Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 cabrio - The Smurf


Maresenka

Recommended Posts

Zdravím Vás všechny, také se s Vámi rád podělím a svýho mazla a budu doufat, že zde budou přibývat jen samé pozitivní názory a rady, abychom si všichni navzájem pomohly 🙂 Cabrio jsem chtěl vždy a už když jsem po nich začal koukat vážněji, jíž inzeráty myslím, 306ka pro mě byla jasná volba, za mě je to nejkrásnější kabriolet z pro mě finančně dostupného výběru a za tím si stojím. Samozřejmě jak se říká, sto lidí, sto chutí, ale mě chutná tohle :D Po pár dnech hledání a vybírání inzerátů, jsem obvolával již tři top inzeráty, rozhodnutý, že pro jednoho z těch tří krasavců si dojedu. Na výběr jsem měl ročník 97, 2.0L černou metal s el. střechou udělanou do tuningu, pro mě již trochu moc (lapače vzduch v kapotě, alu křídlo atd...),ale to by se sundalo, dále rok 98, 1.8 16V ve vínové metal, ale ta mě moc nelákala, nevím proč ale říkal jsem si že bud pujdu do 1.6 nebo rovnou 2.0, že když už to má papat tak ať to i jede :D a třetí možnost pro mě nejideálnější byla 1.6 65kW v černé metalíze s manuální střechou. Po pár hovorech s bývalým majitelem jsme se dohodly na termínu a já natěšen jel směr Litoměřice omrknout mé možná budoucí auto. Hned jak s ním pán přijel jsem byl okouzlen, to auto má i po 15 letech prostě šmrnc...! Solidní kola krásnej design a konečně i projetí.......měl jsem s sebou otce, automechanika kvůli pár radám a omrknutí stavu. Když se projel i on a omrkl to, uznal, že je na tom velice slušně a já už věděl, že pojede se mnou. Auto bylo okolo 8 let v jedné rodině, má natočeno 143 tis km, po výměně spojky, čepů, ramen a brzd destiček. První dojmy byly velice zajímavé a auto mě v zatáčkách opravdu baví. Nyní je schováno v garáži a venku v tý zimě trápím favorita a felinu na dojíždění do práce. Samozřejmě jako na každém starším autě je i na tom mém dost práce, ale právě na to se těším. Jako první se chystám na kompletní očištění motorového prostoru a celé karoserie a opravit drobnosti jako řidičkovu stahovačku okna, ulomenou packu na kasliku (nedrží zavřený),chybí mi jedna mlhovka a chci si vyměnit zadní slídu, až bude toto hotové, budu si auto vylepšovat podle svých představ. Samozřejmě se i s Vámi o vše podělím a za jakoukoli radu nebo názor budu jedině rád. Pokud se mi povede, přiložím Vám zatím jen dvě fotky auta hned jak jsem ho přivezl a pak schoval za kvalitu sorry, bylo šero a mobil není top věc na pěknou fotku. 🙂

[upravil dne 4/12/13 01:19 od Maresenka]

Upraveno uživatelem Maresenka
Změna cíle přestavby auta - změna názvu :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes konečně po dlouhých dnech v práci (nesnáším odpolední!!) auto naposledy vyjelo na projížďku, musel jsem na evidenčku a pak jsem si ho jel přihlásit. Tu značku jsem čekal trošku hezčí, ale co vybírat si nemužem :D Taky konečně přišla výplata, takže jsem si objednal nějaký hračky at mužu dělat. Taky se mi naskytla možnost na jedny kola, rozhodování netrvalo dlouho, prostě jsem je musel mít, takže jsem si je objednal a v pátek by měly dorazit, asi bych měl začít odjinud přeci jen kola ted jsou zbytečná, ale když jsou kačky, tak si je rád schovám, ještě by je někdo vyfouk a já bych byl na*ranej, že je nemám :D Tak se pak pochlubím. Momentálně sem rozkuchal část interiéru a zítra to dodělám, zastavila mě velikost pro mě vždy zákeřnejch hvězdiček, nikdy nemám všechny :D čeká mě oprava stahovaček a barvení interiéru a podsvitu budíků, tak snad vše dobře dopadne, konečně jsem si rozmyslel jak vše nabarvím a rozložím, aby to nebylo přehnané, snad nebude :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mi to dnes nedalo a vrhnul jsem se do auta, rozebral jsem přístrojovku a chystám se barvit, bohužel mi psaly, že barvy budou až v daším týdnu, to nevím jak se přes víkend zabavím :roll

hyoe.jpg

vše jsem dělal uplně poprvé ale myslím, že jsem se s tím popral dobře, nic jsem nezničil :potlesk

Ale, měl jsem toho v plánu víc, jenže mě zasekla neznalost, tak bych Vás rád poprosil o užitečné rady. Vůbec jsem nemohl přijít na to, jak vyndám přední sedačky, nemám velkou garáž a moc jsem se okolo toho nemohl motat, tak by rada pomohla jak na to.

Další věc, když jsem vykuchal displej na hodiny a vše okolo, čekalo na mě překvapení, kelímek od kafe :D jedna marlboro cigareta už pěkně žlutá a tento drátek ležící si jen tak k ničemu nepřipojen, je na tý černý přípojce napsáno 3A a je v tom pojistka, napadá mě že to asi k něčemu pojistka fakt bude, asi to nebude ani nějak extra důležitý, když to bylo odpojený, ale zvědavost mi nedá, nenapadá někoho, k čemu by to mohlo být?

93tg.jpg

A jako posledná dotaz mám na ručičky budíků, prolezl jsem pár článků o změně barvy atd ale nikde se nepsalo ohledně sundání ručiček, nechci je nějak nalomit nebo urvat, takže má někdo nějaký tip prosím? Jinak zítra mám doma nový kola :mrk a radio, tak bude trošku lepší nálada až je hned zkusím :D

[upravil dne 12/12/13 20:07 od Maresenka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sedačky jsou venku, interiér vypadá výborně, není tam nic :bojim snad vše dám dohromady bez prblémů zpět :D v pondělí vyzvedávám barvy na interiér a očekávám každým dnem i kola. Ručičky se taky povedly takže dnes splněno, štve mě tohle počasí, kdybych si tam nepřinesl to malý topení, nevydržím tam nai půl hodky, takhle tam denně mužu vždycky chvili strávit. Ted jsem si dal za ukol omrknout zadní stahovačky, než bude barva na dodělání ínteriéru, sundal jsem tapec, dostal se ke stahovačce a mám na Vás dotaz, pokud bude stahovačka blbá (nejdřív omrknu pojistky,tlačítka a konektory) , povede se mi ji vyndat těmito dvěma šrouby, nebo tam je ještě jiná záludnost? Z toho co jsem pochopil tak bych měl povolit jen ty dva a vytahnout to celý i s oknem nebo se pletu?

8ixm.jpg

[upravil dne 14/12/13 17:07 od Maresenka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...