Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čidlo teploty


ReaPerek

Recommended Posts

  • O 2 roky později...
  • O 1 rok později...
  • O 7 měsíců později...

Taky mám dodělaný display a nemám elektrická zrcátka (vyhřívání a seřizování). Koupil jsem čidlo (na aliexpress :-)), rozdělal dveře a zjistil jsem, že u zrcátka je vyvedený konektor, do kterého není nic zapojeno, vede do něj zelenožlutý a hnědý (taková neurčitá, vyblitá barva) drát, předpokládám, že je to konektor k vyhřívání (stejný je i u řidiče). Potřeboval bych zjistit, jestli v přechodce v konektoru na dveřích u spolujezdce jsou dráty k čidlu a na kterých pozicích. Mám obsazené pouze pozice 1-6 na jedné straně 18,19,20. na straně druhé. Je tam tedy funkčí ovládání centrálu, a přívody k reproduktoru. Co jsem našel schémata, tak barvy kabelů vůbec nesedí.... VIN je VF32AKFWA47753684, r.v. 2007, 1,4 motor benzín osmiventil. Předem děkuji za radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. To, že by měly kabely být v pozici 6 a 7 jsem se dočetl, ale já mám kabel v pozici 6 a pozice 7 je v konektoru u dveří prázdná. Budu muset jít po konektoru BSI (8 a 18) a jít po barvě kabelu, nebo si to prozvonit. Asi mám nějaký atypický model :-). Mám obsazeny pozice 1 - kostra, 2,3,4,5,6, 18,19 a 20 z obou stan konektoru. Pak mám ještě obsazenou pozici 9, ale jen ze strany dveří z druhé strany zevnitř auta není žádný kabel do pozice 9. Edit: Teď jsem se byl podívat na konektor u zrcátka a jsou tam kabely jen do pozic 1 a 2, s ohledem na to, že ze strany auta není v konektoru víc drátů, než ze strany dveří, tak budu tahat kabely od BSI aby to fungovalo, no potěš teda ufff :myslim.

konektor.jpg

Upraveno uživatelem Storm
obrázek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Storm , ty máš jinej štekr , než je na tom schématu , u tebe má být teploměr na pozici 10 a 11  20pin konektoru . Ten na obrázku je 16pin , jinak piny na zrcátku a BSI jsou stejný

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpojil jsem ten bílý konektor z BSI, je rozdělen v podstatě na dvě části, zelenou a hnědou, hnědá má pozice 1 - 20, zelená 21 - 40. Já mám v hnědé obsazeny pozice 4 a 5, takže jdu shánět konektorky, které tam budou pasovat. Zrcátko jsem ještě rozdělané neměl, ale dírka na čidlo je tam připravená, takže by snad neměl být problém, kdybych ho tam měl třeba přilepit.....

Konektor 1.jpg

 

Konektor 2.jpg

Upraveno uživatelem Storm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 4. 2017 at 19:14, pajas502 napsal:

Dodělat půjde akorát trochu porod dostat čidlo do zrdcátka

Tak už chápu proč si toto konstatoval. Dnes jsem dnes vymontoval zrcátko a pokusil jsem se jej rozebrat. Zespodu vidím kus plastu s dírkou na čidlo, přišroubovaný dvěma šrouby, tak je vyšroubuji a s plastem nejde hnout, pak vyšroubuji tři šrouby na kloubu a vidím, že ten plast pokračuje až do toho kloubu, kde je asi přichycen přes zatavené plastové čepy..... tím jsem skončil. Jak to čidlo tam tedy dostanu? Budu vděčný za každou radu. Předem děkuji.

Upraveno uživatelem Storm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to měl rozebraný komplet. Odcvaknout plast v barvě, pak je trochu vidět na zrdcátko jak je nacvaklé do mechanismu naklápění . Po sundání zrdcátka jsem odšrouboval i samotné naklápění- 3x šroubek torx. No a měl bys mít přístup k místu pro čidlo . Bál jsem se abych něco neulomil,ale nakonec jsem nad zrdcátkem vyhrál . Přeju hodně trpělivosti :papa

Upraveno uživatelem pajas502
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo je tam, odcvaknul jsem plast v barvě, pak jsem vycvaknul zrcátko z uložení, naštěstí neprasklo, jen jsem vylomil jednu tu plastovou packu, naštěstí jich je 8 tak, to drží i tak. Pod plastem v barvě jsou dva torxy a dva jsou také zespodu zrcátka, po jejich odšroubování se tělo zrcátka rozpojilo na vě části a čidlo už tam šlo normálně natlačit. Dráty k čidlu jsem vytáhnul ven kolem lanovodů, pak jsem je tak o 25 čisel prodloužil a vytáhl ven ze zrcátka přes gumu páčky ovládání. Během týdne natáhnu dráty od zrcátka k BSI a jdu teploměr oblokovat přes diagnostiku. Snad ro bude fungovat.

Edit: dnes na diagnostice povolen v BSI teploměr i palubní počítač, vše funguje.

Upraveno uživatelem Storm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...