Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hlaska ABS fault


dodS12

Recommended Posts

caute, mam dlhodobejsi problem, s tym, ze mi palubny pocitac vypisuje ABS fault spociatku sa to stavalo, az pri rychlosti nad 130 km/h pri prejdeni cez hocijaku nerovnost, mi vypisalu tuto hlasku ABS fault, potom mi to zacalo robit uz aj pri 110 km/h, no po urcitej dobe, to prestalo a mozem ist aj 170 km/h cez nerovnosti a je vsetko OK,

ale teraz pri takmer kazdom nastartovani auta, mi vypise hlasku ABS fault, a potom uz nie , iba pri starte. Ale ABS mi napriek tomu funguje. Bol som kvoli tomu aj na diagnostike a diagnostika ukazala,ze ABS je v poriadku a nie je tam ziaden problem. Neviem co s tym mam robit, ako tu hlasku odstranit, je mozne ze uz su zle cidla na ABS? a preto mi pri kazdom starte vypisuje tu chybovu hlasku?

Stretli ste sa uz s tymto problemom?

motor mam 2,2 HDI, 2001 r.v.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to same, čtecí kroužek prasklý, ta samá chyba. tím že praskl se roztáhl a mohl se šoupnout když se to stalo přišlo hlášení, pokaždý jsem to narovnal a chyba zmizela když už se to hybalo moc čas přilepil jsem to natvrdo vteřiNákem v pozici v jaký má být normálně a už se chyba neukázala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

takze po dlhej dobe som zistil, ze na lavom prednom kolese mam prasknuty ABS kruzok, takze som ho dal objednat a vymenit, po vymene, mi uz konecne pocas jazdy nehlasi chybu ABS, pri rychlejsom prejazde zakrutou alebo pri vyssej rychlosti.

 

ale aj tak mi pri nastartovani napise ABS fault, ale hned asi za sekundu sa chybova hlaska vymaze a na pristrojovke nic nesignalizuje, cim to moze este byt? moze byt ten ABS kruzok zle namontovany?

 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Vedel by mi niekto poradiť čo spraviť, ak mi pri rýchlejšom prejazde zákrut (pod plynom, ale aj bez plynu) naskočí chyba ABS? Pri pomalšom prejazde nič nenaskočí, mám to vypozorované už za niekoľko mesiacov. Po lopate povedané, naskočí vtedy, keď sa jedno koleso pretočí viac ako druhé. 

Diagnostika hlási prechodnú závadu: Informace o rychlosti otáčení kola.

Chyba zmizne po niekoľkých naštartovaniach, no pri rovnakej situácii naskočí opäť.

406, 2.2 HDi, 2002

Upraveno uživatelem misho.1709
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobně se chovalo moje ABS, jen k vyvolání chybové hlášky stačila větší nerovnost na vozovce nebo třeba železniční přejezd. Dia hlásila levé zadní kolo. Chyba se během cca 1/2 roku opakovala stále častěji. Postupná výměna čidla, kroužku i kabelu od čidla problém nevyřešila. Skončilo to výměnou ŘJ ABS. Asi jsou chyby, které Dia neumí odhalit - tvrdohlavě ukazovala na snímač.

To co popisuješ by právě ukazovalo na ŘJ. Nestejnoměrné otáčení kol by tuto chybu vyvolat nemělo - tedy pokud nemáš také zabudované ASR což asi u 406 - 2002 nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...