Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

UP: 307: zarucene reseni vibraci pri 120km/h


Guest ph56

Recommended Posts

Takže novinky.

Dva nejmenovaný pneuservisy v LBC jsou totální diletanti jak se zdá.

Nechal jsem si dneska převážit kola v Barumu a ejhle, předchozí experti mi dali dopředu koplý kolo, pak to nemá vibrovat že?

Takže převáženo, vepředu mám kola který choděj rovně, vyvážený na nulu. Vibrace téměř úplně zmizely, když se objeví maj spíš charakter \"brnění\" ve volantu o odhadem dvounásobvný frekvenci než bylo předtím kmitání. Takže relativně dobrý, zlepšení hodnotím o 70%. Uvidíme časem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale to je právě ono - stejně to není 100%. Mám to na C4GP přesně jako ty, a to mám i nové disky. Po vyvážení je to mnohem lepší, ale volant stejně brní a po čase začne zase vibrovat.

Kola nechávám vyvážit co 1/2 roku. Na Xsaře mám disky 2 roky nevážené a volant naprosto v pohodě a to tam mám staré silentbloky v ramenech, které jsou zralé na výměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou.

Tak to je teda pekna divocina.

Ja kdyz vymenil silentbloky tak dodnes vse ok.

Kdysi jsem dotahoval rizeni na 607 a myslim ze na C5 kvuli \"litani\" auta po silnici a neni to temer znat pri zataceni.

Takze zkusit bych to na vasich autech.

Nic za to nedate.

Myslim ze i C4GP ma elektro rizeni:myslim

Takze zkuste si to dotahnout.

Ja zacinal na C5 s otackou o 45 stupnu.

U 607 to bylo 90 stupnu.

Ph56: Mam tady jedno rizeni navic.Kdyz chces muzu ti ho \"darovat\" a zkusis ho vymenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

najel jsme od té doby řekněme 1000 -1200km a čekal jsem zda se to vrátí a musím zaklepat že krom lehkého brnění je to ok... dá se celkem v pohodě jezdit... utahování odročeno na neurčito :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,mám kámoša,kterej si hraje s autama a řeší takové věci.Řešilstejnej problém u octovky 1.9tdi a výsledek byl ten,že přišel na to,že jek se dotahujou kola,tak se zdeformuje náboj a začne házet a třepe to řízením.Je možné,že je to to samé.Asi by to chtělo vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš-li viditelnou vůli ve volantu tak se zkus podívat na hřeben řízení, jestli je to možnost a případně tím, poznáš při přejezdu třeba nerovností v malých rychlostech jde slyšet jemné kovové klepání.

Díval jsem na 4x 307my z toho jedna v naftě a všude byla vůle v tom hřebeni řízení, dá se to dotáhnout. Když jedeš rychleji, kola nestíhají filtrovat povrch vozovky a přenáší se to do hřebenu.

Má zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ale POZOR, nevím jak novější modely ale je tam takový plastový mezikus a když zarveš hodně hrozí že jej praskneš, mě osobně s tím prvně nešlo hnout, třepal jsem s celým autem, navíc ten přístup tam je parádní aspoň pro mě se skoro 2metry výšky

navíc když to dotáhneš na fest - tak ti potom nemusí správně fungovat řízení, servo to prostě neutáhne, takže dotahovat s citem a zkoušet - u mě to přestalo vibrovat okamžitě-ikdyž jsem postupně vyměnil celou přední nápravu

[upravil dne 4/7/14 06:16 od Tony Stark]

[upravil dne 4/7/14 07:43 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravím, mám také problém s vibracema do volantu :-( kola ok, čepy měněny, ložiska též... zkusím zajet ještě na změření házivosti kotoučů a náboje a dám vědět.

Vůle  v řízení mi nepřijde, ale asi pak zkusím tedy nechat dotáhnout hřeben řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám měněné silembloky v ramenou, čepy, tyče stabilizátoru, náboj + ložiska (cca najeto 5000km), uložení tlumičů, kola přehozeny na plechy a stejně to vibruje....

Chci se optat zda vadné kineťáky můžou způsobit vibrace do volantu v tahu a i když vyřadím ?

Mám totiž vůli ve vnitřním kineťáku

 

Mohli byste mi prosím ještě poradit jak zjistím že je vůle v hřebenu řízení?

 

Děkuji, už jsem vcelku bezradný

Upraveno uživatelem L.Vondr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...