Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

cena oleje ??


Guest Filip

Recommended Posts

Prosím o radu ... mohl by mi některý zkušený dvěstěpětkař říct, jaký nejlepší nebo nejdoporučovanější olej(tuším že 80-85 W) a od jaké firmy mám vyměnit v převodové skříni, aby to bylo \"piko belo\" ????

Nerad bych tam totiž nalil nějakou srágoru ..

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bacha na vec, u prevodovek neplati, ze vyssi cisla znamenaji lepsi parametry. Peugeot doporucuje ESSO GEAR OIL BV 75W-80W nebo TOTAL TRANSMISSION BV 75W-80W (pozor na to BV to je dulezite!). Tyhle jsou vyzkousene i u Citroenu a fakt se pak radi lip. Rozhodne nedavat nejaky 80W-90W, je to pak nanic, radi se hur nez se starym olejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ta cena toho Totalu u pumpy se pohybuje kolem 450,- za litr, ESSO nevim. Ty BV oleje maji zrejme nejake prisady, ktere umoznuji lepsi razeni za studena.

Vostik: teda dival jsem se na Paramo, ale nevim nevim... I kdyz nekdo mi tvrdil, ze Paramo vyrabi nejake slozky, ktere vyvazi a renomovani vyrobci je davaji do svych oleju. Ja radeji zustanu u provereneho Totalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dydzej: no ja s tou prevodovkou uz mam stejne trouble, takze me je jedno jestli kixne za rok nebo za 5..... A radit s tim jde temer normalne. Akorat v tech tuych mrazech to bylo trochu na delsi dobu, ale to pricitam tomu, ze mam to razeni zkraceny, takze vsechnio ma min casu se poskladat v te prevodovce na to spravne misto......

Jo akorat co me sere je to, ze kdyz radim zpatecku, tak at delam co delam jde to pres zuby a pekne me to sere..... Snad jedine tohleto by mohl byt duvod zacit laborovat s tem olejama.... :)

HOWGH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak spojka spatne vypina a pak nejde zaradit zpatecka

me na jednom aute taky slo blbe radit taxem koupil 2l jakehosi oleje typ si bohuzel nepamatuju byl s pridavkem nejakych aditiv co to mely zlepsit (molyka nebo tak neco ???) docela to fungovalo po aplikaci to slo znatelne lip

ale nekdo rika ze je to reseni jen na chvili a pak to fofrem odejde definitivne :(

ja s tim jezdil asi rok a bylo to OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...