Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

piskanie brzd


dodS12

Recommended Posts

caute, piskaju mi brzdy vzdy pri malej rychlosti 1ka, 2ka, proste dobrzdenie na nulu.

Lezie mi to uz na nervi. Brusil som smirglom predne aj zadne kotoce a cistil som brzdy cisticom brzd uz aj 2 krat a nepomohlo to, stale mi piskaju brzdy a neviem dojst na pricinu.

Co to moze sposobovat?

Popripade ako to odstranit?

[Edited on 26/5/13 18:43 by dodS12]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe len aby tam nedal vazelinu zelenu a nezabrzdii vobec :D

sa nesmej kvalitnejsie dosticky maju nalepene na tej kovovej strane huzevnatu samolepiacu foliu prave koli potlaceniu tomu piskaniu ,a medena vazelina preto lebo znesie vyssie teploty zelenu si tak mozes namastit na chleba :D

[upravil dne 27/5/13 09:37 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

stale mi piskaju brzdy, teraz piskaju pri kazdom brzdeni, ale ked pribrzdim silnejsie tak piskanie prestane a este som spozoroval, ze ked tocim plny doprava tak mi to takisto piska a pritom nohu ani nemam na brzde tak tomu nerozumiem a to piskanie brzd sa mi zda, ze ide od praveho predneho kolesa.

Nerozumiem preco mi to piska aj pri toceni plneho volantu doprava, co to moze sposobovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stale mi piskaju brzdy, teraz piskaju pri kazdom brzdeni, ale ked pribrzdim silnejsie tak piskanie prestane a este som spozoroval, ze ked tocim plny doprava tak mi to takisto piska a pritom nohu ani nemam na brzde tak tomu nerozumiem a to piskanie brzd sa mi zda, ze ide od praveho predneho kolesa.

Nerozumiem preco mi to piska aj pri toceni plneho volantu doprava, co to moze sposobovat?

Ložisko sa nehlasi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

dalsi poznatok pri tom mojom piskani brzd, brzdy piskaju pri kazdom brzdeni a piskaju aj bez dotyku brzdy, ked zatocim plny volant vpravo a ked mierne v lavu zatocim.

Podla znameho co to pozeral su krive zadne brzdove kotuce a este podla neho aj tvrde brzdove docticky Ferodo.

Mohlo by pomoct stocenie tych krivych brzdovych kotucov? hruba maju 10 mm ale chodia krivo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Mám čerstvě namontovaný kotouče Brembo a destičky Textar, ujeto tak 200 km a je to čím dál horší, píská to při jemným brzdění až do úplnýho zastavení, že to je až nesnesitelný. Destičky mají hrany sražené, třmeny jsou kompletně zrepasované, existuje ještě něco, čím bych pískání omezil? Někdo říká že až si to sedne, tak to přestane, ale u mě to je právě čím dál horší :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám čerstvě namontovaný kotouče Brembo a destičky Textar, ujeto tak 200 km a je to čím dál horší, píská to při jemným brzdění až do úplnýho zastavení, že to je až nesnesitelný. Destičky mají hrany sražené, třmeny jsou kompletně zrepasované, existuje ještě něco, čím bych pískání omezil? Někdo říká že až si to sedne, tak to přestane, ale u mě to je právě čím dál horší :myslim

Piskájí vibracemi mezi pístkem a deskou, je na to specialní vazelina kterou se deska jakoby přilepí a pískání se eliminuje

 

např:  http://www.automotochemie.cz/382-synteticky-tuk-na-brzdy-tuba-18g.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vám to tu trochu objasním... pískaní je u brzdičů Brembo asi takovej standart...

1. začne to dělat když jsou desky na odpochodu to je ta lepší varianta...

2. nekvalitní kotouče a desky nejvíce pískají brembo kotouče a k tomu nějaké poločíny

3. je to zpusobeno tím, že je to 4píst a jelikož ty auta mají své kilometry, tak ty písty nechodí tak jak mají, jeden jde víc jak druhý atd, proto to píská, takže bud nechat udělat kompletní repas brzdiču vpředu a nebo koupit děrované/drážkované kotouče a k tomu nejlépe pořádné desky EBC green, popřípadě Ferodo DS Performens

 

nepomůže ani srazení hran ani vypilování drážky doprostřed, prostě se ty brzdiče zanáší a nic než repas jim nepomůže, pak to dost eliminují nebo odstraní ty kotouče děrovaný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...