Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ChouLu a jeho 206 Roland Garros - FOGGANG


ChouLu

Recommended Posts

Tak jsem jednoho krásněho letního dne rozsekal svoje původní autíčko...

viz:

A postupem času začalo auto hodně chybět, tak jsem koukal furt po bazarech i tady po fóru, ale furt ne a né najít auto, které by se mi líbilo.. buď byl hezkej interiér nebo exteriér ale nikdy nic co by se mi líbilo celkově. Až jsem nakonec před cca 14 dny narazil na Rolanda.. byl kousek odemě (50km) a na fotkách vypadal moc dobře, tak jsem hned v tejdnu sedl a vyrazil. Zkoukl, projel a zaplatil zálohu :) Autí bylo prostě úžasný.

Během dalších dnů jsem vyřešil peníze a pojistku a v pátek pro něj dojel.

Původní cena byla 55, ale chyběl ovladač zadních oken a bylo bloklé rádio, tak jsme se domluvili na ceně 53 tisíc.

Autí má natočíno rovnejch 140 tisíc a interiér je velice zachovalej :)

A teď nějaké ty pláány :)

Opravy:

- 140 600 - Výměna pravého předního stabilizátoru MEYLE HD

- 141 000 - Výměna oleje, vzduchového a olejového filtru

- 141 100 - Výměna těsnění pod víkem ventilů

- 142 200 - Výměna levého předního stabilizátoru MEYLE HD

- 142 200 - Výměna spojkové sady Valeo Premium

- 145 000 - Výměna pravého předního ložiska

- 153 000 - Výměna pravé poloosy

- 153 000 - Výměna pravého zadního ložiska

- 153 000 - Výměna oleje v převodovce

- 153 000 - Výměna gufer převodovky (levé i pravé)

Úpravy:

- nové radio

- připojení dálkového ovládáni rádia

- Rámečky a samolepka klubu

Připravuje se:

- Dodělání ovládání zadních oken :) Namontováno, ještě mi chybí deska do který bych to zapasoval :)

- Vyhřívání sedaček - Příprava :) sháním deky

- Rámeček kolem rádia

- Couvací senzory - objednány,ale asi zatím prodám :) dávám přednost interiéru

- Sekvenční ovládání panorama

- Přisvicování mlhovkami do zatáček

- Go Home funkce :)

- Tripplink - Skoro vymyšleno :) Jen realizovat a namontovat

- a mnoho dalšího :)

- PS: možná XS packet nárazníků :)

Foto mám bohužel už jen se zimákama. Na léto tam jsou origo hlíny od Pugu :)

IMG0001.jpg

IMG0002.jpg

IMG0003.jpg

IMG0004.jpg

IMG0005.jpg

IMG0006.jpg

IMG0007.jpg

IMG0008.jpg

IMG0009.jpg

IMG0010.jpg

IMG0011.jpg

[upravil dne 13/3/14 19:47 od ChouLu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Vendo

Láska na první pohled :) a investice snad nebudou... stav je uspokojující.. akorát odházi náprava,ale to je při 140 tis normální :) ale jednu mám doma, jen musím přehodit bubny, protože na tamté nejsou kroužky pro ABSko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji klucí :)

Rejty nakonec jsem ten ovladač nechal objednat tady u nás u jednoho obchodníka :) Je to druhovýroba a chce za to po slevě asi 520Kč.

1540Kč se mi zdálo za 2 tlačítka slušná pálka na to, že se ty okna otevřou párkrát do roka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% byla ťuklá na pravou stranu.. ve dveřích jsou letované kabely a je nepatrně jiná struktura laku (ani z blízka není pořádně vidět) a je lem pod víčkem nádrže :)

Ale auto sedí na silnici jak přilepený :)

Kola bych chtěl 16ky.. mé srdce si říká o Ouragany :mrk

Origo tam mám 14ky 175/65

G1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Táák měsíc autí doma a první 1000km zamnou :)

Autíčko pomalu ale jistě prošlo několika etapama změn :)

První etapa bylo automatické svícení :mrk Furt jsem zapomínal rozsvicet, tak jsem to musel řešit :)

Připojený to mám paralelně k páčce a spínám relé napětím od klímy (zapíná se až po nastartování)

m27_11-2012_0001.jpgm27_11-2012_0002.jpgm27_11-2012_0003.jpg

V další etapě dostalo autí nerezovou koncovku od Toma_206, za což mu velice děkuji :papa

Hned to vypadá trošku jinak :aut

Také v ten den přišli aero flat stěrače z Bulharska :) Prý na 206ku.. ale oba měli 52cm.. u řidiče je to kratší, ale furt ok a u spolujezce mi to lezlo 5cm mimo okno.. tak přišli na řadu pákové nůžky a zkracovali jsme :) Ve výsledku vše funguje a stěrače stírají mnohem lépe než klasické a hlavně potichu :)

m27_11-2012_0006.jpgm27_11-2012_0007.jpgm27_11-2012_0008.jpg

Také jsem jednoho dne zjistil, že mám sklápěcí zrcátka (lama) :D K mému úžasu ale fungovalo pouze spolujezcovo :myslim

Následné rozebrání, odvrtání nýtů, vyndání motorku s převodovkou a samotné vyndání motorku zabralo asi 4 hodiny... motorek byl zarezlý.. tak jsem jej prostříkal olejem a pustil obouma směrama bez zátěže. Motor začal běhat, tak přišla montáž.. další 4 hodiny :bojim Naštěstí vše klaplo dle představ a zrcátka se sklápějí :aut

m27_11-2012_0004.jpgm27_11-2012_0005.jpg

Pak se auto dostalo poprvé na zvedák u mého servisáka. Diagnóza byla jasná.. pravý stabilizátor byl na hadr...

Kontaktoval jsem člena Badisaka a objednal od něj MEYLE HD za velice krásnou cenu 450Kč vč. poštovného nový a kvalitnější (snad) :D

m27_11-2012_0009.jpgm27_11-2012_0010.jpg

Další týden jsem jej šel vyměnit a zjistil jsem, že má vůli i ten druhý... následoválo to samé.. opět MEYLE HD, ale ještě není na autě :)

A konečně dneska došlo na oudržbu... autí dostalo novej olej Mogul Optimal 10W-40 za cenu 400Kč po slevě v AK z původních 646,- :mrk Krásná sleva 38%.

Dále jsem vyměnil olejový filtr :) Nějakej neznámej za Bosch, opět sleva 32% :)

A nakonec i vzduchovej, také Bosch a také 32% :)

Také se musím pochlubit.. povedlo se mi ztratit vypouštěcí šroub :grr 2 hodiny jsem jej hledal v kanále :roll nakonec jsem ho našel obalenej v prachu.. naštěstí našel.. jinak bych jel zejtra vlakem do pugu pro novej :bojim

m27_11-2012_0011.jpg

Tím je zatím na chvílu zase pokoj :) v prosinci dojde na výměnu oleje převodovky a pilového filtru :)

A také jsem bohužel dneska zjistil, že mi teče olej pod těsněním víka :bacha V sobotu jsem to kontroloval a bez problému, v neděli jsem byl v hradci a najel cca 300km a dneska jdu měnit olej a koukám, motor je mastnej.. a ono to teče až od víka.. takže musím zase do AK pro nové :myslim Naštěstí cena není nijak závratná :) cca 100Kč :aut

[upravil dne 27/11/12 18:58 od ChouLu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...