Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

palubní počítač


plac

Recommended Posts

A jo, já myslel, že pořád mluvíš o tom modulu.. Tak to sorry.. Já se s pokojím s ním. Když to bude fungovat, tak je to za ty peníze super.. Jsem na to zvědav..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xbata: No, na 2001 by to mohlo fungovat alespoň částečně, ale na 100% to nebude, s tím je třeba počítat...na toto jsou lepší novější auta.

plac: co ten modul umí, je určitě někde popsáno buď tady na fóru nebo na netu u inzerátů (min. na Aukru se ten palubní PC čas od času objevuje), tak pohledej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak teda nevim jestli mám kupovat. V rodině máme jště 407 s velkým barevným displayem RT3 (tam to neni potřeba) a já mám ještě medvěda W201 z roku 85 - tam by to ASI taky nechodilo :D

myslel jsem to na tu 306, ale jestli to na ní nefunguje... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou možnosti:

1. u starších aut je potřeba získat signál rychlosti z tachometru a průtoku paliva.

1.1 u mechanických tachometrů se musí vestavět clonka, která bude dávat impulzy

1.2 u elektronických tachometrů vyvést signál impulzy

1.3 průtok paliva:

1.3.1 u karburátoru se dával průtokoměr

1.3.2 u vstřikování benzínu se měřil počet pulzů, přitom se mělo za to, že pulz vstřiku má vždy stejný objem (nakalibrovat při uvádění do provozu)

1.3.3 u starého dieslu měřit průtok paliva z nádrže, měřit průtok paliva do nádrže (přepady) a obě hodnoty od sebe odečíst - prakticky neproveditelné

1.3.4 u dieslu s elektronickým řízením čerpadla (myslím LUCAS, doplňte správné) lze využít řídící signál pro čerpadlo, u neelektronických nelze

1.3.5 u HDi a moderního benzínu jsou signály v řídící jednotce motoru, takže pokud se do daného typu auta počítač v některé verzi montoval, tak doplnit na tuto verzi.

2. přes diagnostiku (OBD) - předpokládám, že u aut od r.v. asi 1999 by to šlo, ale s tím nemám zkušenosti. Kabelem, nebo přes Bluetooth.

[upravil dne 26.4.2014 16:06 od P607Olda]

[upravil dne 26.4.2014 16:07 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dám vědět...zatím to visí na strakim a jeho ochotě mi pomoci zjistit, kam napojit jeden drát u konektorů budíků, pak už snad budu vědět vše potřebné pro montáž a až pak najdu čas na samotné provedení instalace, tak to otestuju a klidně sem napíšu postřehy, co funguje a co jsem zapojil blbě a nefunguje. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...