Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přítelčina 106 ... Pokračujem ...


Print

Recommended Posts

Spíš sem se měl ještě letos na tu koupi daily car vykašlat rok počkat a koupit něco lepšího :roll a když si vemu že v tom ještě jezdila přítelkyně tak mě celkem mrazí :grr Uvidim radil jsem se z jedním členem a ten mi řekl že mám nárok do půl roku od koupě auta vrátit auto a oni mi vrátí peníze .... Protože se mi jaksi zapoměli zmínit že auto má komplet zakytovanou podlahu ( což by tedy měla být skrytá vada ) a pokud nebudou chtít uhradit opravu nebo vratit peníze za auto mám to zkusit soudně ale zase se soudit kvuli auto co stálo cca 25 000kč se mi nechce... no uvidím :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No každopádně bych apoň zkusil trošku toho psychologického nátlaku ....

Myslím, že se tu někdy nabízel někdo s právním vzděláním - klidně bych někomu takovému zaplatil i několik stokorun za to, aby zformuloval dopis plný právnických termínů, který bude na prodejce působit poněkud děsivým dojmem a snáze je přiměje k vrácení kaček.

A neodpustím si rýpnutí - Pepitova 206ka je sice za 40, ale zase jasný původ, dlouiholetý klubák = v případě problémů reklamace zcela jednoduchá. Máš-li kam šáhnout, popřemýšlel bych nad tím, zda Pepitovu nekoupit a pak zabojovat o vrácení peněz za 106ku.

[upravil dne 5/3/2014 21:06 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

106 byla kupovaná abych měl čím jezdit přes zimu a mohl 406 trochu šetřit a aby se měla přítelkyně na čem vyjezdit a kdyby to nedej bože někde bouchla tukla nebo něco takového aby to tak nemrzelo ( což by mě tukanec u Pepitovi 206 mrzel ) a myslím že Pepito v době kdy jsem kupoval druhé auto tak 206 ještě neprodával :) A jiné auto koupím až se vyřeší 106.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč si pořád myslíte, že auto z 1997 je zdravé??? jinými slovy--když kupuju takovou archu, tak se majitele zeptám při prodeji, zda si můžu píchnout šroubovákem kde chci, přece karoserie je nejdůležitější částí auta :myslim

takové to následné vyhrožování právníky atd. je k hovnu, vždycky musíte dokázat, že o tom předchozí majitel věděl a to není tak jednoduché, jak se to napíše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mechanik auto zkouknul dneska pořádně aby sem měl posudek od servisu a mohl tím argumentovat na bývalou majitelku a nakonec to prej nebude až tak hrozný když se prý sežene podlaha tak to jeste tak rok dva bude moc jezdit takže auto pujde na vyvaření a uvidí se jak dlouho ještě vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Tak to tu trochu oživíme aby to nevypadalo že prcka zanedbavam :-D dnes vyměněn termostat a v nejbližší době se bude měnit olej, svíčky, rozvody a všechny filtry. Jinak prcek dělá radost jezdí za 1.60 na kilometr což mě překvapilo protože to je min než bejvala 406 s lpg ta po městě jezdila za rovný 2kč na kilometr. Takže jako daily car do města a okolí za mě dostává 1*. A kdyby měl někdo naprodej levé a právě zpětné zrcátko tak bych je koupil :-)

[upravil dne 8/8/14 22:45 od Print]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,60 Kč / km? To snad není možný, to je pod 5l / 100 km, ne?

Já mám ten samý motor (1.1 44 kW) v cabriu a jezdím za 6, a to jsem šetřílek. Buď s tím autem neumím jezdit, nebo to prostě tolik žere (i díky horší aerodynamice při stažené střeše).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposled jsem natankoval za 1000kč a najel jsem na to 624km vždy tankuju až mi ručička spadne na poslední políčko rezervy takže kdybych jel úplně na doraz možná by těch 650km padlo. A já s prckem jezdím klidný tempo pac to není žádnej zavodak ani na.rychlou jízdu nejni stavenej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Tak po delší době to aktualizuju. Motor prošel menším go fouklo se těsnění pod palicí takže se hlava nechala srovnat dalo nový těsnění seřídily ventily vyměnil olej svíčky a zase šlapeme jako za mlada. V plánu je nová zadní náprava a nový výfuk. Dneska se trochu lakovalo. Všechny lišty kolem auta do černé lesklé + kliky + lvíček s napisama Peugeot 106 stěrače + se vyměnili nové zrcátka (staré byli už KO) + se auto umylo a vyčistil intos. Auto docela dost prokouklo ale mam blbý fotky. Příští týden doladíme chyby laku a rozleštíme lak a rozebereme světla a mlhovky a rámečky půjdou do černa po vzoru 406 :) A už s přítelkyní pokukujem po kolech a podvozku tak uvidíme jestli to hecnem už letos a nebo až další rok :)

post-35380-0-16169100-1425835441_thumb.j

post-35380-0-22557700-1425835447_thumb.j

post-35380-0-35797600-1425835452_thumb.j

post-35380-0-22094800-1425835496_thumb.j

post-35380-0-62289500-1425835505_thumb.j

post-35380-0-90163100-1425835509_thumb.j

Upraveno uživatelem Print
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...