Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna ložiska předního kola P406


Ajap

Recommended Posts

Ahoj,

Tchán potřebuje vyměnit ložisko na své 406. Šikovnej je na to dost, nicméně i tak by uvítal nějaký návod. Hledal jsem tady na fóru i přes google, ale nic jsem nenašel - jen krásný návod na zadní nápravu.

Může mi, prosím, někdo pomoct?

Díky!:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není žádný problém ložisko vyměnit,ale potřebuješ lis, takže je takové nejschůdnější řešení sundat doma celou těhlici i s nábojem a nechat si ložisko vyměnit v servisu (samo to nemusí být peugeot, vymění ho i Franta z vedlejší vesnice,co má lis)),stojí to pár korun a pak si těhlici s novým ložiskem sám zase nahodit na auto:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povolit matici, zvednout předek, sundat kolo, demontovat brzdové destičky, třmen a kotouč. Potom musíš uvolnit těhlici - uvolnit čep ramene, čep řízení a pokud máš ABS tak vyjmout čidlo ABS z těhlice. Mně nešlo vyndat tak jsem ho tam nechal a odpojil konektor - vyndal jsem těhlici i s čidlem a kabelem.

Ve chvíli kdy máš spodek volnej, můžeš zatlačit na poloosu a vyvlíknout ji z náboje. Je dobrý si tu uvolněnou poloosu pak zajistit aby ti nevyběhla a netekl olej z převodovky.

Teď už máš vše venku a stačí jen povolit uchycení těhlice na tlumiči a těhlici s nábojem vyndat směrem dolu.

Vylisuješ náboj kola z těhlice. Já neměl lis takže jsem to vybouchal kladivem, na náboji mi zůstal vnitřní kroužek ložiska, ten jsem opatrně rozřízl flexou a sundal. Vnější kroužek ložiska je v těhlici zajištěn ségrovkou, takže vyndat segrovku a vylisovat kroužek. Já ho zevnitř obsvářel, tím se stáhl a vypadl skoro sám.

Pak opačné pořadí, nalisovat nové ložisko do těhlice, zajistit ségrovkou a nalisovat náboj. Zbytek montáže na auto je v opačném pořadí..

Snad jsem nic nevynechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
V 9. 9. 2012 at 13:38, Ajap napsal:

Super, díky za rady. Dílnu má vybavenou dobře, myslím, že i lis se najde. Díky za postřeh s tou maticí, kdybys měl ještě další, sem s nimi:)

Já lisoval kde jaké pouzdra ložiska svěrákem a nebyl nikdy problém :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...