Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Signalizace regenerace FAP - jednoduchá úprava


Maco82

Recommended Posts

Ahoj, narazil jsem na supr úpravu signalizace regenerace fap na francouzském fóru...

Montáž LED diody do vnějšího zrcátka (během regenerace se spíná ohřev zrcátek a zadního okna) - v zrcátku je dírka pro signalizaci mrtvého úhlu, stačí zafixovat LED diodu a napojit na napájení ohřevu zrcátka...

Založil jsem tenhle příspěvek k diskuzi, jelikož příští týden bych to chtěl nějak zrealizovat... takže každy další návrh k řešení, popř. inovace vítany ;)

odkaz: http://forum308.com/viewtopic.php?f=7&t=4051&hilit=fap+led&start=70#p92593

video: http://www.youtube.com/watch?v=OHrFP3yzGC4&feature=youtu.be

post-49748-14109635164511_thumb.jpg post-49748-14109635164084_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na této informaci mě zaujalo, že 308 při regeneraci zapne vyhřívání zrcátek a zadního okna. K čemu je to dobré? A to mají i jiná auta?

Co se týká té ledky:

- běžná LED na slunci nebude vidět

- může tam být vysocesvítivá, ale ta zase bude v šeru rušit, po tmě dokonce vadit

- nezapomeňte předřadný odpor podle typu LED (jejího úbytku a povoleném proudu), obecně 1k by mohl stačit

- ty namotaný dráty jsou katastrofa

Já bych to napojit na dráty vyhřívání do zrcátka někde pod palubkou a ledku dal někam tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

našel jsem LED SUPERČERVENÁ TLRH4420 12 V (s integrovaným předřadným odporem) http://www.modelobchod.cz/vyrobek-led_dioda_supercervena_tlrh4420_12_v-id-38285

jn, na slunci asi nebude moc vidět, ale lepší než nic ne?

nechci rozebírat palubku na novém autě a ani nevím jaké dráty kde hledat, takže se mi líbí, že je to velice jednoduchá úprava i pro amatéra, a kdykoli jde zrušit...

neví někdo jak sundat zrcatko aby neprasklo? zkoušel jsem táhnout k sobě, ale celkem drží...

[upravil dne 24/1/14 18:15 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvod je ten, že se auto snaží co nejvíce zatížit motor, aby šlo do výfuku dostatek tepla k vypálení filtru. A k čemu je ta kontrolka dobrá? Pokud někdo jezdí stále krátké trasy, tak vidí, že probíhá regenerace filtru, takže to vezme domů oklikou, aby dal autu šanci regeneraci dokončit. Případně i tady na fóru je hodně dotazů ohledně nestandardního chování auta, ze spousty případů se vyklube regenerace. Takhle dotyčný opět vidí, co se děje a zbytečně nestresuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu radit tak diodu nebo diody umístětě do míst,kde je vydět i za plného slunce což je nejlepší v čelním výhledu já jsem to řešil viz fota.

Diody mám napojené z vyhřívání zadního okna(to je taky spínané před regenerací).Pokud někdo potřebuje ještě nějaké blížší info tak se ptejte,řešil jsem to i ve svém vláknu :

post-3960-14109635168341_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řešil jsem to i ve svém vláknu :

chuck11: právě Tvé řešení mě inspirovalo ;) akorát mám auto v záruce a nechci rozebírat interiér ani napojovat diodu na kab. svazky... což by mohlo znamenat ztrátu záruky...

takže chci vyzkoušet tohle jednoduché řešení, chci tam dát červenou diodu, aby tolik neoslňovala v noci, přez den spíše zkontroluji zda neregeneruje při příjezdu do garáže

pochopil jsem frantíky tak, že ledka svítí (ohřev zrc.) po celou dobu regenerace... tak uvidím jestli to není u 308 jinak?

tuto signalizaci chci hlavně pro zimní období, kdy jezdím spíše krátké trasy a motor se dlouho zahřívá, v létě pak jezdíme hafo dálkovek, tam se na to nemusím tolik soustředit....

[upravil dne 24/1/14 20:41 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

Já bych nějakou LEDku vůbec neřešil.

Poznám regeneraci podle vyšší spotřeby paliva.

na aktuální spotřebu nekoukám, nicméně dodneška jsem ještě nepoznal kdy auto regenerovalo, krom cukání studeného motoru (ale dle servisu se nejedná o regeneraci, prozatím přehráli software, tak uvidíme) a vlastně tato signalizace mi potvrdí jestli to cukání s regenerací fakt nesouvisí...

[upravil dne 24/1/14 20:40 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...