Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepani zadni napravy


Michal.B

Recommended Posts

Wing, díky. Zkus jít po bowdenu zpátky ke karoserii. Uvidíš jak jde k prahu a pak je schován pod plastovým krytem. Ten je potřeba demontovat (pokud si matně vzpomínám tak je tam nějaká příchytka a v nejhlubší části matice M6). Když ho sundáš, tak uvidíš že bowden prochází kovovým okem a o to často klepe. Omotal jsem ho molitanem a bylo po klepání. Jo, a je lepší auto zvednout, nebo najet na něco vyššího. Práh je přece jenom hodně nízko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera prolezl ze spoda co se dalo, zkoušel jsem to lanko ručky na pravé straně před zadním kolem, tam kde vchází pod kryt prochází kulatejma okama - zkusil jsem vypodložit a pak ještě přichytit stahovacím páskem a výsledek je bohužel stejný. A to lanko vede u levého kola stejně a z levé strany to nebouchá, takže tím to není:roll Opět jsem zkusil ještě vypodložit rezervu a ten polistirenovej kastlík na nářadí a taky nic. Prostě na nerovnostech to ze zadní části bouchá, jako kdybych měl v kufru nějaký větší desky na volno nebo tak něco...a to zejména z pravé strany. Při ježdění po Praze mám někdy pocit, jak kdyby se to mělo na některých nerovnostech rozpadnout - musím přiznat, že to je zatím jediný důvod, proč bych si tohle auto už pravděpodobně znovu nekoupil. Jak je to vcelku velice tiché auto, tak na nerovnostech je to teda dost hrůza:(

Kdyby někdo měl ještě nějaký nápad, tak bych velice ocenil;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě ještě napadlo, jestli to nemůžou být zadní silentbloky.

Jak jsem to za poslední dny opět různě sledoval a zkoušel, tak když je venku více chladno (např. dnes ráno), tak to dělá o mnohem méně. V dešti to nemlátí téměř vůbec, ale naopak, když je 20 stupňů a více, tak to bouchá dost znatelně a to i při přejíždění nerovností v malé rychlosti. Pravdou je, že už mne to napadlo dříve a jel jsem do servisu s tím, ať silenbloky vymění, ale bylo mi řečeno, že to není nutné, že jsou na pohled v pořádku. Aktuálně mám najeto 187 tis. km a pochybuji, že s tím kdy bylo něco děláno. Už jsem tady něco o tom četl, ale zeptám se, zda někdo už měnil a jaký byl výsledek?:myslim

Dále mi přijde zvláštní, že je (a to hlavně od zadní nápravy) cítit přejezd jakékoliv i té nejmenší nerovnosti. Ve větších rychlostech to ale skoro nemlátí - nebo to možná jen není tak slyšet..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě by spíše zajímalo, jak se dá zjistit, že ty silenbloky potřebujou vyměnit - jak jsem psal - v servisu mi řekli, že jsou na pohled v pořádku a že výměna není potřeba. A nechce se mi nechat několik tisíc za výměnu, když údajně není nutná - dá se poznat nějak, že už to mají za sebou?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Než jsi to měnil - zkoušel jsi, zda je ve stabilizátorech nějaká vůle? Chtěl jsem také měnit, ale v servisu mi bylo řečeno, že jsou v pořádku (žádná vůle):myslim

Jinak teď o víkendu jsem jsem vezdl 3 lidi a ještě náklad v kufru a jak to bylo zatížený, tak to téměř ani nebouchlo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, vcera sme boli pozriet na zdvihaku tie sikme tyce, vid obrazok su tam take gumy ako keby silentbloky, zistili sme ze ak je auto nalozene 5timi ludmi tak v zadnej casti auta pri prejazde nerovnostou napriklad dilataciou mosta tak tak cudne buche vzadu. Zistili sme ze to sposobuje ta sikma tyc ktora bucha o tlmic. Ako by som to odstranil? Viete nejaky navod? Ci treba dostelovat torznu tyc alebo co s tymi sikmymi tycami by sa dalo robit?

http://imgupload.sk/viewer.php?file=vv7z66jr5j7wrk3t4csk.jpg

http://imgupload.sk/viewer.php?file=l40nl8fv8hdz7mya5ehw.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsi to měnil - zkoušel jsi, zda je ve stabilizátorech nějaká vůle? Chtěl jsem také měnit, ale v servisu mi bylo řečeno, že jsou v pořádku (žádná vůle):myslim

Jinak teď o víkendu jsem jsem vezdl 3 lidi a ještě náklad v kufru a jak to bylo zatížený, tak to téměř ani nebouchlo..

Ahoj zvedni zadek auta (zajisti aby nemohlo spadnout) tak 5cm aby bylo kolo nad zemí dej desku pod kolo, na hranolek (takovou páku) vlez pod auto a někdo ať ti stím zapáčí, uvidíš že je to v tlumiči, dle obr.

post-24292-14109633584693_thumb.jpg post-24292-14109633584437_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jitka+Jirka ja mam nove tlumiče aj vrchni uloženi tlumiče a rány pořat stejne :myslim podle mne nemuže to bejt tlumič protože to neboucha vždy, a tlumič maka pořat ...

[upravil dne 1/10/13 18:10 od FIZOLA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte, tak sa pridám ... tiež mi v zadu niečo klepe, tak ako spomínate, je to akoby o seba neustále pri pohybe auta klepkali drevené dosky, alebo keď vezmete do ruky veko zo sklenenej fľaše na zaváraninu a v strede ho stlačíte a pustíte, tak ten zvuk pri vracaní do pôvodného tvaru je podobný tomu, čo mi ide z tej nápravy.

Mám najazdených poctivých 83000km, pred dvoma dňami som bol na kontole podvozku, vymenili mi všetky 4 tyčky stabilizátora a ten zvuk je tam stále ... mechanici predo mnou začali zadok auta kývať zhora-nadol a vtedy to bolo počuť, či už bol pohyb v malom rozsahu, alebo veľkom, proste v jednom kuse keď pracovali tlmiče ... prikladali sme k ním uši a išlo to od nich ... akoby tie tlmiče vrzgali ... napadlo mi, či by som ich nepremazal silikonovým sprejom ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...