Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Signalizace regenerace FAP - jednoduchá úprava


Maco82

Recommended Posts

Ahoj čtu si vlákno už asi po třetí a sleduji,že nikdo vlastně neví zda ta dioda jak a kdy spína zda při každe regeneraci nebo jen v urovni 1 či 2.Má to už někdo stopro odskoušene jak to tedy je?Dále taková spíš tech.otázka jak jde dobře vycvaknout sklíčko zrcádka je potřeba nějakej fígl nebo jen hodně vytočit a zabrat?Ješte otazečka zda ta díra na diodu je tam přímo v plastu nebo ji musíte vyvrtat.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jakmile se mi spustí regenerace tak budu referovat...

zrcátko jde lechce sundat, stačí zapáčit šroubovákem v levém dolním rohu (zrcatko si nastav nahoru + k autu, a ze spodu uvidíš výřez), dírka je připravena :papa

post-49748-1410963528097_thumb.jpg

co se týče délky regenerace tak frantíci psali, že u 308 led-ka svítí kolem 10min, můžeš zkouknout tohle vlákno http://forum308.com/viewtopic.php?f=7&t=4051&hilit=fap+led&start=140#p188891 (můžeš dát překlad přez google) ;)

[upravil dne 28/1/14 21:19 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

nevím, asi by nebylo příjemné kdyby nějaké pípatko pískalo vkuse cca 6min během regenerace, a vrtat diodu do palubky v záruce to nee, momentálně signálka ve zpětném zrcátku je nejjednodušší možná úprava, bez napojování kabelových svazků někde uvnitř palubky a rozebirání palubky.

Navíc každý při jízdě kouká do zpětného zrcátka, když jsem tehdy měl sundané zrcátko, tak jsem potřeboval zajet někde na otočku, a nevěřil bych jak mi bude chybět, normálně si ani neuvědomuji, že se tam dívám, je to taková automatika...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Tú diodu som namontoval na poistku ohrevu zadného okna

kurňa dobrý nápad napojit na pojistku... (koukal jsem do manuálu, měla by to být F17 40A, je tak?) kde jsi umístil diodu? můžeš dát případně foto?

teď koumám nad nápadem servismana, zapojit pípatko na tu pojistku F17 aby upozornilo na spuštění regenerace... a aby nepískalo 6-7min vkuse objednal jsem časovač, který nastavím na cca 2s (bzučák krátce pípne + ledka v zrcátku bude svítit po celou dobu regenerace)

časovač http://www.ebay.com/itm/NE555-Delay-Timer-Relay-Switch-Module-Adjustable-0-to-10-Second-Inpute-DC-12V-/131044321757?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item1e82d9a9dd + bzučák http://hadex.cz/q186-piezobzucak-12mmnapajeni-10-14v25ma/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...