Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Olej a HDI motor.


trah

Recommended Posts

Nedavno jsme meli s kamosem debatu o olejich.Vychvaloval ty znackove a ja si myslim ze je to na jedno brdo,akurat se plati za znacku.Ja osobne jezdim na starline 10w40 polosyntetiku a obvymenu davam SMT oil treatment (medovinu).Menim po 10tis.km a mam takto najeto 100tis.km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

osobně jsem do HDI 90 lil Castrol Magnatec 10W-40 A3 B4. A bylo znát oproti ostatním co jsem tam nalil že strat byl tiší... Od strarline jsem měl jen gumu na vejfuk :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde spíše o to, cos (kolik) vlastně ušetřil, 5 litrů Totalu 10W40 koupíš přes net za 500kč,kolik jsi dal do Starline nevím, ale jestli najezdíš kolem 15 tisíc ročně jako většina lidí v ČR,tak měníš olej jednou za rok a tam se hanrdkovat o dvě stovky (asi) nějak nechápu:myslim, v žádném případě nejsem závislák na ,,značce\'\', v něčem bych do Starline i šel, ale v oleji do motoru asi néé ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravim pani, mam najazdenych spolu cca. 550 000 km na troch typoch HDI za 10 rokov. Vzdy olej TOTAL a ziadny problem, ziadne dolievanie oleja od vymeny do vymeny.

Servisny interval 2.0 HDI 90hp 15.000km, 1.6 HDI 110 hp 20 000 km, 2.0 HDI 150hp 20 000 km.

Motor Peugeot, jedine TOTAL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahojte,som tu nový a chcel by som Vás poprosiť o radu ohladne oleja do 1,6 HDi 80kW s DPF. Podla všetkého,čo som čítal ,by tam mal ísť 5W-30 a to som aj dal,ale od tejto výmeny,mám problém: po dlhšej jazde a poriadnom zohriatí motora sa mi stáva,že pri vyradení na dojazd sa mi rozsvieti kontrolka mazania a svieti cca 10-15 sek. Nemám z toho dobrý pocit a ešte asi dosť podstatné je,že predošlí majitel tam lial 10W-40. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrí tam 5W-30 Low Saps olej tak v tom by problém byť nemal. Keby svietila kontrolka pri voľnobehu tak sa jedná o opotrebenie motora, no iba krátko pri poklese otáčok... ja by som asi začal kontrolou hladiny a výmenou filtra za nejaký kvalitnejší. Takéto správanie kontrolky je dosť neštandartné lebo je pomerne technicky nemožné aby pri poklese otáčok klesol i tlak oleja a následne stúpol bez zvýšenia otáčok. Nestane sa, náhodou, že po vyradení klesnú otáčky pod voľnobežné a po tých 10 - 15 sekundách stúpnu na voľnobežné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pastorek: ano poklesnu niekedy aj na 600 a štandardne su okolo 90O-950rpm,ale za boga neviem,čo s tým... Hlavne je divné,že to robí iba pri zohriatom motore a robí to od januárovej výmeny oleja a filtra.Potreboval by som od vás , čo tieto motory poznáte a niekto aj opravuje,radu na čo sa zamerať a ešte jeden postreh z ford fora mám,že tlak oleja sa stráca na kluke cez tretie ložisko-to je vraj bolesť týchto motorov,lebo ford má tento motor 1.6 80kW od peugeotu a volá ho 1.6 TDci. Som už z toho smutný a rád by som to odstránil,nakolko jazdím v poslednom čase dlhé cesty a nemôžem vyradovať na dojazd kôli tej kontrolke mazania. Poradte prosím .

[upravil dne 4/8/13 10:37 od renesko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolo by vhodné zmerať tlak oleja či to iba skresluje tlakový spínač alebo je naozaj problém s tlakom. Ak to bude naozaj stratou tlaku tak nezostane zrejme nič iné ako ho odstrániť.

Možno je to dôvod prečo tam pôvodný majiteľ lial iný olej.

[upravil dne 4/8/13 16:33 od pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som volal s mechanikom a dohodol som sa sním na budúci týždeň,že zmerame tlak oleja a ak bude ok,tak že skúsi vymeniť čidlo. Potom uvidíme,čo a ako. Keď som pri tom tlaku,tak mám otázočku: aký má byť tlak oleja na 1.6 80kW ??? Vie mi niekto poradiť? Ďakujem pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zvlášť u HDi... Navíc jestli je tam FAP tak je výběr oleje špatně... Rada od PUG Šumperk a Olomouc tě s takovou může přijít dost draho a určitě tam pak pojedeš na opravu  :D

Prečo by tam nemohol byť TOTAL Q9000 5W-40, ja ma tiež fap a dávam ho , vymienam ho po 15000km.

Upraveno uživatelem HC MAREK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...