Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna chladící kapaliny


fatboy605

Recommended Posts

co tam máš nevím, mrazuvzdornost změří v servisu zdarma--to je teď na zimu nejdůležitější údaj:myslim

jinak se kapalina mění po 5 letech z důvodu ztráty inhibitorů koroze--lidsky řečeno čím déle ji v systému máš, tím více systém koroduje, pokud se chlad. kapalina nedolévala (neředila), je její mrazuvzdornost konstantní...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten balonek zřejmě měří \"hustotu\", tedy po starém \"měrnou hmotnost\" kapaliny. Takže by ho oklamala jakákoli těžší, nebo lehčí kapalina, než voda. Zřejmě byl určen pro jeden konkretní typ kapaliny (Fridex?) - ten by měřil přesně. U jiných kapalin nemusí platit tento konkretní vztah mezi měrnou hmotností a bodem tuhnutí.

[upravil dne 17.10.2013 11:36 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

nepíšeš, co máš za motor, ale třeba pro 1.6 HDi je obsah chladící kapaliny 6.4 litrů, takže když koupíš 3-4 litry a zbytek doleješ destil. vodou, bude to OK

nejdříve to propláchni důkladně vodou, a počítej s tím, že celých 6.4 litrů nevyteče, něco tam vždy zůstane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.6Hdi . jen pro zajímavost, musím dodržovat nějakou specifikaci té nemrznoucí kapaliny? Já že jak koukám v AutoKelly jaké nabízejí tak je to nějaké K11,K12,K12+, G12 a podobně .... Do předchozího auta jsem prostě koupil tu nejlevnější modrou barvu té nemrznoucí směsi a bylo to ... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...