Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

A to já jim zas řeknu, když sou to ztracený případi.. :) A vysvětlim jim to celkem prostě: někdo má na to bejt doktor... A někdo ne.. Chtěl/a bys, aby tě operoval doktor co to neumí..? Co se stane..? Zabije tě..! A ty bys chtěl/a někoho zabít..?

a je to o penězích.. Strašně..! :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Weri možná to znáš u nás nahoře u garáží Klíčov. Teď se o té křižovatce( křížení ulic Letňanská x Čakovická x Ke Klíčovu) dost mluví protože tam tudy jezdíme odklonem místo zavřené estakády. Včera jsem jel ze střídání a vezl mě kolega tak mu říkám mám vypadnout na Proseku nebo mě vyhodíš na rohu u garáží a on povídá v poho ti přibrzdím. Tak jsme dojeli na roh ke garážím vyskočil jsem z busu a on odjel. A četník co se pokoušel řídit tu křižovatku na mě volá jak často teď jezdí autobusy a já na něj teď by to mohlo bejt volnější je polední sedlo ( špička krátký interval, sedlo delší interval) a on OK tak mi pojedem na gáblik. Parťák jeho seděl v " bulíku" na chodníku vedle křižovatky a za ním přistáli dvě policajtky ochechulí asi na střídání. Tak policajt zapískal zvednul křídlo kupodivu se celá křižovatka na první pokus zastavila a on odkráčel na kraj a po krajnici kráčel k tomu " bulíkovy" sotva mohl vzít za kliku pískání gum a rána. Jak jsem zaslechnul ty gumy tak se ohlídnu a v sobě napasovaný dvě dodávky jedna z autokelly a druhá bejvalý autoštangl. A jak to bouchlo tak slyším jen prohrábnutí gum a četníci s " bulíkem" uháněli pryč. A ty dva výtečníky řešila ta jedna četnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vojně jsem dělal instruktora  VŘK / KŘK ( vojenský řidičský kurz/ krátkodobý řidičský kurz podle toho kdy kdo byl na vojně).  A nějak se to se mnou táhne celou moji profesní dráhu že po čase mi přidělují nové řidiče k zaučení.  Po pravdě nikdy jsem neměl problém s tím dotyčnému vytknout to co si myslím že udělal špatně a taky pokud jsem byl přesvědčený o tom že dotyčný nemá na to aby jezdil pro firmu kde jsem zrovna pracoval tak jsem to nijak neskrýval a vedoucímu i tomu dotyčnému jsem to řekl narovinu.  Jednou o mém rozhodnutí vedoucí pochyboval a nechal dotyčného jet ještě dva dny s jiným kolegou který byl flegmatičtější než já a ten řekl že podle něj je všechno richtig a že dotyčný může jezdit sám třetí den samostatného ježdění převrátil dva týdny starou soupravu na bok. A aby nemusel hradit škodu tak se nechal zavřít do blázince a udělat ze sebe magora.

Netvrdím o sobě že jsem bůhví jaký řidič, a možná to někoho i překvapí když řeknu že v některých momentech mě s osobákem strčí do kapsy i kdejaký mladý namistrovaný ucho. Ale dvacet let se živím ježděním velkými auty posledních 11 roků téměř výhradně autobusem troufnu si říct že milion km jsem už překonal. S osobákem najezdím do 20000km ročně. Takže bez červenání se přiznám že s osobákem nemám takovou praxi abych o sobě řekl že jsem skvělí řidič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   Přiznávám, že v Praze jsou křižovatky i provoz o něčem jiném, než v jiných městech. Navíc tramvaje. Ano mám respekt a je to velká škola. Tvrdím, že se člověk učí celý život.  Párkrát mě přes Prahu ,,vedl" člen švejk a klobouk dolů. A taky mi pomohl (po telefonu) i medvěd, když jsem nevěděl, kudy kam a všude objíždky a omezení.
   Ono jezdit rovně a rychle, umí každý, ale jakmile přijdou zatáčky, tak to už je problém. To mi jistě potvrdí zde přítomní motorkáři ale i ostatní řidiči.
 Přiznám se, že někdy obdivuji učitele autoškoly, že někdy mají takové nervy, když vidím, kdo sedí za volantem.
Je pravda, že pokud je řízena křižovatka policistou, tak dost řídičů tápe. Nedivím se jim. Chce to hlavně klid, nezmatkovat, ztlumit nebo úplně vypnout rádio (hudbu=někdy je to pojízdná diskotéka) a sledovat provoz + pokyny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Par rokov som jazdil dodavkou zo slovenska do Prahy a spat. Nebolo to pravidelne,ale soferovanie ako take mam rad, ( mimo Budapesti, cestou z Chorvatska, 2 h po meste) , a je fakt ze pokial clovek nepozna dane mesto, miesto alebo ciel, je strateny.

Kedze som chlapec z dediny, mesta ako Banska Bystrica, Kosice, ci Bratislava, par krat Vieden, mi nerobili problem, ale Praha je specificka, ides z pruhu do pruhu, tam mozes, tade nemozes, tam si mohol, teraz uz nie. velke mesto, vela aut, vela ciest.

Spravil som si vodicak na nakladaky, + privesy, ale nejazdim, no kazdopadne by som odporucal sa aspon zviest v kamione, najlepsie na mieste sofera, a potom by videli mladi vodici ake je narocne byt kamionista na cestach i slovenskych ci ceskych.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...