Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kúrenie - ventilátor len na 4. stupeň


Vulgi.svk_BA

Recommended Posts

Nazdar Peugeotaci!! Prosím o radu, mám Peugeot 206 1.9D, r. 2001

VIN VF32AWJYF41553486

Prestal mi ísť ventilátor kúrenia na 1., 2. a 3. stupeň, na 4. ide.

Nemáte niekto podobné skúsenosti, môže to byť len poistka, alebo nejaky zavaznejsi problem? Je to opravitelne doma? Kolko cca vyjde oprava?

Ďakujem za vsetky rady!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám schéma zapojení topení.

8046 - je ta sada rezistorů, to vyndej a proměř postupně:

1B proti 2B - největší odpor

1B proti 2A - menší

1B proti 3B - ještě menší

1B proti A1 - nejmenší

pak ještě můžes zkusit vyndat konektor z panelu (8025)

a propojit tyto piny:

5A a 5B - nejpomaleji

5A a 4B - rychleji

5A a 3B - ještě rychleji

5A a 2B - nejrychleji

Na konektoru ze strany kabelů je napsáno zda je to řada A nebo B a také číslo pinu, popř se můžeš řídit číslama kabelů :)

topeni.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal výše.. nejprve propoj ten konektor od panelu.. jestli se ventilátor točit nebude, tak bych teprve vyndával odpor...

Ještě můžeš změřit napětí na konektoru a pozici 1B (kabel 4.1 červený) .. pokud na něj jde 12V, tak pak propojuj ty piny jak píšu výše.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar chlapi!!! tak dnes som sa k tomu dostal uz mam konecne vymenene vsetky ziarovky v paneli kurenia vsetky 3boli zle. A vybral som aj ten odpor je to asi toto ze?

fotkalw.jpg

ChouLu cize ak by si mi chcel predat ten predradny odpor tak by si mi to musel dat zadarmo(skoro nejake 1,5€) pretoze len postovne by bolo 8€ aspon podla toho co som pozeral ak som to spravne pochopil a to by ma vyslo 10€ a tolko to pomaly stoji aj nove

ak sa mylim tak ma oprav

[upravil dne 8/12/12 23:24 od Vulgi.svk_BA]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Tak jsem podle návodu, co sem dal P607Olda, vyndal kastlík. Ale nemůžu pod ním za boha najít ten odpor. Kde může být?

Auto má automatickou klimu.

P206_vyndany_kastlik.jpg

Upraveno uživatelem Stejsn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím , jak je stará ta 206 , ale jestli máš automatickou klimu , tak tam odpor není , je tam modul rychlostí ventilátoru a nejspíš bude jeho součástí (takový půlměsíc integrovaný přímo v motorku) . Podívej se , kolik kabelů ti jde do motorku , nebo sem dej vin , podle toho se to dá zjistit přesně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, čtyři dráty jdou přímo na motorek a ten odpor tam fakt není. Takže motorek ven a jestli to dobře chápu, tak v tom půlměsícovém regulátoru možná odešly dva tranzistory, který se daj nahradit. Pokud budu mít štěstí.

Případně - VIN auta je VF32ANFZE40595169. Pokud bych musel kupovat celý nový motor, dá se z VIN zjistit např. jestli tam má být motor s číslem dílu 6441.K0 (BEHR - HELLA 8EW 009 159-581)?

Upraveno uživatelem Stejsn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...