Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Novinky u hypotečních bank... ČNB RUŠÍ LIMIT DSTI!


skuci

Recommended Posts

To je jen poznámka k tomu \" člověk dneska nemusí mít eventuálně žádné peníze z vlastní kapsy ;) \", což je tvrzení hodně mírně řečeno velmi zavádějící. Na rozdíl od dob před více než 5 lety, kdy člověk skutečně nemusel mít skutečně ani korunu a odhady se dělaly i vyšší než byla prodejní cena (mmch. i můj případ prodeje tehdy). Ostatně kvůli tomu je dnes spousta lidí ve s*ačkách, protože si hurá nabrali ty 100% hypo...

Jinými slovy, pokud máte cca 20% kupní ceny hotově v kapse, můžete si dělat naděje, že dostanete \"100%\" hypotéku o procento dražší než je ta úžasná reklama, a pokud máte hotově víc než třetinu kupní ceny, můžete si dělat naděje, že se přiblížíte těm reklamním... Kdyby to obchodníci psali skutečně férově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to mu tak... většinou se pohybujeme u RD na 85% a u bytu na 90% aby člověk mohl mít dobré sazby co je nad rámec spadá do kategorie 100%... poznámkou nemusí mít peníze bylo myšleno to že v dnešní době se třeba vyplatí více si byt koupit než být v pronájmu ale mnoho lidí má peníze na účtu sotva na vybavení apod... samozřejmě že zadarmo to není, odhady, vklady na katastr apod. něco stojí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době se více vyplatí si byt koupit než být v pronájmu, jo??? Koukám, masírka kavek pokračuje... Ono to docela dává smysl, kavce bez peněz vymýt hlavičku, že \"musí\" koupit, protože je to \"výhodnější\", i když prakticky nemá vlastní prachy, uvázat ji nadoraz a když za pár let přijde exekutor, nabídnout ty vedle inzerované služby konsolidace, řešení exekucí, a další kšeft je doma. Kloubouk dolů, opravdu komplexní služby a zákaznická orientace. Jen provedením poněkud k zblití :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám cca 5,4% úrok takže jestli to dobře chápu půjdu 100% dolů :super

tak záleží kdy ti končí fixace... jelikož i vzhledem k repro sazbě u ČNB je to na téměř 0 takže se očekává v nejlepších vyhlídkách stagnace, ale pravděpodobně to poleze nahoru takže záleží v jakou dobu si budeš žádat o refinanc. V tuto chvíli by to byla opravdu polovička ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době se více vyplatí si byt koupit než být v pronájmu, jo??? Koukám, masírka kavek pokračuje... Ono to docela dává smysl, kavce bez peněz vymýt hlavičku, že \"musí\" koupit, protože je to \"výhodnější\", i když prakticky nemá vlastní prachy, uvázat ji nadoraz a když za pár let přijde exekutor, nabídnout ty vedle inzerované služby konsolidace, řešení exekucí, a další kšeft je doma. Kloubouk dolů, opravdu komplexní služby a zákaznická orientace. Jen provedením poněkud k zblití :nevim

co je na tom k zblití? vem si jednu věc, nevím jak v jakých regionech, to musí každý posoudit sám ale...

když třeba u nás na Kolínsku si rodina chce pronajmout 3+1 tak na pronájem bez energií a záloh dá od 6000 do 8000Kč/měs. podle lokality a rekonstrukce bytového domu...

na druhou stranu když si člověk postaví cenu bytů, která je velmi nízko a zavázání hypotéky a né na 30 let ale třeba jen 20 let tak se při ceně bytu v tuto chvíli dostane úplně krásně pod 6000Kč.

nemluvě o tom, že neposílá peníze nikomu cizímu ale splácí si vlastní majetek s potenciálem že půjde zase cenově výše.

Nemůžu porovnávat notorický neplatiče který choděj po pronájmech a každých půl roku se stěhujou a vždy s dlužným nájmem a na druhé straně rodiny které nechtějí např. dům.

Ale jestli k tomu máš takový přístup že radši pronájem, je to tvůj názor a díky takovým jako si ty mám možnost realizovat podnikatelský záměr a tím je, že jsem si na hypo koupil byt, v něm mám nájemníky a pronájem činí vyšší částku jak splátka hypotéky takže jsem v klidu. Samozřejmě je tady věc a to je možnost zdevastování toho bytu. S tím se samozřejmě počítá ale zase je to jedna z misek na váze ;):super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkybanan: no tak v tuto chvíli máš možnost si už zarezervovat sazbu co je nyní, jsem psal že v tuto chvíli je to možné až na 13měsíců dopředu, což by ti vycházelo a byl by si v klidu co a netížilo by tě to, když by šla sazba a to že půjde nahoru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fixace na 15 let je nesmysl, jde tuším max. 10let a to je za vyšší úroky. Jak to bude vypadat za 5 let ti nikdo neřekne, každopádně vzhledem k tomu, že v roce 2008 byla obrovská poptávka po hypotékách a ty teďko končili konkurence a trh na to zareagoval velkým snížením. Předpokládá se to samé opět za 5 let. Doporučují nám pokud klient nemá v plánu doplácet brzo, tak FIX na 5 let. Sazby budou opětovně stoupat, do jaké výšky ti ale nikdo neřekne, odhady jsou mezi 4,5 - 5% v maximálu ale skutečnost může být jiná. Co je však jasné, že to nahoru půjde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych musel vyhrát ve sportce:D

a co když za 5 let bude třeba sazba na 6 nebo 7%?

i kdyby to \"nějak\" šlo a dobře měl bych fixaci na 15 let s úrokem třeba 4,2% tak si stále polepším a na druhou stranu nechtěl bych pak být překvapen , že mám platit např. o 1000,- navíc kvůli sazbě.

