Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 308 2.0HDI 110kW - Spotřeba v praxi


jindra73

Recommended Posts

Já mám motor 2.0 HDI 120kW s automatem a spotřeba je v létě na dálky okolo 6,5, ale teď v zimě je to vyšší, mezi 7-8 l/100km. Motor má pěkný zátah, ale čekal jsem spotřebu o něco nižší... Chtěl jsem ale změnu od předchozí 307 1.6 HDI 80 kW, ta jezdila taky moc pěkně a ještě k tomu za 4,5-5,5 l/100. Vždycky je holt něco za něco. Tuhle 308 SW jsem jim tam prostě nemohl nechat, je to jedinečný kousek v ČR...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cim je akoze jedinecny? :) lebo ja ked som bral od vas z ciech 100kw tak mi tvrdili to iste ze to je predvadzacka z francuzka a ze to zhanali v tej dobe pol roka a bla bla bla. Tak by ma zaujimalo v com je ten tvoj jedinecny kedze 120 bola o trosku neskor bezne dostupna? :)

s tym automatom sa niet co divit... predsa len si to cucne podstatne viac a ide to na ukor dynamiky, kedze tento automat este nie je na takej urovni ako trebars steptroniky u BMW

[upravil dne 23/1/13 19:03 od Frantic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinečný je asi v kombinaci výbavy, je to vůz z promo akce, jezdili s tím novináři z auto magazínů apod. Takže to má polokůži, parkovací asistent i vpředu, adaptabilní xenony, 3D WIP COM, HDD, 17´kola, nemá to kupodivu vyhřívaná sedadla. Tohle vše si dle mého člověk kupující P308 běžně neobjedná, ale půjde už do něčeho jiného. Z toho usuzuji na jedinečnost... Mělo najeto 50 000 km a cena byla v úrovni nové běžné 1,6 HDI 92 koní.

[upravil dne 24.1.13 10:31 od Velickin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Kluci trošku mimo těch 2.0HDi - ale koukám, že se tu Velickin zmínil o tom top kousku, čili asi něco takového jako v odkaze níže, ju? Akorát tohle je teda 82kW, máte někdo tucha, jak bude jezdit - jakou spotřebu bude mít tohle s tím automatem? ;)

http://www.tipcar.cz/inzerat/peugeot-308-sw-16-hdi-112-k-automat-cz-29670746.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zrejme robotizovana prevodovka, spotreba je mensi, nez u manualu, asi 5,5, o vlastnostech jsem psal jinde, ve vlaknu:

[upravil dne 28.2.2013 20:23 od P607Olda]

Pročítám to tvoje vlákno a musím říct, že mě to vcelku dosti zaujalo. Ta spotřeba zní víc, než lákavě, ještě rád bych si ji někde ověřil, tak zkusím dál pátrat. Tohle je velice zajímavej kousek auta, tak uvidím, jestli se potvrdí, co jsi psal o spotřebě a pokud ano, tak mám asi brouka v hlavě s koupí nového auta ;)

[upravil dne 28/2/13 22:59 od IceBee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnej si kterékoli tabulky spotřeby u aut Peugeot, Citroen. Stejný motor, stejné auto, vyjde ti, že robot (2-tronic) má oproti manuálu o 0,3 až 0,5 l míň, běžný automat oproti manuálu o 0,7 až 1 víc.

Teď mám najeto 53 t., s převodovkou i celým autem jsem spokojen.

[upravil dne 1.3.2013 10:09 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

yossarin a ako dlho si nenuloval palubak? :)[/rquote]

je mi jasne, na co narazas, 1 si nulujem ked mi to napadne, 2 nechavam tak, ale samozrejme, ze sa po 9999 vynulovalo pocitadlo :P

post-36235-14109629703615_thumb.jpg

..nedalo mi to, tak som to aj odfotil, spomenul som si, ze raz som to predsa nuloval. Odfotil som aj 1tku, je na nej 48km, 5,4l a 1586km, ale neviem, ako tu mozem pridat dalsi obrazok :(

[upravil dne 1/3/13 16:02 od yossarian]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám normální automat ata vnitřní výbava je stejná. Se spotřebou teda zrovna spokojený nejsem, teď jezdím s průměrnou spotřebou okolo 7 l, jezdil jsem po dálnici 140-150 km/h. Pokud jedu dálku po I. třídě, dostanu se na 6,2 l/100. Čekal jsem to lepší, při těch koních výkonu. Se \"slzou\" vzpomínám na 307 SW (1,6 HDI 80 kW) se spotřebou okolo 5l. Ale ne, nestěžuju si, teď mám zase z jízdy pocity jako v limuzíně :) Auto je super!

Kluci trošku mimo těch 2.0HDi - ale koukám, že se tu Velickin zmínil o tom top kousku, čili asi něco takového jako v odkaze níže, ju? Akorát tohle je teda 82kW, máte někdo tucha, jak bude jezdit - jakou spotřebu bude mít tohle s tím automatem? ;)

[upravil dne 4.3.13 11:46 od Velickin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečekám zázraky, nejsem naivní.. Ale čekal jsem že právě při tomhle óbr výkonu a současně při normální jízdě (dálnice 130-150km/h) bude spotřeba o něco nižší. 1.6 HDI 80kw měla taky podstatně nižší spotřebu než 2.0 HDI 66kw. Ale pravda, to byly zase úplně odlišné motory. Ten výkon v záloze je ale moc fajn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Tak jsem udělal omlazení vozového parku z 307 Break 1.6 Hdi 80 KW na 308 SW HDi FAP 110, 1560 ccm, 82KW/112 PS, r.v. 2011, stav km 66 000,-

Za měsíc jsem najel cca 3 000,- a zatím velká spokojenost. Hlavně ten 6 kvalt je na dálnici prostě pecka. Při 130 si to jenom tak ševelí.

Co mně trocho překvapilo je reálná spotřeba. U 307 něco mezi 5 - 5,4 ted jsem s 308 něco nad 6 litrů. Vim, že to je pořád nádhera, ale chtěl jsem se zeptat jestli je to +- v normálu.

Za 6,5 jezdim s 807 2.0 Hdi 136 PS a to už je přece jenom rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...