Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Bike


Recommended Posts

Ako správny Peugeoťák som sa už dlhší čas obzeral po nejakom jednostopovom Peugeote. Bolo mi jasné, že budem odkázaný na staršie kusy, tie nové kolá od Peugeotu sa mi vyslovene nepáčia- design jak Babeta... Tak som na Aukre hľadal niečo prijateľné. Nakoniec som našiel toto tu, predával to starší pán pri Olomouci za 600Kč, vraj na tom jazdieval do práce. Dosť veľa vecí na ňom nefungovalo, niektoré som už dal ako-tak do poriadku, zvyšok sa vyrieši časom.

V prvom rade chýba predný prešmyk, takmer nefunguje predná brzda, na nižších stupňoch občas preskočí reťaz (na zadnom vícekolečku, resp. prehadzovačke) a miestami je olúpaná farba.

I napriek uvedeným nedostatkom s ním som plne spokojný, najazdil som na ňom zatiaľ okolo 150km po Brne a okolí aby som objavil prípadné nedostatky, ale beztak na ňom časom vymením všetky nekarosárske diely.

Už mám na ceste komplet sadu bŕzd (V-Brake), predný prešmyk, zadné vícekolečko (6-kolo) s prehadzovačkou a radením- všetko Shimano, aj keď túto značku v nižších cenových hladinách moc nemusím. Ďalej mi príde odpružená sedlovka, stojan, držiak na láhve. Najdôležitejšie príslušenstvo už mám namontované- držiak na mobil :D

V rámci opráv potom zastriekam časti s olúpanou farbou- celý rám prestriekať nechcem lebo by som zakryl aj nápisy Peugeot :D Na blatníky potom pôjde carbonová fólia lebo v takomto stave vyzerajú jak z Favoritu

post-23633-14109631008213_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prišla mi prvá várka dielov- kľuky, držiak na fľašu, radenie, prešmykovač, sedlovka a stojan. Čakám teda ešte na zadnú prehadzovačku a kazetu, bez toho sa mi neoplatí rozoberať reťaz na prešmykovač. A samozrejme na brzdy..

post-23633-14109631029978_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A narazil som na prvý problém- včera som behal po Brne a zháňal niekoho, kto má sťahovací kľúč na takúto matku...a zdá sa že v dobe kedy tu bezkonkurenčne vládne Shimano, nedrží nikto sťahováky na iné typy- maximálne ešte na Favorit :D Pokiaľ sa niekomu z vás doma neváľa takýto kľúč, budem nútený tú kazetu sundať násilím :D

post-23633-14109631048074_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak mi dnes došli V-brzdy. Už pri preberaní balíka ma prekvapila veľká hmotnosť a po vybalení bolo jasné prečo- brzdy som kúpil použité na Aukre za 150kč, podľa fotiek som čakal že to bude jedna sada + 2-3 náhradné vidlice, ale z tohto môžem poskladať komplet 3 biky a ešte mi ostane do rezervy :D No ale nesťažujem sa, môžem prerobiť všetky biky čo doma máme :D

post-23633-14109631281655_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Síce stále čakám na zadný menič s hákom a predné radenie, ale počasie volá, tak som ho zatiaľ poskladal tak jak je s tým, že pôvodný menič som aspoň riadne dotiahol a vyčistil, takže už nepreskakuje. Zatiaľ je všetko provizórne, lebo zrejme budem meniť aj prešmyk. Takže bowdeny upevnené sťahovačkami :D

post-23633-14109631282039_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...