Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

regenerace fap nebo aditivum


kroufina

Recommended Posts

Tak jsem to projela a svítí to dál, no nic už jsem objednaná v úterý na dia tak uvidíme.kdyby nebylo té hlášky tak to auto se jeví jako že mu nic není po dálnici 150km/h na čtyřku otáčky mezi 3000-4000 trasa jihlava - loket a zpět spotřeba 6,3l. Nezahulí necukne jde za plynem nesmrdí. Doufám jen že mě to někde nenechá potřebovala bych s tím najet tak asi 200km o víkendu. Jinak díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

lze poznat u motoru 2.0 HDi 100kW, že právě probíhá regenerace FAP? O víkendu jsem za jízdy slyšel zvuk podobný ventilátoru, ale nezmizel, ani když jsem úplně stáhnul ventilátor topení. Mohlo by to být ono? Mám auto teprve krátce, tak nevím, jestli regenerace funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
V 9.1.2013 at 17:24, kroufina napsal:

Prosím poraďte mi někdo máme 307sw s barevnou obrazovkou s navi. Objevila se mi tam hláška \"riziko ucpání filtru\" vždy po nastartování se to objeví na obrazovce (podobně jako riziko náledí) pak to zmizí a na palubovce mi svítí kontrolka servisu vykřičník v trojúhelníku(oranžově).Dost jsem toho tady o fapu přečetla máme najeto 200050km a nejsme první majitelé s autem jsme najeli asi 30000km nikdy se nic podobného nestalo.Takže jestli to dobře chápu musím teď auto vzít na výlet aby se pořádně ohřálo jet min 60km/h ale nevím jak dlouho někdo píšete 10min někdo půl hodiny jaká je teda ta doba aby mohla proběhnout regenerace? nebo už nám došlo aditivum? nebo fap umřel? Myslíte že byste mi někdo poradil??

Mám ten samý problém na mé 308SW. Zjistil že pytlík s aditivem je prázdný, a zítra by mělo dojít objednané aditivum a pak s tím hned mažu na diagnostiku pro vynulování a doufám že hláška zmizne. Tento topic mi vstříkl novou naději do žil, že nebudu muset měnit FAP. No uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No proto se ptam. Ja prebiral auto od otce z firmy, ktery s tim chodil pravidelne do servisu. 1/2 roku pote jsem zjistil, ze nadrzka na aditivum je zcela prazdna, interval vyresetovanya koncovka byla cerna, uz jak jsem auto kupoval. Vysvetluju si to tim, ze proste doslo aditivum (jeste jsem tam mel vadny - otevreny EGR) a kombinace toho zpusobila, ze se asi keramicka vlozka ve FAPu roztrhla a propousti saze. A jinak auto normalne regeneruje ten FAP filtr co nejaky 500km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Ahoj Pežoťáci,

Dnes jsembyl na dia a výsledek je: 56% zaplnění FAPu, ale už tam mám jen 300g aditiva a poslední regenerace byla po 128 km. Bylo mi doporučeno dolít aspoň 1 l aditiva, než to začne hlásit málo aditiva. Může mi někdo říct, od kolika gramů to hlásí málo aditiva? A trochu mě děsí  ten krátký interval regenerace. Dá se to nějak ovlivnit? Je pravda, že to jezdí spíš krátké trasy ob den 13 km tam a zpět a obden 35 km tam a zpět. Jedná se o motor 1.6HDi, P407SW, rv.2006. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdy si lidi uvedomi ze zivotnost FAP je vypocitana i pro aditivum?

Tzn. Pokud dojde aditivum dojde i FAP.

Nemusi okamzite ale cca do 5 tkm treba.jako uzivatel to nepozna jen tak nekdo ale motor trpi.

A 56% neni zaplneni FAPu.Zaplneni FAPu se vypocitava a meri.

Radim ti doplnit cele mnozstvi aditiva a vymenit FAP.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Straki a myslíš, že to ví i autorizák? Nedávno (cca měsíc zpět) mi došlo aditivum u 2.0 HDi RHR - natočeno 177 kkm.  V autorizáku výměna vaku s aditivem a na přímou otázku jak s filtrem řekli, že podle dia v pohodě. Pravda, že jsem se nezeptal, jak je často regenerace  :myslim. Nicméně od výměny jsem si všiml poprvé  po asi 350 km, ale u toho dvoulitru se to občas (hlavně na dálnici) blbě poznává  a LED diodu do zrcátka tam dávám už asi rok ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...