Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 2.0 HDI 135k po 220 tis. km - nejčastější závady a jak nenaletět při koupi.


koblih69

Recommended Posts

Už můžeme přispívat? :)

Dva dotazy. Nemají ty gumy pedálů to zkosení i když jsou nový? A to omotání elektro páskou je origo, resp. z jakého důvodu tam je?

Jinak takové opotřebení je viditelné u aut v bazarech, které mají \"zaručených\" cca 100 tis :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D jasně a můžeme i přesunout ... u těch pedálů se přiznám že nevím, myslel jsem že ne, ale protože jsem je neprohlížel tak jsem to bral jako přirozené opotřebení.

Nicméně tvůj dotaz na pásku mě přivedl na upozornění na další vadu:

10. vadný spínač pedálu plynu - vypíná omezovač. Odpory uvnitř tlačítka se poškodí a tlačítko přestane fungovat, PPC vyhazuje příslušnou hlášku a pod. Podrobnosti zde:

PS: to páskou je tam omotaný páskový vodič se 3mi odpory, který vede do spínače. Protože tady panovala neshoda v hodnotách doporů tak jsem to udělal takto, abych mohl odpory přizpůsobit bez demontáže tlačítka a pedálu ;)

[upravil dne 1/10/13 10:10 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koblížku, je to výborně zpracovaný, ale mám drobnou výhradu

Např. volant - mám agresivní pot a tak volant po mém užívání tlapou Medvědí vypadá o 50% hůř než když s ním kroutí drobná blondýnka. Dtto se dá říct i o sedačce řidiče - sedne-li si do sedačky 130 kg živé váhy, tak prostě sedačka zařve mnohem dřív než když na ní bude sedat třeba Kurt.

Ale jako rámcové vodítko je Tvůj eleborát určitě dobrý :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Méďo - to jsou kecy, agresivní pot mají jenom majitelé aut který jsou v autobazaru :D:D:D Já ti dám rámcově:D ... teď vážně ano je možný, že auto bude daleko zničenější, nebo naopak zachovalejší, že bude mít najeto polovic, že se bude do něj zouvat a nebo nosit kanady ... ale to bych nemusel psát a fotit nic. Berme to jako průměrný stav ;)

Jo a prosím ještě o zapamatování jedné věci: \"Auto není jenom Kufr a Škraba\" :papa

PS: přesuňte kam je libo třeba do Cirkusu, nebo klidně přišpendlete do 407 ať nováčkové nemusí hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborné :super Jako uvažující a přemýšlející, co pořídit dál po 306ce, je v úvahu i 407ma. Líbí se mi,, ale zase zimní ježdění do práce 3km s HDI mě přijde jako týrání auta. Potom uvažuji o 308 SW v benzínu. :myslim Ono stejně nejdřív vyhraje bydlení a lehká přestavba bytu v baráku v Kuwaitě :D

Přesunul bych to do sekce 407 a nechal připíchuté nahoře. Ať je to pěkně na očích. ;)

edit: aha, už se tak stalo :papa

[upravil dne 1/10/13 09:16 od radim.1008]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záměrně se v tématu nezmiňuju o motorech, hlavně asi proto aby se to nezvrhlo do přestřelky který je nejlepší. Každý motor má nějaké výhody a sedí někomu jinému. Stejně tak převodovky. Je pravdou, že bych obtížně vybíral mezi benzínovými motory ( snad kromě 2,2i ), ale to je opět subjektivní. Navíc u motorů je daleko víc znát údržba a způsob jízdy, takže je spíš dobré mít s sebou někoho kdo se vyzná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super.

Len teda, ten volant sa nedal odfotiť lepšie ? Resp, tam dole som ho nevidel opotrebovaný nikde, väčšinou je najviac zodratý (podľa ciferníku) od 45 do 60 minuty :D

To len taká poznámka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a přesně tomu jsem se chtěl vyhnout ;) Ano jediný motor, který považuju ke 407 za úměrný a přitom rozumný z hlediska servisních nákladů a pod je 2.2i. Nicméně koupil jsem (a koupil bych) opět naftu ... A důvody můžeme rozebrat v dalším vláknu nebo po SZ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som ešte mohol pridať fotky, ako vyzerá auto po 60.000 km po žene :D Volant, manžeta,, radiaca páka a sedadlo vodiča v pohode ... ale to ovládanie okien a rúčka na spolujazdcových dverách je 100x viac obitá po prsteňoch ako tá tvoja :D

Každopádne som auto dal preveriť podľa VIN tuna na fóre, cez databázu poisťovní a v aute som tiež našiel záznamy o dopravných nehodách a faktúry z Peugeotu a auto malo podľa toho všetkého fakt poctivé km, bolo brané z Peugeotu, pani ho dala na zápočet a vzala 508.

... a ešte zotrvák, ten bol v prdeli po 80.000 km ... spojka mala ešte 2/3 pôvodnej hrúbky :-)

... tiež som dopĺňal klímu a po necelých 7r. tam bolo 240g

... čapy som menil tiež, pri 65.000 km ich už bolo cítiť, v 80.000 km išli von značné rozdrbané :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...