Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nahle vypadky vykonu 1.6HDI


harvi_tn

Recommended Posts

ahojte,

v poslednych dnoch mi zacali obcasne nahle 1-2sekundove vypadky vykonu (napr. rozbieham sa, motor kratko cukne s celym autom, po sekunde ide dalej, alebo aj pocas plynulej jazdy kratke cuknutie s celym autom a ide sa dalej) V nudzovom to nieje, auto okrem toho akceleruje i taha dobre. Na diagnostike \'samozrejme\' nic mudre :( tie chyby co tam su, tam mam uz velmi dlho.

Ma niekto napad? Zaujimava je ta chyba so zhavenim, mam ju tam uz dlho, ale v zime auto startovalo bez problemov.

motor v podpise, 1.6HDI, 80kW, bez FAP (original)

post-37139-14109636750172_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy v minulosti jsem tento problém popisoval v nějakém vlákně.Stejný problém,pomohla jízda nějakou chvíli na plný plyn max. rychlostí(dálnice).Dnes každých asi 100 najetých kilometrů vyšlápnu spojku a otáčky držím několik sekund v rozmezí 4-5 tisíc za minutu.Asi se v motoru něco pročistí,nebo rozhýbe .....????Od té doby se mi tato závada neopakovala.J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Vítej v klubu :-)

Mám stejnou 307 3,5 roku, občas zacuká. Nikdy jsme nic nenašli, skoro si myslím, že je problém někde v elektrice (snad nějaký kontakt), vypadá to, jako by se vypnulo zapalování ( zmizí nastavení tempomatu). Předposlední cuknutí bylo někdy na podzim, už jsem se radoval, ale před 14 dny cuklo znovu. Možná je to o teplotě....

Někdy se stalo, že to vypadlo 10x během 20 km...a potom jsem jezdil nějaký tisíc bez problému....

Prostě rozmarná francouzka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto bola moja nočná mora. Krátkodobé \"cuknutie\", týždeň pokoj, potom znova a znova... .

Bol som na diagnostike u jedného pána z tohoto klubu a ten ma odporučil do Peugeotu Trenčín. Okrem iného, na diagnostike bola prechodná závada snímača vačkového hriadeľa. Po výmene snímača vačky a snímača kľukového hriadeľa závada zmizla.

Po 3/4 roka začalo autíčkom znova cukať. Po dobrej skúsenosti som znova navštívil Peugeot Trenčín, diagnostika bez závad. Po menšom tápaní - kontrola sitka v nádrži, vymena riadacej elektroniky, sme sa znova zamerali na snímač a remenicu kľukového hriadeľa. Po výmene snimača a remenice auto prestalo cukať.

Cukanie motora u mňa vyriešila výmena snímača a remenice kľukoveho hriadeľa. Musím pochváliť Peugeot Trenčín.:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zdarec....pokud mate nekdo podobny poznatek dejte radu.

Zacalo se stavat toto....pri pomale jizde treba na tri bez plynu pred kruhacem..krizovatkou a naslednem podrazeni na dve pri pridani plynu auto jednorazove cukne a pak jede normalne.

Dela to jen pri podrazovani dolu bez plynu a naslednem pridani plynu.

Pri akceleraci a deceleraci v otackach to nedela.

Obcas takto cukne pri velmi pomale jizde na dve tri....20-30km.

Dvouhmota...egr....???

P.s.....uz mam domluveno dg.po novem roce...jsem zvedav..

Jinak vykon ok...spotreba v norme....chyba nesviti zadna...

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...