Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lexus IS200


mi16

Recommended Posts

Tak ako verny fanusik modelov peugeot z 90-tych rokov, som bohuzial presiel na japonca. Jedná sa o Lexus IS200. Tento model sa iba v japonsku predaval pod oznacenim Toyota Altezza, a mohol byt vybaveny bud 2,0 r6 o vykonu 155ps(zhodny s Lexusom IS200), alebo alebo vrcholnou verziou Altezza RS, ktora má vykon okolo 200ps.-ta sa v europe nepredavala. Tak isto, viac menej pre US. trh bola predavana verzia IS300, ktora disponovala 150 kw. Do roku 2001 bola vrcholna verzia v europe IS200 doplnena o kompresor Bemani. Ta tiez disponovala vykonom lahko cez 200 koni, a v tomto roku prislo IS300 aj do Europy.

Moje auticko je z roku 1999, je to radovy sestvalec, s pohonom zadnych kolies a manualnou sest stupnovou prevodovkou. Auto je na slovensku od roku 2005 a v roku 2009 si ho kupil znamy. Auto bolo v pociatku vo viac menej zakladnej vybave. Ta obsahovala automaticku klimatizaciu, el. vsetky okna, central, el nastavitelne a vyhrievane zrkadla. Casom boli vymenene latkove sedadla, za polokozene.

Auticko som kupil mierne burane na lavu prednu stranu(airbagy ok, karoseria nepokrutena), bolo akurat potrebne vymenit chladic, naraznik, svetlo, blatnik a kapotu. Bohuzial v nasich koncinach najst nejake karosarske diely bolo takmer nemozne. Tak sa rozbehlo hladanie po internete, az sa nasiel vhodny darca organov, jednalo sa o vozidlo z UK nachadzajúce sa v Bratislave, ale s chybou motora. Majitel si nedal pozor na teplotu motora, a doslova ho zavaril. Nastalo preskladavanie dielov na dvore, az sa to konecne podarilo do finalovej podoby... Prebiehlo aj par optickych zmien, ako su napriklad spodny predny podnaraznik, led zadve svetla, a original disky r17, prehodene z anglickeho modelu strieknute bohuzial nekvalitne ciernym matnym sprejom.

Fotky z roku 2009

post-2712-14109633367122_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na aute bola menena predna naprava(horne a spodne ramena,tlmice), v sucastnosti pomaly ale isto treba bude potrebne vymenit silenblok spodneho predneho ramena. Prebiehla vymena brzd za drazkovane, ako ja platniciek. Povodna neostala ani spojka. Samozrejme spraveny zakladny servis ako su rozvody, olej, filtre a podobne. Auto ma v sucasnosti okolo 218 tkm, a jediny taky vaznejsi problem je prasknuta vyrovnavacia nadobka, ktora je súcastou ramu sahary, a ta sa na slovensku ani v cechach akosi nova neda zohnat, iba pre verziu IS300 a ta je trosku odlisna...

[upravil dne 14/9/13 15:25 od mi16]

post-2712-14109633368107_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...

100 ludi 100 chuti :) mne sa praveze viac paci bočno-zadná linia ako predok...

auto je to po technickej stranke pecka, len pri kupe treba pozerat, aby nebolo skladane z dvoch, popripade po vacsej havarke... dost casty jav...

myslim, ze sa auto japocnom velmi podarilo, ako kladivo na bmw e46

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trosku popisu k modremu... modry som kupoval ako privat inzerat na nemeckom mobile.de, v malom mestecku cca 150 km za hanoverom.. auto vyskocilo za priatelnu sumu+lpg, s tym ze treba menit cievky(tie som si zobral z domu, a auto obculo) a lambda sondu... auto cestou zralo 15-18 litrov plynu.....doma nastalo laborovanie s kade cim, co malo na starosti zmes... nakonec sa ukazalo ze motor ma polovicate tlaky na 2 valcoch... takze nastala vymena agregatu, a uz som to bral rovno komplet nove rozvody, spojka, prevodovka a kardan...

nasledovalo zrepasovanie (pretesnenie) plynu, dorobenie flash lube (to bol asi dovod, preco motor stratil tlaky, kedze motor ma makke sedla ventilov)...

po karosarskej stranke je celkom okey, sem tam male skrabanceky, niektore z nich pojdu zalestit, modra kapota mala osupany lak, zato prebiehla vymena za sivu, a na konci podbehu lavej strany sa objavuje mala hrdza ( asi typicka choroba modrych IS z tych rokov, na inej farbe som to nepostrehol)

jedna sa o verziu Sport, ktora sa odlisuje hlavne tym, ze ma na zadnej naprave samosvorny diferencial, a je polozena trosku nisie ako non-sport verzia... modry ma naviac tlmice a pruziny znacky Eibach, takze sedi este nizsie ako klasicky sport. Vybava je obdobna ako v zelenom, chromové pedale, 4x el okna, klima (proste taky normalny zaklad). el. a vyhrievane sedadla, a v pristrojovej doske bola zabudovana originalna navigacia, do ktorej sa ale nedaju stiahnut SR mapy, takze namiesto nej putovala originalna prehriadka.. samozrejme priprava ostala zachovana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...