Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak točíte ???


Pietro

Recommended Posts

Jen přehráli soft, bez odpojení baterie. Jediný problém je typ řídící jednotky, kterých bylo na 2.0 HDI asi pět, takže na tu mojí scháněli soft přez dvě hodiny.

Stálo mě to pod deset tisíc, ale nevim, jestli by udělali za ty prachy další. (ofiko to koštuje kolem dvacky, což sou strašný prachy.)

Bohužel francouze nedělá tolik lidí jako třeba koktávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale Chip tuning neni jen o zmene softwareu. Bavili jsme se o tom nedavno s Vostikem u pivka a ma na to stejnej nazor jako ja. Na netu je hafo softu na spoustu aut volne ke stazeni a pro to, aby se to dalo pouzit staci jen koupit spravnou vypalovacku na brouky. Opravdovy chiptuning spociva jeste v doladeni zbytku motoru podle hodnot udanych softem. Priznam se, ze az tak moc do toho nevidim, ale slysel jsem od cloveka, ktery do toho dela, ze v nemecku firmy, ktere se specializuji na tento druh uprav k tomu maji dost odlisny pristup. Prijedete s autem, dohodnete se, co od \"prechipovani\" ocekavate a soft Vam tam delaji primo na miru. Vetsina vetsich firem ma i svuj \"okruh\", kde auto otestujete a pripadne dalsi pozadavky ladite spolecne s technikem, ktery v compu upravuje krivky, az jste spokojen. Cenove to nevychazi zase o tolik draz, nez u nas, ale to co se nabizi za 20.000,- tady se neda pry srovnat s tim, co poskytuji specializovane firmy za hranicema. Pokud o tom vite jeste neco vic, budu urcite rad, kdyz pridate svou trosku do mlyna. Jsem v tomto laik a delam si nazor pouze podle toho, co slysim kolem sebe nebo si nekde prectu. Budu rad, kdyz mi nekdo zasveceny do teto oblasti vysvetli jak to vlastne je.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tad tak pročítám o tom točení a přetáčení měl bych dotázek pro 205-káře naftohoňky 1800ccm s otáčkoměrem (kterej mě chybí). Otázka zní kolik vám to ukazuje na trojku, při 50 km/h ? A orientačně třeba při 80 km/h na čtyřku ? Což podle mého ucha jsou ideální otáčky pro další přeřazení. Moc by mi to pomohlo =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro správně seřízený 1,8D/1,9D jsou maxima použitelné pro jednotlivé stupně, pro maximální zrychlení:

II. - 60km/h

III. - 100km/h

IV. - 140km/h.

Při těchto rychlostech točí motor něco přes 4000, takže doporučuju fakt jen na rozjezd/zrychlení, ne to tam držet hodinu... Nad tyhle hodnoty nemá cenu lézt, tah pak rapidně klesá.

Samozřejmě, nezkoušejte to zastudena, ale jen na plně zahřátémn motoru. Taky se nelekněte toho zvuku, Hics, když se mnou posledně jel, vypadal, že při 100km/h na trojku vyskočí střešním oknem :)

Není dobré držet tyhle motory stále v těhle maximálních otáčkách, ale čas od času je třeba je trochu protáhnout - pokud budete pořád jen jezdit 70 na pětku a víc nic, motor vám zleniví ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi celkem jasné, že se při těhle uváděných hodnotách leckomu zježily vlasy hrůzou - nicméně, i diesel je motor jako každý jiný, maximální výkon má uváděný při otáčkách lehce nad 4tis, takže jej do těch otáček klidně vytočit můžu - a pokud po něm chci maximum, ani mi nic jiného nezbyde...

Spousta lidí sice jezdí s dieselem hodně \"podtočeným\", on k tomu svádí, že si to klidně \"vezme\", ale to není dobré obecně pro žádný motor. Něco jiného je piánko lechtání po rovině, ale rvát kopec 60km/h na pětku je prasárna. I když to jde, a dost lidí to rádo předvádí, \"jak to táhne, a jak nemusí řadit\". Prostě, extrémy škodí...

Mimochodem - moje bývalá 205 1,9D (než mi jí zbořili :( ), naj. něco přes 300tis km (odhadem, podle tlaků), se byla ochotná do kopce na dálnici (Loděnice - Rudná na D5 apod.) i rozjet na 130 (na 4-ku), nejen tu rychlost udržet z předchozí roviny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem radu, ze pred techickou, mam ten motor nejaky cas vic tocit, aby vysly dobre emise. Je to pravda?

Jinak nejvic jsem tocil, kdyz jsem si vychutnaval vymenenej naftovej filtr a to 120 na III - neco malinko pres 4000rpm, a to ten motor jeste tahnul. Maximalni vykon ma tusim pri 4300rpm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Propána.... no tak vlasy se mi zježili dost natvrdo. Točit trojku na devadesát se povedlo jednomu \"mechanikovi\" od nás, když jsem mu řekl no a to sem mu zato málem utrhl hlavu, jak teď vydím zbytečně. Na druhou stranu jsem tímto zjištěním fakt potěšenej, teď budu točit trojku v kopci aspoň na sedmdesát, abych nebyl za kloboučníka :D Kozlíku, mám podobně šetrnou nožku jako ty, páč když na do dupu, chlastá mi to šíleně olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Filip

Propána.... no tak vlasy se mi zježili dost natvrdo. Točit trojku na devadesát se povedlo jednomu \"mechanikovi\" od nás, když jsem mu řekl no a to sem mu zato málem utrhl hlavu, jak teď vydím zbytečně. Na druhou stranu jsem tímto zjištěním fakt potěšenej, teď budu točit trojku v kopci aspoň na sedmdesát, abych nebyl za kloboučníka :D Kozlíku, mám podobně šetrnou nožku jako ty, páč když na do dupu, chlastá mi to šíleně olej.

Filipe no dneska sem si to otestnul na dalnici 120Km /IV a docela uz to rvalo ale kolem 100ky je to v poho.Olej mi to ani moc nepapa,cece tak cca. 2L na 6500km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, já mu tak dlouho dával chutnat různý sintetičky výborný viskozitky až sem ho pěkně namlsal a on jako by teď bezednej byl. Taky mi to od tý doby dává hlasitěji najevo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...