Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P106 1.5D pro 80letého dědu - prodej


MilanF1

Recommended Posts

Minulý týden jsme přivezli nového člena rodiny, papírově je vůz můj, ale řidičem bude 80letý děda. Auto platil táta. :D
Je to pro dědu dárek ke kulatinám, které bude mít v létě.

Vůz je ročník 1998, na budíkách svítí 198 000 km a jeli jsme pro něj do Vimperka. Pod kapotou 1.5D 42 kW.
Výbava: El. okna, dálkový centrál, servo, tažné, airbag.

Jako každý starší kousek má svoje problémy. Zadní náprava je totálně KO, sháníme jinou. Olej byl měněn na podzim, to je OK, ale vzduchový filtr KO - viz foto níže. Objednal jsem raději i palivový, protože na něm je napsáno \"Peugeot\" - tudíž je originální - takže tam bude asi taky dlouho.
Nesvítí nějaké žárovky na budíkách, nejezdí dolů pravé okno. Vůz má stříkaný pravý zadní blatník, ale zespod se zdá být auto OK, nevím proč je to přelakované.

Až dáme vůz do 100% kondice, předáme jej dědovi a Favorita z roku 1990 pošleme na odpočinek.

Nějaké foto. Začnu hned srovnáním barev lišt, trochu jsem si hrál (na první fotce je část lišty po aplikaci).

FINANČNÍ NÁROČNOST AUTA
Cena vozu - 20 000 Kč
Cesta do Vimperka - 900 Kč (počítána jen nafta)
10 denní dálniční známka - 300 Kč
Přihlášení 1 000 Kč (eko zaplaceno)
KOUPĚ = 22 200 Kč
---------------------------------------
Vzduchový filtr =170 Kč - 0,25 hod.
Palivový filtr = - 270 Kč - 0,75 hod.
Klínový řemen = - 80 Kč
Žárovky budíků = 50 Kč - 0,5 hod.
Zadní náprava = 2 000 Kč - 3 hod.
Rozvody + pumpa = 2 060 Kč
Nástřik podvozku = 360 Kč - 3 hod.
Stěrače - 120 Kč
Baterie do DO - 40 Kč

Práce - 5,5 hodiny, servisák - 1300 Kč
CENA DÍLŮ CELKEM = 5 150 Kč
cesta pro zadní nápravu = 700 Kč
CELKEM ÚVODNÍ SERVIS = 7 150 Kč
------------------------------------------
Kosmetické úpravy
Přípravky - 300 Kč
Celkem práce - 3 hodiny
KOSMETIKA CELKEM = 300 Kč
-----------------------------------------

CELKOVÁ CENA VOZU = 29 650 Kč
Celkové hodiny práce = 8,5

IMG_0571.JPG IMG_0589.JPG

 

06/2015 - 204 000 km - vyměněna napínací kladka, dřážkový řemen a chladič + fridex (cena dílů 1 200 Kč, práce vlastní)
10/2015 - 206 000 km - výměna omezovače dveří a relé na blinkry (díly zdarma od místního člena)
10/2015 - 206 000 km - výměna zadního dílu výfuku a oprava děravé podlahy kufru (zdarma, vše potřebné jsme měli doma).
02/2016 - 208 000 km - výměna čerpadla ostřikovačů (300 Kč)
11/2016 - 213 000 km - nové přední brzdy - kotouče a destičky + nový zadní stěrač (800 Kč)
04/2017 - 215 000 km - nový drážkový řemen a lakování předního nárazníku (300 Kč)
07/2017 - 218 000 km - STK

12/2018 - 226 000 km - nová autobaterie (1500 Kč)

07/2019 - 229 000 km - STK

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tím myslíš? Teďka jezdí ve Favoritu, který to má dávno za sebou, navíc žere asi 8 litrů benzinu, možná víc.

Děda je velmi aktivní a původně chtěl Felicii, ale pro nás má další budoucí prospěch jedině P106 v naftě a jedno slušné vozidlo jsme našli.

Teďka jsem si hrál s plasty v interiéru, chtěl jsem je jenom přetřít přípravkem, aby se nedržel prach a palubka byla pořád polomatná. Někdo palubku sice zbavil prachu, ale stejně byla špinavá. Na plasty v interiéru mi padla celá role kuchyňských utěrek. Tam bylo špíny ... Zítra bych rád něco udělal s čalouněním, včetně stropnice. Tu 100% nikdo nečistil. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá výškově stavitelnou, ale ve 106 je překvapivě docela vysoký posez. Jenom škoda, že nejde výškově stavět volant, dal bych jej výše, protože při soukání do vozu - i já - šoupu nohama o volant :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysoký ?? :D To myslíš vážně ? Já když ve 106 sedím , tak si přijdu jak v ponorce jak sedím nízko.. Jinak já měřím 186cm a na ten volant jsem si už nějak zvyknul .. Jediný co mi vadí, že nemám dát kam nohu od spojky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň Milne, ale tenhle argument, že ve 106 je docela vysoký posez je kravina. Chtěl jsi auto se štelovací sedčkou a nemáš ho. Každýmu to může bejt jedno, ale okecávat to tímhle.... To je jako kdyby jsi chtěl auto s klimatizací, ale ono to okýnkama taky slušně větrá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v tomhle autě sedím výše než ve své 306 (se sedačkou dole).

Šel jsem to i změřit. Výška zadní části sedáku od země je 45 cm ve 106 a 40 cm ve 306.

Že by auto jelo šejdrem táta nehlásil, ten s tím jel z Vimperka, dálnici dával při 110 km/h, takže by to mělo být OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem dočetl k tomu \"Až dáme vůz do 100% kondice, předáme jej dědovi\" myslel jsem že nebohého dědu chcete dostat rychle pod zem .. :myslim

Ale tak snad se mouchy povede vychytat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, nevím, co na autě vychvalovat. Motor vrčí, brzdí to. Technicky je OK až na zadní nápravu a nutné udělat filtry + prkotiny. V úvodu je potřeba se o vůz postarat, pak bude sloužit nám. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň Milne, ale tenhle argument, že ve 106 je docela vysoký posez je kravina. Chtěl jsi auto se štelovací sedčkou a nemáš ho. Každýmu to může bejt jedno, ale okecávat to tímhle.... To je jako kdyby jsi chtěl auto s klimatizací, ale ono to okýnkama taky slušně větrá :D

:potlesk

P.S.

Jako Kobliha by mně taky celkem děsila ta dvoubarevnost auta svědčící o velkém zásahu - ale snad bude dědovi sloužit líp než to fáčko.

[upravil dne 10/3/2014 22:44 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto stálo 20 000 Kč, eko poplatek zaplacený. Úvodní servis bude do 5 000 Kč. Tudíž jsme na spodní hranici, za kolik se tato auta prodávají.

Sice je auto dvoubarevný, ale zespodu vypadá OK. Nevím proč je pravý zadní blatník stříkaný. Ale všechny okna jsou vyrobeny v roce \"8\", včetně čelního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...