Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejlepší řešení USB MP3 pro Peugeot


t99

Recommended Posts

Zdravím,

rád bych našel elegantní a třeba i levně :-) řešení pro přehrávání USB nebo SD karet v rádiu při zachování funkcí ovládání palubního PC případně i toho ovladače pod volantem.

Mám z původního auta celkem v pohodě rádio Sony CDX-GT540UI na USB MP3, chtěl jsem si ho hodit do 207my místo stávajícího RD4, ale jak už bývá zvykem, je to problém i vůbec připojit :-) Dle předchozích fór jsem našel adaptér

http://www.stualarm.cz/produkt/53dpgs004-x-adapter-ovl-volantu-displej-peugeot-s-most-can-bus/sony/

ale nechápu proč je podmínkou konektor pro výstup na CD měnič. Dle specifikací to nejspíš nemá, vstup pro dálkové ovládání ano. Takže jsem s tím rádiem nahranej?

Nejlepší řešení by byla ta redukce, za litr se to dá, ale pokud existuje třeba za trojku nějaké řešní že nebudu muset kupovat žádné redukce tak sem s ním, díky! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dzavel: Už jsem na to taky někde narazil jen v čr se to prodává za 2500.. ale kam s tím pak? Nalepit to zevnitř do přihrádky u spolujezdce? :-/

Vítek: to je toto?

http://www.stualarm.cz/produkt/52spg008-adapter-z-volantu-pro-peugeot/citroen-s-can-bus/

Bez displeje a skoro 3x dražší jak to s displejem, to je bordel :-) To už se skoro vyplatí koupit jiný rádio a tu levnější redukci :-)

A o co bych vlastně přišel bez ovladače displeje (RD4), jen o ty prkotiny jako trip manager a pár nastavení co se řeší jednou za čas? :-) Důležitej je prakticky jen ten přepínač aktuální spotřeby a dlouhodobé spotřeby, ten bude fungovat dál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dzavel: Už jsem na to taky někde narazil jen v čr se to prodává za 2500.. ale kam s tím pak? Nalepit to zevnitř do přihrádky u spolujezdce? :-/

Vítek: to je toto?

http://www.stualarm.cz/produkt/52spg008-adapter-z-volantu-pro-peugeot/citroen-s-can-bus/

Bez displeje a skoro 3x dražší jak to s displejem, to je bordel :-) To už se skoro vyplatí koupit jiný rádio a tu levnější redukci :-)

A o co bych vlastně přišel bez ovladače displeje (RD4), jen o ty prkotiny jako trip manager a pár nastavení co se řeší jednou za čas? :-) Důležitej je prakticky jen ten přepínač aktuální spotřeby a dlouhodobé spotřeby, ten bude fungovat dál?

no ono to je tim ze sony asi pred 3ma rokama prestal delat radia s tim vstupem tak to vyprodavaj.

Pokud chces ten x car na usb tak ho stualarm dela za cca 1500 a mas na to CZ zaruku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Xcarlink je doma, v diagnostice aktivovanej, ale nějak mi nejde procházet ta struktura usbčka, přitom se u toho píše že to umí, neví někdo jak na to?

\"USB zařízení se po připojení ovládá jako běžný CD měnič a umožňuje pohyb jak po adresářích USB zařízení, tak po jednotlivých skladbách. Podporuje jakékoliv mass storage USB zařízení se soubory formátu MP3.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, na flashce jsem si udelal tyhle slozky a tohle prechazeni mi jde, ale na netu jsem videl video kde (zrejme po zmacknuti LIST) normalne prochazi souborama.

Mě to u rádia hodí frekvence, u CD seznam skladeb na CD a u měniče to tlačítko nedělá nic.

Ta věta že to umožňuje pohyb ve struktuře mass storage usb je teda docela zavádějící. Asi to umí jen ten USB Box :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo ten xcarlink na rádiu clarion RD3-01 model PU-2471A(J)? Je to v Peugeot Partner r.v.2004.

Všechny emulátory CD měniče, co jsem našel, s tímto typem rádia nefungují (Buď jsou uvedené jako nepodporované nebo je naopak seznam rádií, se kterými funguje a tohle chybí.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tady je pár zkušeností po 14ti dnech s adapterem od Stualarmu

http://www.stualarm.cz/produkt/55xcpg011-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-peugeot-citroen-most/aux-vstup/

Zapojení do RD4 je snadné, vzadu je přímo vstup na CD měnič kam se to zapojí. Jen je potřeba konektor konstrukcí a utahováním dvěma plastovými šrouby (podobný DVI u monitoru) silou dost dotáhnout, což je vzhledem k tomu jak špatně je to u mého kusu vyrobené kapku oříšek :-) Párkrát jsem se adaptéru jen dotknul a ačkoliv se ten spoj prakticky nehnul a vypadal od pohledu OK, už rádio měnič nedetekovalo.

