Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik se vejde do nádrže 807


Vena garážmistr

Recommended Posts

Zdravím ve spolek, omlouvám se pokud zakládám duplicitní vlákno ale pokoušel jsem se hledat a kromě \"oficiálního\" údaje z manuálu který má opravdu dost přesnou hodnotu asi 80 L jsem se nedopátral přesnější hodnoty. Takže otázka je kolik se do nádrže opravdu vejde a druhá jak moc je přesný ukazatel stavu hladiny v nádrži. Proč se ptám včera jsem byl tankovat a podle ukazatele jsem nebyl ještě ani na půlce nádrže a natankoval jsem 45 L což by ukazovalo na to že nádrž je ke 100 L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle ručičky to fakt nejde odhadovat, běžně prvních 200 km se nehne z plné a pak to samozřejmě padá rychleji, než by to mělo odpovídat objemu nádrže.

Objem nádrže bude asi lehce přes 80, jest-li chceš, můžeš to vyzkoušet. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že odhadovat podle rafičky je nesmysl ale překvapilo mě to. Ono jde o to že tankuju na neveřejné ČS a před tankováním je potřeba zaplatit kartou resp. na kartě je potřeba si nechat zablokovat částku za kterou chceš tankovat a protože jim trvá někdy i víc jak týden než to z účtu vyúčtují tak nechci aby mi zbytečně v té blokaci vázli peníze. A než se s autem sžiju abych věděl za kolik je potřeba tankovat tak to bude pár tankování trvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že odhadovat podle rafičky je nesmysl ale překvapilo mě to. Ono jde o to že tankuju na neveřejné ČS a před tankováním je potřeba zaplatit kartou resp. na kartě je potřeba si nechat zablokovat částku za kterou chceš tankovat a protože jim trvá někdy i víc jak týden než to z účtu vyúčtují tak nechci aby mi zbytečně v té blokaci vázli peníze. A než se s autem sžiju abych věděl za kolik je potřeba tankovat tak to bude pár tankování trvat.

Takové peripetie kvůli tankování? Stojí to za to ,nebo o kolik ji máš výhodněji naftu?

Jináč ano je to na 80 lt,ale o moc to nenacpeš více,jednou jsem jel dost dlouho na rezervu a nacpal jsem tam slabých 78lt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popořadě nafta se cenově pohybuje cca 1-2 Kč/L levněji než Benzina,Agip apod. O kvalitě nemám důvod pochybovat , je to ČS u nás v práci jezdím u DPP a po obnově vozového parku busů se u nás rapidně zlepšila i kvalita nafty neboť nové motory Iveco jimiž jsou busy osazeny nepapají žádnou srágoru a denní výtoč je v řádu tisícovek litrů takže nafta v nádrži opravdu dlouho neleží. Do berlinga jsem tankoval agip , benzinu , robin oil , a jeden čas i německou. Nejlíp to chodilo na tu německou ale pak zdroj vyschnul a já se vrátil na normální pumpy ač jsem naftu vždy dodatečně aditivoval tak se mi každou zimu stalo že \"zamrzla\" u nás v práci tankuju skoro rok do osobáku a nikdy za devět let tam s kvalitou problém nebyl.

[upravil dne 13/4/14 08:54 od Vena garážmistr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu jenom zkušenost. Kupoval jsem Agip protože je levný, kvalitní a ještě byla sleva 1,- na litr u O2 ... teď kupuju Benzinu, která je tady hodně chválená. Důvod je jednoduchý, mám Benzina kartu s nasmlouvanými spec. cenami takže se to vyplatí. Ale popravdě motor je hlučnejší, spotřeba při přechodu stoupla... takže o její kvalitě pochybuju.

[upravil dne 13/4/14 09:59 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

:D Tohle vím naprosto přesně. Vešlo se mi tam 86 litrů. Když mi došla nafta, tak 10 l kanystr jsem tam nalil a pak ujel cca 1 km k čerpačce natankoval 76 litrů na automatický vypnutí pistole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, trochu si přihřeju polívčičku, moje ručička celkem nekecá co 100 km to jeden díle dolů, Do nádrže se mi vejde +-76 litrů nikdy jsem to nevyjel úplně, ale množství litrů se pozná i podle obličeje čerpadláře a množství jeho nástrojů v ruce, včetně basebalové pálky, protože jak mi bylo řečeno při placení, že dlouho nokho neviděl tankovat přes 70 litrů benzínu :-). :roker

Jinak tankuji pouze Benzina + občas globus nebo albert lepší 95 ku, ta lepší je znát, ale vyhýbám se Onu a podobným, rodiče šetří josu v důchodu a mají se špatně jako každý a tankují u ona a motor u xsary po 70 tis je horší než můj u xsary po 90 v německu a dalších 40 tady u nás :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna mozno uvidis tankovat viac ako 70 litrov benzinu :D Naposledy som tankoval v PL a svietila mi uz rezerva a vtrepal som tam 75 litrov (BA98),ale netankoval som uz po vystreleni pistole.Stalo sa mi totiz raz v PL,ze benzin tiekol von,lebo potom uz pistol nevystrelila.

[upravil dne 13/4/14 22:18 od xpetrix]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik se vejde do nádrže? těžká otázka. máme v tom nějakou teplotní roztažnost nádrže, nějakou teplotní roztažnost paliva a nějaký ten tvar nádrže, protože ne vždy je nádrž stejně spláclá. tohle všechno bude dělat litřík-dva. pak záleží jak je vyspádovaná plocha u pumpy a jak je nastavená pistole aby cvakla, respektive kolik pistolí jede zároveň na jedno čerpadlo a jak to svinstvo aktuálně pění. a do toho ten plovák, což je takové velmi primitivní orientační ukazatel, plusmínus deset litrů žádná míra.

zpravidla se do nádrže vejde tak o tři až pět litrů více než se udává nominální objem, ale vono je taky fajn tam nechat trošku vzduchu, aby to svinstvo které má v podzemní nádrži šest stupňů při postavení plechovky na slunce na rozpáleném asfaltu se mělo kam roztahovat, takže maximálně třetí cvaknutí pistole, a nedolejvat na hladinku pod víčkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...