Sign in to follow this  
Followers 0
georg

teplota?

11 posts in this topic

Zdravicko, nekolikrat jsem v teto diskuzi narazil na tema teploty chladici kapaliny, tak by me zajimalo, co je vlastne normalni teplota u 405 GRi Break (rv.1988). Po zahrati ma zhruba 75°. Kdyz stoji, tak se dostane i na 93°. Jaky by mel byt chladic? Jestli si to myslim spravne, je tam pasivni chladic - kovova mrizka za predni maskou. Nebude v lete v kolonach varit? pripadne, da se namontovat pridavny ventilator? Diky!

[Editováno 2/12/03 georg]

No chladic je pasivni, ale pred nim je vrtule, u TD mam dvojvrtuli. Jinak u dieslu se normalni teplotou mini 80 stupnu, jestli ti to leze k 93 a pak to sleze, tak to znaci, ze vsechno funguje tak jak ma.... protoze u 93 pousti jeden ventilator a u 110 pousti druhej.... aspon nejak tak, myslim....

Nevim jak u GRi, ale u mi16 je 75 °c malo, ja mam ted v zime dokoce jenom 70°C, za to ze je to tak nizky muze termostat, ptal jsem se a na Mi 16 jsou dva druhy jeden na 82 a druhej na 88 °C (prej zimni a letni provoz), takze jdu na vymenu, cena je asi 250 kc, takze zadna katastrofa.

Já spím klidně :D :D... mám 205 s palubkou bez teploměru ;). To je výhoda nás, co máme křápy :D :D

No teplomer--------pohoda

Proste jenom kontroluju kontrolku

Kdyz to topi a kontrolka nesviti je to OK :D

tak jsem dneska zamrz :( buuuuuu a jeste k tomu mam v nadrzi sucho :( buuuuuu

Takze se mi to pekne seslo a z ptrace jsem sel 2,5km pesky v mrazu -19°C BREKEKE

Voštík: Tak mu kup šálu a do nádrže trochu benzínu, a třeba bude zase jezdit :)

salu jsem mu koupil uz davno, ale jak jsem zjistil, tak funguje spolehlive jen do -15°C a ta prazdna nadz se mi hodi - pujde ven, tak at tam neni moc zbyleho benzinu :)

Nevíte jak by se mělo chovat topeni u 205 1,8D? Hřeje hodne a rychle i v zimě, nebo je to slabší? A kolik by měla být teplota vody? A taaaak.:)

Na teploty vody 205 a 405 se muzete podivat v rubrice servis - servisni manualy 205 a 405, kapitola 3, hned na prvni nebo druhe strance. Jestli chcete mit jistotu jak to ma opravdu byt, kouknete se tam.