Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bazénový koutek(úprava vody)


rocada

Recommended Posts

Kdo dostane první ránu, platí pivo.

 

ten motor je indukční zátěž, tak hurá do toho.... Bude to ta správná mňamka

 

Jinak Scratchi, je úplně jedno jak daleko od bazému máš "elektriku", jestliže je bazén vodivě spojen s čerpadlem - a to je, minimálně vodou v hadici.

Motor má samozřejmě dvojitou izolaci a je uzpůsoben v trvalé práci ve vlhkém prostředí, ale z důvodu toho, že nikdy nevíš, kdy praskne nějaký "O" kroužek nebo simering na gřídeli motoru, vkládá se do obvodu proudový chránič. Stejně jako bys ho měl dnes mít na všech zásuvkách ale i světlech v koupelně, pračce či myčce :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok. elektrika neni moje silna stranka :D

da se poridit neco mensiho nez je odkaz u Peti? Neco co uz je jako v zasuvce treba? Ze bych jen vymenil venku zasuvky. Protoze mam venkovni zavrene ve skrince, ale i tam obcas muze naprset, a tak by se to mozna hodilo mit rovnou v tom :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje hobby taky ne....když jsem dělal barak tak jsem si akorat natahal husí krky,kabely a zapojil zásuvky a světla ostatní šlo mimo mě :D

ted jsem zjistil,že mám natažený drát k filtraci 3x1,5mm místo 3x2,5mm myslíte,že je to velký problém?

kolik utáhne kW měděný drat 3x1,5mm a kolik 3x2,5mm než začne topit? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie tak předně se počítá úbytek napětí na vodiči a dle něho průřez :D

 

V zásadě pro zásuvkový obvod můžeš mít úbytek do 5% el. napětí. Takže nejvyšší dovolený úbytek z napětí 230V je 11,5 Voltů. Takže el. napětí na konci je 218,5 Voltů (Napětí zdroje mínus dovolený úbytek). Nenapsal jsi, jak je kabel dlouhej, budu uvažovat 50 metrů, kdyžtak si dosaď svoje číslo. Motor filtrace bazénu má 400W (taky si kdyžtak dosaď svou hodnotu).

 

Proud tedy teče dle vztahu I=P/U => 400/218,5= 1,83Ampéry

Odpor vedení (kabelu) je tedy Rv=úbytek napětí/proud => 11,5/1,83 = 6,28 ohmů

Přůřez drátu S je vztah mezi elektrickou vodivostí , která je u mědi 1,78*10-8, délkou kabelu l(tady bacha u jednofázového rozvodu se počítá 2*délka, takže mášli 50 metrový kabel, do vzorečku dosadíš 100) a jeho odporem Rv

 

S=(Ró*2*l)/Rv =>(1,78*10-8 * (2*50))/6,28 => 2,83 mm2

 

Takže pro koncovej výkon pouhých 400W je cyky kabel dlouhej 50 metrů v průřezu 2,5 mm2 nedostačující :D :D a při zachování nejvyššího povoleného úbytku 5% musíš použit kabel o pruřezu jednotlivých vodičů 4mm2 , na což se každej vykašle a použije tu dva a půlku :D

 

 

 ad chránič) Jestli je (hlavně by tam opravdu měl být!!!) k čerpadlu natažený kabel s třemi žílami, silně doporučuji vyměnit obyčejný jistič v rozvaděči za proudový chránič na tomto okruhu, je to nejelegantnější řešení, venku je jen zásuvka

 

Doplněno: to zelený je ve smyslu použití místo obyčejného jističe dejte jistič kombinovaný s proudovým chráničem, nebo vřadit do zamýšleného obvodu k obyčejnému jističi i proudový chránič. Proudový chránič je ochrana doplňková a jako takový v žádném případě nenahrazuje jistič ;)

Upraveno uživatelem punkac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Punk, hmmm, asi ti vyfotim tady jistice :D, at mas predstavu, jak mi poradit :D

resp. nepojedes nekdy zase do praglu pro neco, do ikey nebo bachu, ze bychom dali kafe?

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mam vodou chlazene vysokootackove vreteno. Voda po nekolika mesicich zacne byt takova divna a okraje jsou mazlavy. Cim tu vodu upravit aby to nedelalo a neznicilo to to vreteno? Poslu link na to vreteno aby si videl o co jde.

http://cnc.inshop.cz/cncvretena/profesionalnivreteno3kw3-fazovevodouchlazene[sPN-3000W]?ItemIdx=14

Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

savo bych nedoporučoval z důvodu pH, ale jestli ti to pomůže, v práci jako chladivo na linkách se používá emulze a když se v ní přemnoží bakterie a je mazlavá tak se do toho nalije panák na 12000 litrů :D tohohle sajrajtu a voda či emulze je jak nová a bronzové rolny a veškeré jiné části linky toto nepoškozuje. Dáváme to u do frézky, když už voda smrdí

 

http://www.hazmioil.cz/PI/PI2-0726.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

No já včera ráno jdu pro babettu abych odjel do práce a nějak se mi nezdá ten slehlý hrášek u skleníku, tak se tak dívám a pak si všimnu. bazén prázdný, prstenec se vyfoukl a 3/4 vody v prčicích. Tak jsme ho zalepil, ale dáváme mu poslední (2.) sezonu, předešlý vydržel myslím roky 3. Příště asi nadzemní nenafukovací, něco ne moc drahého velikostně min. 3,66/0,91m a klidně bez pískové filtrace, protože tu jsme teď koupili novou. Pokud máte doporučení ze skušeností, sem s nimi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam nafukovaci a v pohode drzi uz asi 3 roky, ale pak mam 3,6x0.76 skladaci s konstrukci, a ten drzi tak uz 9 let.

pockej si na nejakou akci v Marimexu. Centrala je v praze a tam se daji sehnat na prodejne obcas i veci, co jsou v eshopech absolutne vyprodane :D, loni vubec nebyly plachty 4,6 m a tata nadaval, ze ji nevzal hned, ze furt cisti bazen jako .... tak jsem tam sjel a meli posledni :D. Ten koukal, kdyz prisel dom a mel plachtu na bazenu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostarku máme 4.rokem a naprosto v pohodě,jináč na ni píšou že to má výkon 7m2 za hodinu a příkon cca 250w. Tenkrát to manželka sehnala od někoho komu dodávají zboží i s pytlem písku a poštou za 2900kč.,Někomu sem tady nechával tenkrát ty kartušovky dvě.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má někdo zkušenost s touto obyčejnou,

http://bazenova-filtrace.heureka.cz/piskova-filtrace-bestway-standard-2000_2006-l-hod/

 

nebo je lepší přidat litr navíc? mám to pro bazén o obsahu cca 2,5m3

 

http://bazenova-filtrace.heureka.cz/bestway-rapid-piskova-filtrace-3785-l-hod/

 

Mám tu samou druhým rokem a zatím v pohodě. Bazén mám kolem 8m3 a stačí to. Oproti kartušové je tato mnohem účinější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...