Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

TAK PRÝ NOVÁ ALTERNATIVA PRO DIESELY... ježdění na rostlinný olej!!!!


Pietro

Recommended Posts

TAK PRÝ NOVÁ ALTERNATIVA PRO DIESELY... ježdění na rostlinný olej!!!!

Zdarec lidi, tak jsem teď četl článek o firmě, která předělává dieselový motory na pohon rostlinným olejem. Stojí to okolo 1150 Eček, prý se to kompletuje v Německu. Je to nějaká firmička kousek od Práglu. Nevíte někdo něco bližšího nebo nemáte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Teda vyděl jsem už hodně blbostí který fungovaly.Ale tohle je asi to samý jako lejt do pincka leteckej benzin jenom protože to jede líp.Pořád ale vim ten základ že rostlinej olej nemá takovou mazivost jako normální nafta a když už bych si koupil auto za těžce vydřený prachy tak bych to určitě nezačal takhle ničit jenom proto abych ušetřil pár korun na palivu!.To může fakt jenom nákej debil co má na to si každej rok koupit jjiný auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znám hodně lidí co tankovali ruzný sra..y do nádrže a dlouho nejezdily já osobně tankuju jen u značkovejch pump a jedidý co jsem na motoru po 100.000 km dělal byl rozvoďák a naftovej filt nepočítám olej a vzduch filtr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

No ja jezdim denne mezi 300km po Praze -az 1000 kdyz jedu ven a popravde receno moznost michani nafty s olejem mne dost zaujala protoze potrebuju dostat naklady na minimum a jsem ochoten jednou za 100000 km treba i vymenit motor v lete zacnu testovat

nema to smysl u tdi cek ale u starsich motoru D by to stalo za pokus uznavam ze je to praseni a pro lidi kteri jedou do prace a z prace popripade na chatu ci takove to normalni jezdeni nema smysl o tom uvazovat ale pokud jste placeni od kilometru tak si zatracene rozmyslite na co a za kolik budete jezdt a LPG je nyni uz drazsi nez nafta jeZdim na nej asi 10 let ale pri momentalnich cenach nikomu prestavbu nedoporucuju, prodat benzin koupit spolehlivy diesel nejlepe PSA bez penez za prestavbu jezdite hned nejlevneji i za normalni ceny kolem 29 kc za litr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

BobyD: no, dobrá úvaha. Koupit spolehlivý diesel nejlépe PSA bez peněz za přestavbu... Ale pověz mi, to koupíš nějakou starou vylítanou 405 nebo BXo, či dokonce 205 a budeš s tím jezdit těch 300-1000km denně? Páč do moc novějších aut to zas tak úplně snadno nacpat nepůjde - resp. půjde, stačí to nalít, ale...

Jináč u těch starších atmosféráků je to skutečně otázka, čerpadlo se koupí za dvojku, celý motor za 10tis, tak když vám nevadí to auto prostě dojet, může se to i vyplatit. Prostě sázka do loterie, zaručeno není nikdy nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodávali i bionaftu a jak to dopadlo. Měl jsem autoškolní Feldu diesla a kvůli levnější bionaftě odešlo po asi 80 000 km čerpadlo do \"věčných loviš?\". Tehdy stála oprava 25 000. Nevyplatilo se to. Mám autoškolní dieslovou Feldu, ale na toto bych nikdy nepřistoupil. Navíc to auto smrdí po řízkách a hranolkách. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie : uz sem koupil starou 205 zatim pri cenach 26,50 za litr nafty a spotrebe 4,5 to asi nebudu zkouset ale pokud to zase vyleze pres tricet

minuli patek jel praha-kolin- ostrava - frydek -praha cca 900 km za 1200kc coz je prijatelne je fakt ze by to chtelo neco co jede vic nez 130km/h ale zase kterej diesel jezdi za 4,5 jezdi vic snad jedine 206 1.4 hdi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před několika dny mi někdo vyprávěl, že nějakej frajer neměl na naftu, tak fakt jel na rostlinej olej odněkud z ciziny, akorát to musel prý hodně točit ale smradu a kouře za ním bylo dost.

No a s tou bionaftou - vysloveně pro 505ky jsem od zasvěcených slyšel, že je to smrt pro tyto vozy, prostě hrůza. Někdo si totiž neuvědomil, že bionafta byla v době výroby těchto vozů téměř neznámá, ne-li úplně neznámá. Kdy se bionafta objevila opravdu nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...