Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaká plastová okna doporučíte


Francouz_407

Recommended Posts

Já mám teda dřevěná eurookna v patře, trojsklo a průhlednost je úplně OK. Nahoře to využívají mladí přes léto, tak se tam ani netopí. Stará okna se zevnitř potila a namrzala, pořád se muselo otirat. Teď v pohodě celou zimu. Skla mají i to pokovení, aby dovnitř nešlo teplo od slunce. Funguje to, jen ve starém domě by to chtělo spíš obráceně... [emoji4]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu měnit za špaletová okna, takže vznikne dost prostoru ve zdi (širší parapet z obou stran). Jak jsem psal, je toho popsáno na toto téma mnoho. Není nad zkušenosti těch, co to mají. Samozřejmě, že jde i o cenu. Ale řeším, zdali dát více komor a zda dvoj či trojsklo. Dále se píše o hloubce rámu a výplni ránu a i recyklaci, která je dle nařízení EU ,,povinná" při výrobě plastových oken. Jde mi o kvalitu. Jedno vím, že né polský okna. Zjišťuji i výrobce ve svém okolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde JEN o okna, stejně důležité je provedení montáže oken, na to se hlavně zaměř--dnes existují speciální metody utěsnění rámu okna do otvoru pro okno, ne jenom dát do váhy a vypěnit :bojim,  okna montují kdejací všeumělové, mám za sebou dvoje výměny oken v panelácích, vím o čem píšu, kdyby mi taková četa měnila okna na baráku, tak jsou zakopaní na zahradě

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přes tu pěnu se dnes dávají speciální pásky (jsou součástí rámu okna), které pěnu ještě překryjí a výsledný efekt utěsnění je o mnoho lepší, nejsem odborník, ale jen ,,ukotvit šroubama a pak pěnu'', tak to v žádném případě, tak se to dělalo za Franty Koňa :P

taky není jedno, jak se okna v otvoru umístí, zda zároveň s venkem  zdi, nebo se utopí třeba o deset CM (tloušťka zatepl. porystyrénu), jak píšu, v podstatě tomu nerozumím, ale je důležité ta okna usadit podle nejnovějších poznatků--některé omyly minulých desetiletí jsou dnes už ,,vychytané''

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obešli si pár firem v okolí a nechej udělat cenovou nabídku. Potom vem pro a proti a objednej. U nás byl rozdíl na zakázce dost veliký a když jsme objednali v zimě, tak i zimní cena se slevou. I tak to stálo dost. 18oken, 3balkonové sestavy a vchodové dveře. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují i expanzní pěnové (samolepicí) pásy místo pěny, ale hlavní je asi ošetření spáry mezi oknem a omítkou. Nejlepší jsou, myslím, zase samolepicí přechodné lišty.

Venkovní podokenní plechy jsem dával nové, ale je možné i nastavit jen kus plechu u okna. Vyrábí se takové nastavovací díly. Výhodou může být, že se neporušuje fasáda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě dělali 17 oken a jedny balkonový dveře, zevnitř bílé, zvenku dekor. 4 okna byli původně špaletové. 3jsklo, 6komor, nějaký německý výrobce. Mám je ale jen šroubované do zdi a zapěněné. Fasáda je ale teprve před námi, každopádně zateplená ale nebude. Tenkrát to vyšlo na 120tis včetně montáže, žaluzií a vnitřních a vnějších parapetů a ve všech oknech sítě proti hmyzu. Jak jsem psal, není si zatím na co stěžovat, vše funguje jak má.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jak se okna v otvoru umístí, zda zároveň s venkem  zdi, nebo se utopí třeba o deset CM (tloušťka zatepl. porystyrénu)...

Okna mají být, myslím, cca 15cm zapuštěná a je vhodné s tím počítat pokud je v budoucnu v plánu i to zateplení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká umístnění oken, tak to by měli vědět pracovníci, co to budou dělat zadělávat. Jak je to s množstvím komor? Všude se uvádí různý počet. Kolik máte skel 2 nebo 3??

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Charlie 1 napsal:

To mas dobrou haciendu,tam Žiješ jen s babou?to bych nechtěl vytapet...

Ekonomika je ekonomika,ale prostor je prostor,stále nepočítej prachy . I přesto,že já se na tu ekonomiku ptám též.Tohle je normální  dum co se před x lety stavěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...