Na třetí stranu příjdu o místo a pak mi asi refinanc nikde neudělají pokud mám fixaci nebo ano?

Stejně si myslím , že toto tady neprobereme.

Byl by lepší osobní pohovor.

přesto už nyní sbírám pro a proti přeci jenom jde o moje penízky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele není problém... chystám se na víkend za kamarádem do Děčína, takže není problém se sejít a nebo úplně jindy ;)

co se týká sazby... nikdo nemá věšteckou kouli aby věděl co a jak... vychází se z minulosti jaká byla poptávka a nabídka, které spolu úměrně souvisejí. Co se týká refinancování a dokládání příjmů, banky jsou v tom dnes velmi benevolentní... pokud člověk dodrží pár zásad a to je - stejní žadatelé, stejná zástava a nová splátka nepřesáhne tu stávající tak mohou využít tzv. zjednodušené refinancování, kde oni se podívají do registru a pokud se člověk neopozdil s žádnou splátkou, tak dokládá jen čestné prohlášení o příjmech a jede dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

a co když za 5 let bude třeba sazba na 6 nebo 7%?

i kdyby to \"nějak\" šlo a dobře měl bych fixaci na 15 let s úrokem třeba 4,2% tak si stále polepším a na druhou stranu nechtěl bych pak být překvapen , že mám platit např. o 1000,- navíc kvůli sazbě....

A co kdyz to bude 10%? :)

Fix na 15 let nikdo neda a na 10 let je podle me prilis dlouha doba. Taky se da v dobe splaceni vydelavat a setrit na doplaceni co nejvetsi casti v dobe refixu. Alespon ja to tak delam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K zblití je především nakukávat lidem, co nemají žádné rezervy ani finanční gramotnost, jak je pro ně \"výhodné\" se zadlužit až po uši, s vědomím toho, že blbej litr měsíčně navrch těm lidem zlomí vaz, a k tomu si ještě zatepla zřídit \"řešení\" exekucí, abyste se na těch chudácích, co jste do toho průseru vmanipulovali, napakovali ještě jednou. Kam se hrabou \"šmejdi\" s předraženejma hrncema a dekama :nevim Těm, kdo nemají žádné rezervy, že uvažují o 100% hypo a k tomu ještě musí přemítat, jestli jim změna sazby o blbý procento nezruinuje rozpočet by vůbec o žádné hypotéce neměli ani uvažovat, někomu takovému žádný úvěr do ruky nepatří!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie 1: v tuto chvíli jen jednu informaci...

když by SS bylo tak výhodně proč stavební spořitelny v posledních roce tolik bojují s refinancováním úvěrů na hypotéky? Největším zabijákem je asi Liška v tuto chvíli, která má ve svých úvěrových podmínkách jednu velice zajímavou věc ohledně doplacení.

Druhá strana je samozřejmě to, že tato sazba je super když lidi mají naspořeno nějaké větší množství peněz. Pokud vstupují s nulou a začínají Překlenovácím úvěrem tak jejich celková měsíční zaangažovanost do splátky úvěru a přispořování je v porovnání s hypo vyšší... ale zase jako psal výše velkybanan... každá mince má 2 strany a svoje pro a proti a každému vyhovuje něco jiného. Doba výhodnosti SS byla tak 2 roky zpátky kdy ten poměr nových úvěru byl hodně vyrovnaný, teď má SS sotva 15% zastoupení nových úvěrů

Vvitty: ano nikdo neví... pokud má člověk volné prostředky a praktikuje to jako ty, je to jedna z nejlepších variant... protáhnout splatnost hypotéky na co nejdelší dobu a k tomu v různých částkách a produktech peníze investovat a spořit. Výnos z těch produktů bude vyšší než výše placených úroků o prodlouženou dobu. Tomuto se říká tzv. Investiční hypotéka. Její správné využití funguje ještě na krapet jiné bázi, co si ohlídá přímo banka ale i sám klient si může na podobnou \"fintu\" sáhnout a vytvářet si tak další výnosy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K zblití je především nakukávat lidem, co nemají žádné rezervy ani finanční gramotnost, jak je pro ně \"výhodné\" se zadlužit až po uši, s vědomím toho, že blbej litr měsíčně navrch těm lidem zlomí vaz, a k tomu si ještě zatepla zřídit \"řešení\" exekucí, abyste se na těch chudácích, co jste do toho průseru vmanipulovali, napakovali ještě jednou. Kam se hrabou \"šmejdi\" s předraženejma hrncema a dekama :nevim Těm, kdo nemají žádné rezervy, že uvažují o 100% hypo a k tomu ještě musí přemítat, jestli jim změna sazby o blbý procento nezruinuje rozpočet by vůbec o žádné hypotéce neměli ani uvažovat, někomu takovému žádný úvěr do ruky nepatří!

a vem si jednu věc, se kterou navážu na Vvitty(ho)... když někdo kalkuluje s koupí nemovitostí a s vlastními prostředky tak jsou i případy a dokonce i já jich pár mám, že se člověku vyplatí si pořídit 100% i když má třeba volné prostředky ale to je na dýl... souvisí to právě s odkkloněním volných prostředků které si člověk spoří a tím vytváří protipol zaplacených úroků vůči nově generovaným výnosům, které jsou mnohdy vyšší ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...