Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Samovolné vypínání světel


Fe3L

Recommended Posts

Mám takový dotaz - při jízdě se mi občas vypnou samovolně světla. Dříve to dělalo třeba jednou za 10 jízd, teď to dělá každou jízdu a občas i 2x...což, jak jistě uznáte, je docela nahouby hlavně vnoci v neosvětlených úsecích...pomůže, když přepnu přepínačem světel na vypnuto a následně je znovu zapnu ale problém toho, že mi to může zhasnout v noci v zatáčce to moc neřeší. Neměl někdo stejný problém? Kde hledat závadu? V přepínačích nebo v elektrice světel? Prosím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neuvažoval si o aktivácii denného svietenia? setri to aj prepinace ..... mne sa dialkove vypinaju a ostanu len tlmené, ale len raz, potom už idú v pohode :myslim odkedy som si aktivoval denné svietenie tak ani nepamätám kedy som sa dotkol pačky ;) (okrem zapinania smeroviek :P)

[upravil dne 10/11/12 14:19 od JanoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ohledně dálkových jsem to tu už četl párkrát...ale nikde tu není o vypínání světel celkově..budu muset řešit vylučovací metodou asi...Denní svícení mi nepomůže, ve dne ať si to vypadává jak chce, ale v noci na neosvětlených místech to je fakt o hubu...ale o denním celkově přemýšlím nějakej ten pátek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepíšeš rok výroby. Nevím, jestli je tvoje auto vybaveno MUX-em (jestli jsou všechny 307 MUXem?).

Otázka zní tak, jestli

- silové napájení jde přes přepínač světel

- anebo silovka jde přes relé, které je ovládáno od přepínače světel

- anebo je tam řídící jednotka, která komunikuje s přepínačem po sběrnici, silovku světel pak zapíná řídící jednotka (přes relé?)

Takže, nejprve si nastuduj, jak je to u Tvého auta a pak, když už to dělá často, tak si počkej s voltmetrem na závadu a v té chvíli hledej. (Taky jsem hledal vadné země u supermarketu.)

Závada bude nejspíše ve vypáleném fastonu - konektoru. O který se jedná (objímka pojistek, patice relé) bys mohl vydedukovat podle toho, co všechno nefunguje - parkovačky? podsvit přístrojovky? dálkové? s pomocí schematu.

[upravil dne 10.11.2012 20:10 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký schémata jsem našel, pravděpodobně to bude problém mezi páčkama a BSI, protože zhasíná celé odvětlení (tedy jak potkávačky tak dálkové) a vidím, že základní okruh pro ně tvoří parkovačky, které jsou přímo přes BSI. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak podobny problem jsem mel cca pred rokem, jen ted nevim jestli svetla sama zhasinala nebo se dokonce rozsvecovala.

Ale dulezite je ze problem byl v otocnem ovladaci na pacce. Jak se porad rosvecuje a zhasina tak se v kontaktu vydrela medena supinka ktera se jak na potvoru dostal presne do mista kde mela vliv na zapnuti a vypnuti svetel a jak se auto chvelo tak si vesele spinala a vypinala.

Takze radim opatrne rozdelat ovladac, radne vycistit a zase slozit.

Ted mi pro zmenu delaji problem mlhovky, zapnou jdou ale vypnou ovladacem uz ne, tak kdyby nekdo vedel jak se do ovladace leze tak bych byl rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahojte. Je to tu trochu starší, ale snad si někdo vzpomene.

Mám drobný problém s přepínáním světel. Když zapnu obrysovky a mlhovky, po chvíli se mlhovky samy vypnou. Nebo když zapnu potkávací světla (tlumená), a přepnu na dálková, buď se vypnou hned, nebo po pár vteřinách, potkávací svítí naštěstí furt, někdy to jde normálně. Sehnal jsem si náhradní blok páček a myslíte, že to pomůže vyměnit, nebo je chyba někde jinde.

Děkuji za odopvěď. Bohumil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Koukni na inzerát v mém podpisu. Máš páčky podle obr. 1?

Ano. je to ono. Jinak ostatní funkce - blinkry - jdou naprosto v pohodě.

Jenom světla. Mám aktivované denní svícení. Takže když jedu v noci "přetočím" přepínač na noční režim a někdy se stane, že po přepnutí na dálková se dálková vypnou třeba hned, nebo chvíli, nebo vůbec a jde to OK.

Taky přední mlhovky, po přetočení přepínače na obrysovky a zapnutí mlhovek to dělá to samé co s dálkovými. Zadní nevím.

Potřebovak bych nějak rozdělat ten konec páčky s přepínáním světel.

Díky.

post-871-0-50772300-1455898866_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...