Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

V převodovce se nemění olej?


stembi

Recommended Posts

Ahoj,

jsem v šoku. Podle servisní knížky se v převodovce vůbec nemění olej. To by mě zajímalo, jak ten olej v současný době vypadá, a jestli nemá viskozitu asfaltu....

306, 1.4, 96000 km.

Kdyby mě převodovka nezačala dělat divný zvuky, tak by mě to nezajímalo. Jak je to u ostatních motorů. Co si vzpomínám, tak táta u škodovky měnil olej v převodovce každejch 10000km...

Jak to je u ostatních motorů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V převodovce není potřeba měnit olej (pokud to není nutné). Protože tam nedochází k \"zasírání\" jako je tomu v případě motorového oleje, který se špiní spalováním. Takže do převodového oleje se ti nemají jak dostat nečistoty, tudíž není potřeba jej měnit natož po ujetí 10000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pozor, to ze ma vydrzet po celou zivotnost auta neznamena, ze nemusi byt potreba dolejvat! V kazdem pripade je potreba vzdy za nejaky cas hladinu oleje v prevodovce zkontrolovat a pripadne dolejt. Casem se nekde vytvori drobne netesnosti a trocha oleje obcas ubyde!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Raději bych udělal preventivní výměnu, ale jak dostat olej do převodovky už víme, jenže jak s ním ven? Není to tak, že se otočí auto vzůru nohama, čímž se ocitne vrchní šroub dole?...:o:D:D Nefunguje nějak podobně i spodní šroub pro vypouštění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I to je reseni :D:D:D, ale pokud tam neni ten spodni sroub, tak ti bohuzel nezbyde nez to tim kontrolnim otvorem odsat...tak to delali mne na Nevade, kdyz se jim nepodarilo spodni sroub povolit.

Ale myslim oddie nekde jinde psal, ze jde odsroubovat nahon tachometru u prevodovky a taky to vytece, ale detaily neznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za potěšující odpovědi. Už sem myslel, že zkombinuju vypouštění převodovky s jarním úklidem auta. Čistě teoreticky, vypadanej bordel po otočení auta se z střešního tapacírunku luxuje líp než z pod sedaček. A kdo má šíbr, tak to de rovnou na zem. :D:D:D Du si to dát patentovat teď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm... To by bylo cool! No, už se mi povedlo jednou málem udělat ze 405 sedana slušivý 405 hatchback a to nechtěným bočním tlakem ocelového \"I\" profilu na zadní levou část vozu zhruba do 1/3 jeho hloubky. (jak citlivě popsat prdu jak blázen ze který sem vyšel zapla? pámbu jen s pár oděrkama). Obdobným způsobem cabrio doufám vyrábět nebudu. Raději si oupnu šíbrbrbrb. Ale díky za radu Oddie. (že ty chceš vrátit tu anténu viď?) :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je panečku přístup! Antén není nikdy dost. Na tuhle už dám bacha. A propo, je to sice z jinýho soudku, ale snad se to pro jednou snese. Před nástřikem barvy na plastové díly (nárazník, zrcátka atd...) se používá jakási speciální základovka. Vímě něco bližšího? Dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...