Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

čidlo venkovní teploty


artin

Recommended Posts

od doby co sem složil auto mi nefunguje čidlo venkovní teploty v zrcátku, diagnostika hlásí zkrat na kostru. Dneska jsem zkusil zapojit jiné čidlo, bohužel taky nefunguje. Takže musí bejt problém někde v kabeláži. Problém je, že nevím kudy a kam vede kabel od čidla. Mám automatickou klimu tak čidlo vede do ní, nebo do budíků co sou nahoře? Potřeboval bych aby mi někdo řekl kde je to zapojení nebo nějaké schéma. Díky.

auto je 1.6 16v rok 2005 mux

[Edited on 14/10/12 15:14 by artin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo vede z BSI jednotky pod volantem do zrcatka.

Přes středový tunel, pod pravou sedáčkou zpět do předu k A sloupku, tam je konektor a pak husím krkem do dveří :)

Bude to nejspíš prodřený mezi dveřma,tak odpoj ten konektor. Teploměr by měl ukazovat --°C ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

U 206 1.4 HDI mi přestal fungovat teploměr vnější teploty. Resp. ukazuje nesmysly (aktuálně 41°C). Nemáte někdo tp na co se zaměřit. Mohlo by to být spíše kabeláží/konektory nebo spíše čidlem? Dá se někde sehnat samotné čidlo? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrasek: čidlo venkovní teploty jde jednoduše nahradit, protože original je fakt dost drahej. Mrkni zde http://www.peugeot-club.com/topic/98818-zprovozneni-venkovniho-teplomeru-berlingo-partner-(po-fl-na-displeji-a-fotonavod/ , mám tu schéma zapojení náhrady čidla (schéma je platné i pro 406, tak snad by mohlo být i pro 206, víc by se zjistilo podle VIN tvého auta).

A jak já bych otestoval, zda je to čidlem? Najít konektor čidla teploty u zrcátka, čidlo odpojit a místo něj píchnout odpor cca. 3000 ohmů. Teploměr by měl ukazovat teplotu kolem 20 st. Celsia. Pak by byla chyba v čidle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Chtěl bych zapojit čidlo venkovní teploty ale nevím kam. Konektor na A sloupku má 20 pinů, obsazeno je 13pinů a žádný není volný. Zřejmně budu muset natáhnout dráty dál, ale nevím kam. Nemá někdo schéma zapojení ? Ještě doplním - zrcátka mám manuál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...