnej i treti, jen jeden zustal nalitej.

Chtel jsem te poprosit, pujcil bys mi kdyztak tu remenici na nastaveni presny aretace, chci to mit cajk, nevim, jestli to, ze motor prestal jet bylo tim, ze to skocilo o zub ( zda se mi, ze po zaaretovani podle vacek pred rozebranim rozvodu, jsou dva pisty krapet vys, takze to mohlo byt o zub skoceny ) nebo tema pridrenyma ventilama a nebo fouklym tesnenim (to se docela po demontazi rozpadlo) Postnu sem pak fotky, jak vypadal muj motor :) kdyztak mi na sebe prosimte hod cislo, ja bych se ozval, mam to rozhozeny v Boranovicich, tak to mam k tobe kousek. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tipuju vyssi emise, snizeny vykon.

me to zaclo pred tydnem, kdy klesnul vykon ve vyssich otackach, postupne se to zaclo zhorsovat, zvlast pri ohrati motoru nad 90st, podstatne klesnul vykon, motor mel dutej zvuk, ujel jsem s tim odhadem 500km od prvnich priznaku a motor se proste zastavil. Ke konci poslednich par km i mensi kopec na dvojku a max 30km/h. Vzhledem k tomu, ze se to projevovalo az po zahrati motoru, nebyly natlakovany hadice vody ani olej ve vode a za studena normalni starty, tak tipuju prave pridreny ventily. I kdyz si nejsem 100% jistej, jestli to neskocilo o zub nebo nefouklo tesneni, vzhledem k jeho stavu po demontazi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferry, zatim tu řemenici nemám, musim se stavit za kámošem, aby jí sundal z motoru... mě začal houpat volnoběh, občas to tak lehce střílelo a občas chodilo to na 3 a měně válcu :D ale sundal jsem to hlavně kvůli těm vytahanej rozvodům, abych měl jistotu.... a už mám zabroušeno 2x hrubou pastou a dvakrát jemnou, dneska to zkusim složit a opět zalejt benzínem jestli těsněj.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dneska vyndal pisty a na hornich panvich ojnicnich lozisek nasel pekny kratery (pozdeji dam fotku), takze me cekaj jeste novy saly, klika nastesti vypada OK a netknuta, krouzky mi zas prodali misto na 1.8 16V tak na 1.8 8V, takze nepasujou a musim je v pondeli vymenit, fakt se dneska darilo :)

napadlo me, kdyz bys mel tu remenici, mohl bys ji obkreslit, pozici klinku a aretacni diry, stacilo by pak podle toho vystrihnout ze silnejsiho plechu sablonu a uz by bylo naveky po problemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dneska vyndal pisty a na hornich panvich ojnicnich lozisek nasel pekny kratery (pozdeji dam fotku), takze me cekaj jeste novy saly, klika nastesti vypada OK a netknuta, krouzky mi zas prodali misto na 1.8 16V tak na 1.8 8V, takze nepasujou a musim je v pondeli vymenit, fakt se dneska darilo :)

napadlo me, kdyz bys mel tu remenici, mohl bys ji obkreslit, pozici klinku a aretacni diry, stacilo by pak podle toho vystrihnout ze silnejsiho plechu sablonu a uz by bylo naveky po problemu

tyjo to foto tich sal by me zajimalo jak vypadaj taky me to ceka casem rozhodit a bojim se co na me bafne :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak dneska úspěšně zaboušeno, po složeni a zalití benzínem lehounce rosil 1 a 4tý sací, tak následovalo další zabroušení a teď už to je ok. Akorát se divim, že ty ventily jsou po 200tisících takhle vyžraný....:myslim a ještě fotka nových gufer ;)

post-7995-14109637314564_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ty moje gufera vypadaly trosicku lip :) olej to nezralo

ventily mam zbrouseny podobne, akorat jsem je tolik necistil od karbonu vyse na tom kuzelu, takze ani nevim, jestli byly taky vyzrany :)

fotky zitra stahnu z tel. Nefunguje mi tu BT modul v notebooku a kabel nemam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...