Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy


Tibor100

Recommended Posts

Popravdě bych si je asi ještě omrknul sám jediný důvod že se to nadměrně hřeje je tření a když jedeš z kopce bez kvaltu jede auto normálně ? nezdá se ti že by zpomalovalo?nebo jeď někam kde nebudeš muset brzdit nějakou dobu a pak zastav a ohmatej to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to byl projet. Auto při jízdě na volnobech nezpomaluje ani na rovině. Přední kotouče jsou zahřáté při zabrzdeni rovnoměrně. Zadní jsou zahřáté méně než přední - to je normální. Levý zadní je však méně zahřátý než pravý . Při zastavení bez brzdění žádný kotouč horký není.  Spíš mě zarazilo že přední kotouče vydržely jen 71 000 km. Čekal jsem více.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pro mě zajímavé info ......., podotýkám, že mám AT a elektronickou brzdu. Právě jsem měnil zadní desky (69.000 km), podle ojetí desek, pravá strana také více brzdí, a po výměně v servisu (včetně čištění) se nadále pravá strana více zahřívá.

Tady chci upozornit na nepříjemnou věc, vizuální kontrolou zjištěno, že vnější desky mají ještě cca 2mm (pravá trochu méně), po demontáži vnitřní desky měly cca 0,2 mm, v servisu řekli, že je to normální (píst tlačí na vnitřní desku).

Přední desky jsou ještě OK (zbývá minimálně 1/3 tloušťky), po zkušenostech se podívám na vnitřní desky, jak budu měnit na zimní pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdy jsem řešil taky. Sjeté cca po 60-70tis. Pořád slyším, jak jakoby "šuští" brzdy. Divný zvuk kov o kov. Jsou pořád v kontaktu s kotoučema. Prý je to normální a dělají to údajně všechny nové auta. Nicméně jsem ten zvuk neslyšel u koncernových aut :( Teď mi pro změnu pískají asi brzdy. Když sešlápnu brzdu (jemně) je klid, když pusím pedál, tak pískají. Chystám se na garančku, ale asi už znám jejich odpověď... "je to normální"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem byl na prezuti v pneuservisu a dle jejich kontroly jsou přední destičky a kotouče ještě v pořádku - údajně na 50 %  Přitom v autorizovaném servise mi v pondělí řekli že jsou již skoro sjeté i s kotouči. Tak teď nevím komu mám věřit. Mám najeto 72000 km a tak se mi nezdá že by desky byly sjeté jen z 50%. Budu asi muset najít nějaký důvěryhodný servis. Jinak pravý zadní disk je pořád zahřátý více než levý zadní. Někdy je rozdíl teploty větší a někdy menší . V autorizovaném servise mi v to pondělí řekli že zadní brzdy jsou v pořádku. Tak možná to dělá rozdělovač brzdného účinku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja 508SW ma najazdenych nejakych 88 000km, co som vedel zistil pri kupe, tak dosticky menene neboli a z mojho laickeho pohladu su este v poriadku, buduci tyzden idem prezuvat, tak budem mudrejsi a dam vediet...takze tych tvojich 72 000 moze byt mozno ok, nemusi to byt 50% mozno 20-30%

edit: kolesa prezute, podla mechanika museli byt moje dosticky urcite menene, lebo aktualne su zjazdene na 70%

 

Upraveno uživatelem puq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...