Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nahle vypadky vykonu 1.6HDI


harvi_tn

Recommended Posts

Tak ja byl na dg....a ta ukazala chyba komunikace egr...a egr na volnobeh ukazuje hodnotu otevreni 60-65%...tim padem by mel zustavat nedovrenej...kdyz pridam plyn nad 2500ot.tak ukaze 0% tim padem se zavre...a pri zptnem volnobehu to hodi na ca.90%...a pak klesne nekam na 60-65%...

Udajne by na volnobeh mel mit hodnotu do 40%....nevim..kdo to vite jak ma pracovat v %..??

Jinak egr pracuje..jinou chybu to nehlasi....udelana kontrola pinu na cidle kliky a plyn.pedalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravim Peugeotaci!

Mam podobny problem tak to pisem do tejto temy. Pred rokom mi na mojej p307 1.6hdi 80kw kod motora 9HZ robil Straki007 fap off a egr off. Fap som podla Strakiho navodu vykuchal a na egr som kupil zaslepku a dal namontovat v servise. Auticko slapalo ako hodinky (vykon,spotreba) no obcas sa mi stavalo na studenom motore ze na 2 alebo 3 prevodovom stupni pri rozbiehani trochu autom seklo. Fakt len sporadicky! Vlani v decembri som bol na diagnostike (len nahodne) a ukazovalo nejaku zavadu egr. Chybu vymazali a jazdil som normalne dalej. V poslednom case to robi uz castejsie aj ked teraz v july som spravil 1500km a ani nestuklo. Pred par dnami mi auto na zohriatom motore dvakrat akoby stratilo vykon na cca 1 az 2 sekundy. Siel som ustalene 60km/hod cez obec na 4 stupni. Potom uz islo normal. Dalsie rano cestou do prace po 500m na 3 stupni mi uplne vyplo motor, pipala stopka, vyplo tachac aj otackomer a svietili konrolky. Aj oranzovy trojuhalnik vlavo hore. Vytlacil som spojku a za jazdy vypol kluc a skusil nastartovat. Motor normalne naskocil, vsetky kontrolky zhasli. Dalsich cca 7km islo auto uplne normalne. Zasiel som do servisu na dia a zasa ukazovalo nejaku zavadu egr + strata napatia snimaca klukoveho hriadela. S tym som mal problem hned po kupe auta. V servise tvrdili ze ak je odstavene to egr tak by o nom dia ani nemala vediet a ze to trhanie moze sposobovat elektonika egr. Je to mozne? Ja si skor myslim ze ten snimac otacok. Neviete niekto nejako poradit prosim? Vymazali sme tie chybove hlasky a uz dva dni jazdim a ani tuk. Povedali ze hned ako sa to prejavi mam prist na dia. Este spomeniem ze sa mi stalo asi 3x za rok, ze ked som rano nastartoval tak motor po par sekundach vypol. Opatovny start a vsetko islo normalne. Vopred vdaka za akukolvek radu! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

no ale toto nie je iba problém PSA alebo  francúzov, toto je bežné u všetkých výrobcov a čím viac servisných zásahov na aute, tým väčšia pravdepodobnosť poruchy, plus ešte dnešné autá čím viac elektroniky, tým viacej problémov, hlavne v spojitosti s vlhkosťou vnútri auta...

a špeciálne snímač na kľuke asi ani nepoznám auto, ktoré by s týmto nemalo problém ( samozrejme po patričných km, resp. rokoch ) je to podľa mňa úplne bežná porucha dnešných áut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimave na tom bolo to, ze samotny snimac bol OK. Zahada sa objavila na diag az po cca pol roku obcasneho vyskytu, ked raz pri tom celkom zdochol motor. Potom som to opravil na parkovisku spendlikom a odvtedy bez problemov. Paradoxne na tom je,ze keby som iba (vlastne zbytocne) vymenil snimac tak by sa problem asi po case zjavil znova. S kontaktmi by sa pri tej vymene nejak pohybalo, nejaky cas by to slo a potom asi riesit 'vadny novy' snimac... Myslim, ze tu niekde ma korene aj mnoho inych zahadne sa vyskytujucich sa zavad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...