Nakonec jsem se teda smířil s tím, že názvy souborů v PC neuvidím a jsou tam jen názvy Track 01 - 99. CD jsem zatím ve složkách nazvaných CDXX zkoušel jen 01-07, jede to ok.

Dost příjemně mě překvapilo přetáčení - zrychluje se tak že skáče při delším držení i 2min./s - pak už mi skončil track takže možná to pak skáče ještě rychleji - u nějakých setíků to může být dobře použitelné.

Setkal jsem se ale s problémem, několikrát mi to při přepnutí na jinou písničku nebo po přetáčení ve skladbě skočilo na track 02 v aktuálním \"CD\", nepodařilo se mi najít přesnou příčinu, zatím nebyl čas to důkladně otestovat, snad to nebude moc zlobit, asi mám v tom měniči poškrábaný CD :-)

Funkce resume pro vrácení na poslední přehrávané místo funguje dobře a to ikdyž se vám náhodou odpojí adaptér od rádia.

Na AUX vstupu snad není co zkazit, funguje dobře. SD kartu jsem někde potratil takže to jsem nezkoušel, ale taky by neměl být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Přidám svou trošku do mlýna.

Peugeot Partner 2004, rádio RD3 Clarion PU-2471A(J)

Hledal jsem, až jsem našel levnější a uspokojivý způsob, jak dostat do rádia i jinou hudbu než rádio a CD

1) zajel jsem za členem HonzaZ. Ten mi aktivoval CD changer v displeji a BSI (ano, v rádiu se nic nenastavuje).

2) koupil jsem \"Adaptér iPod/iPhone pro Peugeot, Citroën\"

k dostání zde a nebo tady

Případně hledejte googlem \"56xcpg010 x\"

Za zmínku stojí, že tohle řešení stojí 300Kč (porovnejte s XcarLink za 2500Kč)

3) 4 hřebíky, vyndat rádio, zasunout konektor

...a funguje !

AUX vstup funguje, připojil jsem iPod nano a funguje. Ovládáním pod volantem lze posouvat písničky, listovat mezi playlisty... Navíc se iPod při připojení nabíjí. Při připojení iPod nelze ovládat, pouze pomocí rádia. Název písničky to ukazuje na iPodu, ale je to malým písmem. Prvních šest položek to ukazuje jako CDčka. Všechny ostatní se tváří jako šestka.

Ta krabička je trvale pod napětím a i iPod se nabíjí. Jakou to má spotřebu nevím, aby nebyl problém s baterkou...

Kabel jde lehce protáhnout do přihrádky spolujezdce. Ale asi to někam přemístím. Ta přihrádka je malá a plete se to tam.

Delší zkušenosti přidám, až nějaké získám.

A ještě co jsem zjistil, při mém \"výzkumu\":

- Lze nalézt servisní manuál s kompletním schematem k tomuto rádiu

- MUTE od telefonu funguje, bohužel vstup od telefonu ani navigace nefunguje - je to hluchý a v diagnostice nic takového není. Tedy nevím k čemu to tam je, když to nelze zapnout.

- NAVI vstup je sice MONO, ale uvnitř rádia je stereo, tedy malou úpravou by šel předělat na stereo. Ale prostě nevím, jak ho aktivovat.

- Komunikace s CD changerem probíhá po sběrnici VAN. Co si to povídá Peugeot neprozradí. Existuje open-source projekt, kde napsali program pro zachytávání a třídění komunikace. Nikdy se ale nedostali k tomu, posílat nějaká data zpět.

Existuje projekt pro rádio Renault Tuner List, kde to dotáhli do konce. Používají CarPC a tedy programem v něm emulují CD changer. Napsali to i na PIC, aby nebyl potřeba PC. Tedy evidentně to lze.

- Komunikace s analog switchem probíhá po I2C, na kterém nic jiného není. Našel jsem člověka, co prostě pomocí uP posílal dokola příkaz k přepnutí na CD changer. Při změně hlasitosti nebo tak se to přeplo na rádio a pak zase zpět. Občas se data setkaly tak nešťastně, že se to na okamžik přeplo na plnou hlasitost. Trochu brute-force řešení, ale proč ne.

- Lze použít CD s vypáleným tichem a paralelně připojit externí vstup. Levné a funkční, i když trochu krkolomné.

- Ještě víc brute-force je připojit externí vstup přímo na koncový stupeň. Jednoduché a funkční.

- Já jsem chvíli uvažoval o přidání druhého autorádia na horní poličku (Partner má nad stínítkem dost místa, do sloupku by se kabely vešly) a reproduktory přepínat relátky podle toho, které rádio chci mít zapnuté. Nakonec jsem od toho upustil. Předpokládaná investice cca rádio + 300-500Kč na tu bižuterii a kabeláž.

- Na eBayi se dá koupit alternativa xCarLinku za cca 1500Kč, nicméně vždy je tam napsané, že to funguje se všemi typy RD3, kromě toho mého.

[upravil dne 29/5/13 08:35 od _luky_]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...